Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 17.03.2024
1. Українські безпілотники далекого радіусу дії наразі вразили 12 російських нафтопереробних заводів під час війни.
— Українські безпілотники сьогодні вночі атакували Слов’янський нафтопереробний завод, що в 70 км на північ від регіональної столиці.
— Був атакований нафтопереробний завод, який переробляє близько 4,5 мільйона метричних тонн сирої нафти на рік і виробляє паливо в основному на експорт.
— Загалом за останній час безпілотники СБУ успішно атакували 12 нафтопереробних заводів росії.
— У цю цифру не входять операції української військової розвідки ГУР, яка також атакувала нафтопереробні заводи за допомогою безпілотників.
2. Путін підписав указ, який скасовує передачу Росмайну активів Danone.
— Іноземні частки в російських структурах Danone (керував 13 заводами) були передані Росмайну у тимчасове управління у липні минулого року.
— Швидше за все, знайдено покупця на активи французької компанії.
— Покупцем російських активів Danone може виступити компанія «Вамін Татарстан».
— «Вамін Татарстан» готовий купити російські активи Danone за 17,7 млрд руб (з урахуванням дисконту 55% до вартості активів).
3. «Росатом» планує виробляти ядерне паливо спільно з французькою компанією.
— Контрольований державою «Росатом» спільно із французькою державною компанією Framatome працюють над виробництвом ядерного палива.
— «Росатом» співпрацює з французькою державною компанією Framatome SA, щоб зібрати паливо, необхідне для реакторів, які виробляють електроенергію для 100 мільйонів жителів Східної Європи: Болгарія, Чехія, Угорщина та Словаччина досі використовують російські технології.
— Виробництво пропонують організувати на заводі Framatome в Німеччині.
— Минулого року Framatome створила спільне підприємство з російською компанією «ТВЕЛ Паливо».
— ТВЕЛ є дочірньою компанією контрольованого Кремлем «Росатома». Нова компанія під назвою European Hexagonal Fuel SAS була створена для ліцензування російських технологій, необхідних для виробництва реакторного палива. Її капіталізація склала 8 мільйонів євро.
4. Словаччина хотіла допомогти Угорщині зняти санкції ЄС із російського олігарха Усманова.
— Словаччина на засіданні міністрів закордонних справ ЄС у лютому підтримала пропозицію Угорщини зняти санкції з трьох росіян, серед яких російський олігарх Алішер Усманов, наближений до Путіна.
— Питання щодо зняття санкцій із Усманова було предметом переговорів прем’єра Словаччини й міністра закордонних справ з угорськими колегами в Будапешті в грудні 2023 року.
— Словацька сторона тоді попросила Угорщину підтримати виключення із санкційного списку ЄС бізнесмена Йозефа Гамбалека, який потрапив туди через зв’язки з близькою до Путіна російською байкерською організацією «Нічні вовки».
— Угорці в обмін на підтримку виключення Гамбалека попросили Словаччину підтримати виключення ще кількох росіян.
— Йдеться про Аркадія Воложа, засновника російської компанії «Яндекс», Сергія Мндоянца, радника Кремля з питань відносин з ЄС, а також Усманова, ексгонщика «Формули-1» Нікіту Мазєпіна та російського мільярдера В’ячеслава Кантора.
5. Британська нафтогазова компанія Shell, як і раніше, зберігає довгостроковий контракт на купівлю зрідженого природного газу (ЗПГ) у структури російського НОВАТЕКу, — випливає з фінансово звіту концерну за 2023 рік.
— У звіті також сказано, що Shell зберігає свою частку в 27,5% у компанії Sakhalin Energy Investment Company Ltd.
— У червні 2022 путін підписав указ про передачу майна Sakhalin Energy Investment Company Ltd. у безоплатне користування новому російському оператору проекту «Сахалін-2».
— Японські Mitsui & Co. та Mitsubishi підтвердили, що залишаються в проекті. Shell відмовилася увійти до складу співвласників російського оператора.
— Зараз у Shell залишився offtake-контракт на отримання до 1 млн тонн ЗПГ на рік із «Сахаліну-2» до 2028 року. 2023-го «Сахалін-2» експортував 10,2 млн т ЗПГ, з них майже 6 млн т пішли до Японії, 2,58 млн т — до Китаю, 1,65 млн т — до Південної Кореї.
— За довгостроковими контрактами реалізуються до 90% партій
Сахалін-2.
6. Україна не планує продовжувати п’ятирічний контракт з російським «Газпромом» про транзит російського газу до Європи або підписати інший.
— Відповідно до угоди, укладеної між Москвою та Києвом у 2019 році, росія платить Україні за експорт газу до Європи через свою трубопровідну мережу. Термін дії угоди закінчується в кінці грудня 2024 року.
— «Я можу підтвердити, що ми не плануємо укладати додаткові угоди або продовжувати цю (чинну) угоду», — заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
— Минулорічний стрес-тест української газотранспортної системи та підземних сховищ газу довів, що її газова система «може функціонувати без транзиту», — сказав він у заяві.