Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій станом на 24.04.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій станом на 24.04.2023
1. Євростат фіксує майже повну руйнацію торгівлі з росією в лютому 2023 року.
— Перше, що слід зазначити – це тотальний обвал імпорту в ЄС із росії (він же експорт росії до 27 країн ЄС), який упав майже в 5 разів (!) з пікових 23.5 млрд євро у березні 2022 до 5.1 млрд євро у лютому 2023 – мінімум за 20 років із 2003 року.
— Скорочення імпорту з росії відбувалося щомісяця і з високою інтенсивністю.
— Поточний обсяг поставок у 5.1 млрд євро оновив мінімум травня 2020 року.
— Наразі діє ембарго на нафту з грудня, ембарго на нафтопродукти з лютого, практично обнулення постачання вугілля та значне скорочення постачання газу.
— Експорт товарів до росії знову почав знижуватися, опустившись до 3.6 млрд євро до лютого 2023 року (падіння на 52% р/р).
— Фізичний експорт до росії впав до рівня 1998 року.
— Торговий дефіцит з росією (тобто профіцит росії з 27 країн ЄС) знизився до символічних 1.6 млрд євро на місяць після встановлення рекорду 19.6 млрд у березні 2022.
— Це дуже низький дефіцит, в 4-5 разів нижчий за «нормальний».
— Частка росії в експорті країн ЄС знизилася до 1.7% порівняно з 4.2% у період з 2017 по 2021, з 6.7% у 2012-2013 та 7% у 2008.
— Такого низького рівня не було в історії торгівлі росії та ЄС.
2. В росії у першому кварталі, за оцінкою ритейлерів, продаж ноутбуків у штуках впав майже на чверть, а попит на персональні комп’ютери — на 6% рік до року.
— У грошовому вираженні обидва сегменти зменшились більш ніж на 30%.
3. Експорт дизеля з рф у березні досяг рекордних показників за всю історію спостережень.
— Завдяки постачанням до Китаю та Індії експорт сирої нафти з рф перевищив рівень, що передував війні, а експорт дизеля досяг у березні рекордних 1,27 млн барелів на день.
— Торгівельні потоки дизельного палива поширилися на багато країн Північної Африки, а інші ключові експортери, такі як Туреччина і Саудівська Аравія, в останні місяці все частіше імпортують російський дизель, враховуючи вигідні ціни.
— Деякі країни, такі як Індія та Китай, нарощують імпорт російських енергоносіїв лише для того, щоб їх перепродати.
— Загалом російське дизельне паливо витісняє традиційних постачальників, оскільки торгові потоки з рф перенаправляються, щоб компенсувати втрату європейського ринку.
4. Міністри ЄС планують погодити новий санкційний режим – за дестабілізацію Молдови.
— На зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі мають досягти політичної домовленості про заснування нового санкційного режиму Євросоюзу – проти осіб, які залучені до дестабілізації внутрішньої ситуації у Молдові.
— Санкції передбачатимуть заборону в’їзду та замороження активів.
5. Південна Корея з 28 квітня розширює список товарів, для експорту яких до росії та білорусі необхідно отримувати спеціальний дозвіл уряду — міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї.
— Згідно з новими правилами обмеження на експорт розширюється з 57 до 798 позицій.
— До списку було додано 741 позицію, включаючи промислове та будівельне обладнання, товари в сталеливарній, хімічній галузях, автомобілебудуванні, деталі для автомобілів дорожчі за 50 тисяч доларів, провідники та квантові комп’ютери, деталі для них.
6. Французький DIY-рітейлер Leroy Merlin вирішив продати всі свої складські площі в росії, уклавши договір оренди з новими власниками.
— Йдеться про 270 тис. кв. м у Підмосков’ї оціночною вартістю до 12 млрд руб.
— Підготовка до продажу складської інфраструктури відбулась після того, як власник мережі вирішив передати російський бізнес в управління локальному топ-менеджменту.
7. Гонконгський банк HSBC почав блокувати оплати за контрактами між російськими санкційними та закордонними компаніями.
— Банк посилається на рішення Ради національної безпеки та оборони України.
— Обмеження України відбилися і на фізособах – їм почали відмовляти у відкритті рахунків у банках Вірменії та Туреччини.
8. Фінська компанія Metso Outotec, що займається технологіями переробки сировини, завершила процес згортання своєї ділової активності у росії.

Последние новости

Окупанти просунулися біля Тарасівки, Неліпівки та у Торецьку, — DeepState

Російські загарбники мають просування на Донеччині. Про це повідомляють аналітики моніторингового проєкту DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся біля Тарасівки (Донецька обл.), Неліпівки (Донецька…

30 минут назад

Бойові втрати росіян при Залужному і при Сирському

8 лютого 2024 р. Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними…

39 минут назад

​​СЛУГА ЗІ ШПИГУНСЬКИМ ПІДТЕКСТОМ

Видання "Схеми" розповіло практично шпигунську історію про депутата від "Слуги народу". І про не менш цікаву байдужість президентської фракції до…

5 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025 1. росія залишилася без станків: власне виробництво не покриває навіть…

5 часов назад

Андрій Рева: МИСТЕЦТВО ВСЕ ПРОСР@ТИ

Дональд Трамп вважає себе генієм укладання угод. В це повірила більшість американців. І переобрала його на другий президентський термін. Бо…

5 часов назад

Мирні перемовини у Лондоні зірвані через небажання України віддати РФ свої території, — Washington Post

Мирні переговори у Лондоні були зірвані через небажання України віддати Росії свої території.  Про це із посиланням на джерела пише Washington Post.…

5 часов назад