Категории: Мир о нас

Повітряні Сили говорять, що їм потрібніші багатоцільові винищувачі, а не літаки А-10

Повітряні Сили ЗСУ прагнуть в першу чергу отримати саме багатофункціональний бойовий літак, який здатний застосовувати озброєння і по повітряним, і по наземним цілях. Це можуть бути винищувачі типів F-15, F-16 чи F-18 певних модифікацій, або ж їх «європейські аналоги».

При цьому планова підготовка українських пілотів для роботи на американських штурмовиках типу А-10 не ведеться. Про це заявив речник Командування Повітряних Сил Юрій Ігнат, коментуючи тему можливої передачі Україні літаків А-10, пише видання «Крила».

Плід народної творчості із соцмереж на тему, який би камуфляж носив би А-10 у випадку передачі ЗСУ, зображення ілюстративне
.

Зокрема, Юрій Ігнат пояснив, що в умовах нинішньої війни бойова робота штурмової авіації ускладнена занадто щільною протиповітряною обороною противника. Як і росіяни, так і ЗСУ застосовують один і той же тип штурмовика Су-25 переважно за однією ж методикою – запуск некерованих реактивних снарядів в режимі кабрування, з великої відстані та без прямої видимості цілі.

За таких умов точно не вдасться використати одну із головних переваг штурмовика A-10 -семиствольну 30 мм гармата GAU-8 Avenger, що має високу ефективність знищення цілей та видає знаменитий звук «бррррррт». Бо для стрільби доведеться напряму заходити в зону дії рашистської ППО.

А успішний досвід застосування А-10 в умовах, приклад, війни проти Іраку в 1991 році був прямо пов’язаний з тим, що коаліційні сили успішно «задавили» загрози від ППО та винищувачів іракських ВПС. Тому «бородавочники» діяли в умовах тотального панування союзників у повітрі.

defence-ua.com

Тема можливої передачі Україні штурмовиків A-10 Thunderbolt II з’явилася у медіапросторі після публікації видання Time.

Американські журналісти розповіли історію про ініціативу з підготовки українських пілотів цих машин за допомогою симуляторів та консультацій американських відставних льотчиків. Видання описало “таємний центр” у якому попередню підготовку вже проходять кілька українських пілотів.

Варто відзначити, що нині і ЗСУ, і ворог мають однаковий тип радянських штурмовиків – Су-25. Однак обидві сторони через загрозу втрати літаків застосовують у більшості випадків некеровані реактивні снаряди з кабрування. Тобто з великої відстані і без прямої видимості цілі по якій наноситься удар.

Робота штурмовиків Су-25 ПС ЗСУ з кабрування в умовах насичення лінії фронту засобами ППО противника

В таких умовах одна з основних переваг A-10 Thunderbolt II – семиствольна 30 мм гармата GAU-8 Avenger – не має сприятливих умов для ефективного застосування. Штурмовик може відпрацювати нею по цілі з пікірування, тобто увійшовши в зону дії ППО. Успішний досвід застосування “бородавочників”, наприклад, у кампанії “Буря в пустелі” в Іраці мав місце в умовах тотального панування в повітрі союзників – придушення загроз від ППО та ворожих винищувачів.

Застосування A-10 Thunderbolt II по наземних цілях

Повітряні сили ЗСУ зацікавлені в отриманні єдиної багатофункціональної платформи, яка була б здатна застосовувати сучасне високоточне озброєння “повітря-повітря” і “повітря-земля”. На цю роль можуть претендувати ряд західних літаків.

Українські пілоти лобіюють перспективу передачі Україні сучасних літаків та зенітно-ракетних комплексів. Влітку 2022 року делегація Повітряних сил ЗСУ здійснила візит до Вашингтону де провела низку зустрічей в інтересах майбутнього переозброєння.

За їхніми оцінками українських пілотів, для опанування літаків типу F-16 на належному рівні за пришвидшеною програмою може знадобитися від півроку часу.

Нагадаємо, Конгрес США 15 липня ухвалив проект бюджету Пентагона у якому передбачив 100 млн дол для навчання українських пілотів на літаках типів F-16 та F-15. Американські сенатори звернулися до оборонного відомства США з проханням включити літаки F-16 та F-15 до майбутніх пакетів військової допомоги Україні. У Пентагоні повідомляли, що зараз проводять дослідження щодо перспективи передачі Україні багатофункціональних літаків.

mil.in.ua

Последние новости

Валерій Чалий: «Найгірше ще попереду, ми в смузі воєн»

Ідея так званого перемир'я – це прояв слабкості ЄС та США, завдяки якій Путін повірив у свою можливість погрожувати далі,…

9 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025 1. росія розпродає свій газ Китаю зі знижкою майже 40%…

13 часов назад

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну. Ненавиджу цей тиловий цирк. Ненавиджу це все є*буче «патріотичне шоу» на крові пацанів. Пацани гинуть.…

14 часов назад

Найпростішою поступкою для Зеленського має бути Крим, — радник Трампа Сакс

Радник президента США Дональда Трампа з питань штучного інтелекту та криптовалют Девід Сакс вважає, якщо президент України Володимир Зеленський не…

14 часов назад

Новости из США. 22 апреля 2025

Новости из США. Вторник, 22 апреля 2025. • Рубио не едет в Лондон и что стоит за американскими предложениями •…

14 часов назад