Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20.02.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 20.02.2024
1. У 2023 році імпорт до росії з країн G7 — США, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Японії та Канади, скоротився до мінімуму, принаймні з першої половини 2000-х років.
— Щомісяця країни «Великої сімки» постачали до рф товарів на суму менше $2 млрд.
— У 2017-19 рр. це було близько $5 млрд. на місяць.
— До анексії Криму постачання з країн G7 перевищували $8 млрд щомісяця, а рекорд було встановлено у першій половині 2008 року — понад $10 млрд на місяць.
2. Росія програла суд у Нідерландах про виплату $50 млрд у справі ЮКОСу
— Апеляційний суд Амстердама відхилив апеляцію російського уряду, який намагався скасувати рішення про виплату 50 мільярдів доларів колишнім акціонерам ЮКОСу, колись найбільшої нафтогазової компанії Росії.
3. У РФ виникли труднощі з продажем нафти Індії: заблоковано 9 мільйонів барелів.
— В Росії виникли труднощі з продажем ключового тихоокеанського сорту нафти Sokol до Індії, що може призвести до подальшого скорочення експорту на наступному тижні.
— Індія, основний ринок збуту Sokol, вагається купувати російську нафту через страх санкцій США. Нафтопереробники азіатської країни побоюються потрапити під санкції й скаржаться, що ця нафта занадто дорога порівняно з альтернативними сортами.
4. Росія продовжує відбирати майно у іноземних власників.
— Ульянівський верстатобудівний завод, який належав японсько-німецькому виробнику DMG Mori, найбільшому у світі виробнику верстатів, та припинив роботу навесні 2022 року, перейшов під тимчасове управління Росмайна.
— Холдинг DMG Mori вклав у завод 4,5 млрд рублів, а виробнича потужність заводу становила 1,2 тис. верстатів на рік. Підприємство випускало токарні та фрезерні верстати з числовим програмним керуванням.
— Усі акції підприємства належали дочірній фірмі DMG Mori — Gildemeister Beteiligungen.
— У березні 2022 року японсько-німецька компанія заявила про закриття всього російського бізнесу після початку війни в Україні. Підприємство в Ульяновську було закрито, а всіх співробітників — звільнено.
5. З початку війни в Україні росія закупила щонайменше шість тисяч безпілотників «Шахед-136» і отримала від Ірану велику допомогу у створенні місцевого виробництва таких дронів на власній території.
— На підході удосконалені моделі: реактивні «Шахеди» та дрони-розвідники.
— Москва розрахувалася з Тегераном золотими злитками та сучасними західними ПТРК і засобами ППО.
— Тепер росія прагне як закупити, так і зробити тисячі досконаліших дронів.
6. Путін подарував Кім Чен Ину лімузин, порушивши санкції ООН.
— Державне Корейське центральне інформаційне агентство (KCNA) повідомило, що 18 лютого Путін «презентував» Кім Чен Ину «особисту машину російського виробництва».
— Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков пояснив, що йдеться про машину марки Aurus.
— Санкції Ради Безпеки ООН забороняють ввозити в КНДР предмети розкоші, зокрема люксові автомобілі. За даними російських ЗМІ, що лімузин Aurus Senat коштує понад 400 тисяч доларів.
7. За рік США придбали індійських нафтопродуктів із сировини рф на $1,3 млрд.
— Від продажу сирої нафти до Індії в минулому році росія заробила рекордні $37 млрд.
— Зазначено, що частина сирої російської нафти переробляється на нафтопродукти на заводах, що знаходяться на західному узбережжі Індії.
— Потім їх експортують до США та інших країн, які схвалюють санкції щодо нафти рф.
— Відповідно до аналізу Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря, країни, які також застосовують санкції проти рф, торік імпортували на $9,1 млрд нафтопродуктів з російської сировини. Це на 44% більше, ніж у 2022 році.
8. США планують запровадити нові санкції проти рф через смерть Навального.
— «Ми вже запровадили санкції, але ми розглядаємо додаткові санкції, так», — відповів Байден на питання про подальші дії у зв’язку зі смертю Навального.
