Категории: Мнение

ПОТРІБНО ГОТУВАТИ АСИМЕТРИЧНУ ВІДПОВІДЬ РОСІЇ НА МОРІ – АДМІРАЛ І. КАБАНЕНКО

Воєнна небезпека на Сході та на Півдні України залишається серйозною загрозою. Відбувається повзуча анексія морських акваторій України.

Все це вимагає невідкладної підготовки асиметричної відповіді агресивної Росії на морі. Про це в інтерв’ю Security Talks  зазначив президент Української агенції перспективних науково-технічних розробок, UA.RPA, заступник міністра оборони (2014), перший заступник начальника Генерального Штабу України (2012-2013) роки адмірал Ігор Кабаненко.

І. Кабаненко висловив переконання, що побудова військово-морських сил має сьогодні будуватися з акцентом на москітну стратегію, а саме на створення або закупівлю групи катерів. Їх чисельність спочатку має сягати 30 одиниць, а потім нарощуватись до 40-50 одиниць.

Співбесідник висловив переконання, що орієнтуватися можна, зокрема, на українського стратегічного партнера – США, та зробити ставку на мультирольний катер Mark VI, а також передбачити локалізацію його виробництва в Україні.

Катер MARK VI

«Більшість країн світу так і робили. Можна в приклад привести Туреччину, яка спочатку закуповувала військово-морську техніку, а потім ліцензії. А станом на сьогодні вже побудувала свою військово-морську індустрію», — вважає адмірал.

І. Кабаненко також вважає, що катери «Гюрза» не підходять для виконання завдань ВМСУ, а «Лань» є лише дизайнпроєктом і його перспективи поки не зрозумілі.

Говорячи про радіолокаційне виявлення на морі, адмірал Кабаненко зазначив, що скептично відноситься до проєкту створення літака дальнього радіолокаційного виявлення на базі української машини Ан-178. Він переконаний, що варто зосередитися на берегових системах РЛС, в тому числі і мобільних, а також корабельних системах, і передбачити використання безпілотних авіаційних комплексів, виробництво яких в Україні вже налагоджено. Щодо бази флоту, то І. Кабаненко вважає, що їх має бути декілька. Одна головна, а інші допоміжні. Серед можливих міст для бази він назвав Одесу, Миколаїв, Очаків та Бердянськ.

Особливу увагу І. Кабаненко звернув на посилення морської піхоти. Він зазначив, що досвід США у посиленні морської піхоти, зокрема щодо посилення морської піхоти крилатими ракетами та  дронами, він наголосив, що морська піхота є особливим інструментом ВМСУ, і тому має отримувати відповідне, спеціально для неї розроблене обладнання та озброєння.

«Морська піхота може діяти на глибину до 100 км, і в тому числі повинна отримати спецтехніку для боротьби з дронами», — вважає адмірал.

До того ж, дуже скептично співбесідник оцінює добудову корвету, що будується вже близько 10 років. Фахівець зазначив, що український корабель, який є де-факто фрегатом, буде добудоватися не менше  10 років.

Последние новости

Одне з найсумніших фото великої війни

Для мене фото президента з українськими біженками у Чехії – одне з найсумніших фото цієї великої війни. Щоб передати весь…

5 часов назад

Жінка накинулась із образами на ветерана у львівському банку: «Мало вас там москалі били!»

У Львові відвідувачка банку накинулась із образами на ветерана, якого зголосились обслуговувати поза чергою, як того вимагає закон. Вона спершу…

5 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 06.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 06.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

5 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 04-05.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 04.05.2025 1. У 2025 році військові витрати росії сягнуть майже 15,5…

17 часов назад

Ізраїль прийняв рішення окупувати весь сектор Газа

Кабінет безпеки Ізраїлю під головуванням прем’єр-міністра Нетаньягу вчора ввечері одноголосно схвалив оперативний план наступного етапу кампанії в секторі Газа, який…

20 часов назад

Ціни на нафту стрімко падають після рішення “ОПЕК+” збільшити видобуток

В понеділок, 5 травня, через рішення країн ОПЕК+ збільшити квоту на видобуток нафти, ціни на ф’ючерси передових брендів втратили по…

21 час назад