Категории: Мир

США запровадили санкції проти найбільших металургійних заводів РФ

У п’ятницю, 23 серпня, Міністерство фінансів США оголосило новий пакет санкцій проти Росії. До санкційного списку потрапили майже 400 фізичних та юридичних осіб як у Росії, так і за її межами, чиї товари та послуги дозволяли РФ підтримувати війну в Україні та ухилятись від західних санкцій.

Про це йдеться на сайті Мінфіну США.

«Росія перетворила свою економіку на інструмент на службі ВПК Кремля. Сьогоднішні дії Міністерства фінансів продовжують реалізацію зобов’язань, взятих на себе президентом Байденом та його колегами по G7, щодо руйнування ланцюгів постачання російської військово-промислової бази та платіжних каналів», — заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

До санкційних списків потрапили понад 100 фізичних та юридичних осіб у 16 країн, серед яких Китай, Швейцарія, Туреччина та ОАЕ.

Також санкції націлені на понад 60 російських технологічних і оборонних компаній, які відіграють важливу роль підтримки і розвитку російської оборонної промисловості.

Зокрема, у переліку низка організацій, які займаються розробкою і модернізацією озброєнь, автоматизацією і робототехнікою, розробкою і придбанням електроніки подвійного призначення, цифровим спостереженням, інтернетом речей і штучним інтелектом.

«Ці санкції спрямовані проти оборонної промисловості Росії, одночасно захищаючи доступ російських громадян до найважливіших телекомунікацій та інших цифрових технологій», — йдеться у повідомленні відомства.

Крім цього, нові санкції також торкнулися підприємств металургійного та гірничодобувного сектору Росії, зокрема компанії з видобутку сталі, заліза та вугілля, а також фірм, які їх обслуговують.

Під санкції зокрема потрапили ключові підприємства «Норільського нікелю» — найбільшої компанії російської кольорової металургії. Як випливає з даних Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC), до «чорних списків» внесено головну, Заполярну, філію «Норнікелю», яка виробляє 85% російських нікелю та кобальту, близько 70% міді та понад 95% металів платинової групи.

Крім того, відтепер під санкціями — Бистринський ГЗК «Норнікеля», розташоване в Читинській області підприємство, яке виробляє мідь та залізо для подальшого продажу до Китаю.

Слідом за «Норнікелем» мільярдера Володимира Потаніна в SDN-list потрапили заводи групи Evraz — найбільшого в Росії виробника сталі: «Євраз Качканарський ГЗК», «Євраз НТМК», «Євраз Ванадій Тула», «Євраз ЗСМК». Одночасно американський Мінфін посилив санкції проти Магнітогорського металургійного комбінату, а також вніс до чорних списків «Распадську» — головного в РФ виробника коксівного вугілля.

Зокрема, під санкції потрапили такі компанії:
  • ТОВ «Екропромстрой»;
  • ТОВ «Арктик СПГ-2;
  • ТОВ «Межрегионстрой»;
  • ПАТ «Якутская топливно-энергетическая компания».
Також у санкційному списку найбільші експортери вугілля з Росії:
  • «СДС Уголь»;
  • «УК Мечел-Майнинг»;
  • АТ «Стройсервис»;
  • дочірні компанії «Росатома».

До «чорного списку» також потрапили російські інститути військових розробок, виробники БПЛА та компанії, які обслуговують потреби російського ВПК, разом із їхніми власниками та менеджментом.

Крім цього, США запровадили санкційні обмеження проти низки компаній-посередників з з ОАЕ, Гонконгу, Туреччини, Казахстану, Киргизстану та Китаю, які здійснювали поставки мікрочипів в Росію в обхід санкцій.

Повний список підсанкційних фізичних та юридичних осіб — тут. 

Последние новости

Знищення генерала Москалика підірвало моральний дух окупантів

Судячи з горіння срак Z-фашистів, знищення генерала Москалика добряче підірвало моральний дух окупантів. У них там повний розпач і "а…

3 часа назад

З»явились додаткові дві гарячі точки: Індія-Пакистан, Китай-Філіппіни

Цього тижня в Світі з"явились додаткові дві гарячі точки, які додають загальної напруженості: Індія-Пакистан, Китай-Філіппіни. ІНДІЯ - ПАКИСТАН Дві ядерні…

3 часа назад

Новости из США. 26 апреля 2025

Новости из США. Главное к концу недели. Суббота, 26 апреля 2025. Сегодня в выпуске: • «Трамп рассердился на путина!» -…

3 часа назад

Навіщо Банкова “роздраконює” Трампа

США просувають свої бізнесові інтереси, Європа прагне безпеки, натомість довгострокова стратегія Банкової залишається незрозумілою. Чинна влада намагається “роздраконити” президента США…

3 часа назад

Найголовніша спецоперація полковника Червінського

Найголовніша спецоперація полковника Червінського це навіть не знищення мотороли, гіві, захоплення цемаха і навіть не 30 вагнерівців. Найголовнішу спецоперацію Романа…

3 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 27.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

4 часа назад