9. США готують санкції проти китайських компаній за підтримку рф.
— Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які допомагають рф у війні з Україною, повідомили CNBC американські конгресмени.
— Член комітету Палати представників США з міжнародних відносин, сенатор Джеральд Конноллі заявив, що законодавці обмірковують заходи, аналогічні тим, що вже готує Євросоюз.
10. Рада ЄС затвердила продовження санкцій щодо росії у зв’язку з війною в Україні до 24 лютого 2025 року. Рішення набирає чинності наступного дня після публікації в офіційному журналі ЄС.
11. Прямі іноземні інвестиції в Китаї в 2023 році скоротилися на 82% порівняно з попереднім роком.
— Вони становили 33 мільярди доларів – це найнижчий рівень за останні тридцять років, свідчать офіційні дані Державного управління валютного контролю КНР.
— Причиною скорочення активності іноземного капіталу експерти вважають загальне погіршення ділової кон’юнктури в країні через масштабний криз у будівельно-ріелторській області.
— На сферу високих технологій дуже тиснуть американські санкції проти КНР у сфері, зокрема напівпровідників.
— Свою роль відіграє і зростання собівартості випуску продукції в Китаї у зв’язку з підвищенням заробітної плати в країні.
12. Заповненість підземних сховищ газу у Європі становить 65,43%.
— Рік тому було 64,3%. З початку опалювального сезону зі сховищ відібрали майже 42 млрд. куб м газу.
— Минулого року опалювальний сезон у Європі закінчився на початку квітня і запаси у ПСГ становили понад 55%.
— Цього року цифра може бути вищою. На цій статистиці газ помітно дешевшає і коштує близько 270 доларів за тисячу кубометрів.
13. Південна Корея цього тижня почне вводити більш жорсткий експортний контроль у відношенні росії та білорусі.
— Зокрема, до «забороненого» списку товарів буде додано 682 найменування, які мають фактичне або потенційне військове застосування.
— Таким чином, загальна кількість товарів у списку збільшиться до 1 159. Серед них — важке будівельне обладнання, акумуляторні батареї, авіаційні компоненти та механізми.
— У новий список також включені вживані автомобілі з двигунами об’ємом 2 тис. куб. см.
— Нові правила набудуть чинності в суботу, 24 лютого.
14. Міністр закордонних справ Еквадору Габріела Зоммерфельд заявила, що країна не відправлятиме військову техніку в Україну чи будь-яку іншу країну, яка є частиною міжнародного збройного конфлікту.
— Натомість, Россільгоспнагляд дозволив деяким компаніям завозити до росії банани. І шкідники з них загадково зникли.
15. У Франції заарештували віллу «Газпрому» за 120 млн євро.
— Французький суд заморозив право власності на віллу Irina Maria, розташовану в Рокбрюн-Кап-Мартен на Лазурному березі, повідомляє Le Monde.
— Рішення прийнято в рамках розслідування справи про відмивання грошей.
— Формально вілла належить російському мільярдеру засновнику ДК «Ташир» Самвелу Карапетяну, однак у прокуратурі Парижа вважають її реальним бенефіціаром дочірню компанію «Газпрому».
— Об’єкт, раніше відомий як Villa del Mare, оцінюється в 120 млн євро. Окрім головної багатоповерхової будівлі, на території розміром у три гектари є три басейни, тенісний корт і вертолітний майданчик.

Последние новости

Андрій Рева: БЕЗСМЕРТНИЙ СТЕРНЕНКО

Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…

1 час назад

Новости из США. 6 мая 2025

Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…

5 часов назад

Новий скандал за участю Алхім(Буряченко)

В інстаграмі (та й не лише там) зараз несеться черговий «мовний» (і не тільки) скандал із блогеркою Анною Алхім. Я…

6 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 07.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

6 часов назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

18 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

19 часов назад