Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій станом на 26.03.2023
1. росію попросили на вихід із найбільшого в Європі ринку ЗПГ.
— Втративши європейський ринок нафти, нафтопродуктів та трубопровідного газу, росія може втратити останній торговий канал, який зберігає за нею статус постачальника енергоносіїв до ЄС.
— Уряд Іспанії, де знаходиться головний в Євросоюзі хаб з імпорту ЗПГ, доручив своїм імпортерам відмовитися від укладання нових контрактів із російськими компаніями.
— Заступник прем’єр-міністра Іспанії Тереза Рібера у листі імпортерам вимагала «прискорити диверсифікацію постачання зрідженого природного газу та відмовитися від російських джерел».
2. Захід поки не конфіскує заморожені російські активи і не передає їх Україні через можливі ускладнення.
Серед основних причин:
— Відсутність юридичних підстав.
— Можливий підрив віри у долар.
— Конфіскація такого обсягу може наражати на ризик експропріації американські та європейські активи, що знаходяться в інших країнах, якщо виникне міжнародна суперечка.
— Конфіскація підірве віру в систему міжнародних законів та угод, які найактивніше відстоюють західні уряди.
— Багато хто все ж таки схиляється до конфіскації російських активів, оскільки відновлення України після закінчення війни буде дорогим.
3. Країни Європейського союзу повинні ввести контроль за технологічними та електронними товарами, які росія може використовувати у військових цілях в Україні.
— У той час, коли експорт з ЄС та країн G7 до росії значно скоротився після введення санкцій, постачання заборонених товарів у деякі країни, включаючи Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати та Казахстан, зросли, і, у свою чергу, експорт із цих країн до росії збільшився.
4. Євросоюз готовий відповісти на розміщення російської ядерної зброї у білорусі новими санкціями проти цих країн, заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.
— «Розміщення російської ядерної зброї в білорусі може призвести до безвідповідальної ескалації та буде сприйнято як загрозу європейській безпеці. білорусь все ще може це зупинити, це її вибір», — наголосив він.
5. Німеччина планує вислати з країни понад 30 російських дипломатів — їх запідозрили в причетності до створення агентурної мережі.
— Силовики дійшли висновку, що співробітники дипмісій використовують свій дипломатичний імунітет для вербування німецьких інформаторів із політичних, військових, ділових та наукових кіл з метою диверсій та дезінформації.
— Органи безпеки вважають, що під виглядом дипломатів у Німеччині діють близько 160 офіцерів російської розвідки — більше, ніж під час холодної війни.