Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 04.02.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 04.02.2024
1. Удари українських дронів по російських НПЗ можуть зірвати посвіну у росії.
— За останній час під атаку дронів потрапили вже 7 російських НПЗ.
— Останній удар відбувся по Волгоградському НПЗ, одному із найбільших у країні.
— Він переробляє майже 289 000 барелів нафти на добу, що становить понад 5% від загального обсягу переробки нафти в росії.
— Завод, розташований за сотні кілометрів на схід від українського кордону, постачає паливо як на внутрішній, так і зовнішній ринок.
— Якщо атаки дронів ЗСУ на НПЗ продовжаться, то в росії може виникнути дефіцит палива, пік якого припаде на весняну посівну кампанію.
— Через постійні атаки на російськи НПЗ експорт автомобільного бензину та дизельного палива в росії порівняно з січнем 2023 року скорочено на 37% та 23% відповідно.
2. Росіяни активно скуповують золото.
— Попит росіян на золото 2023 року був практично максимальним за дев’ять років.
— Аналітики підрахували, що в середньому кожен росіянин купив щонайменше півграма дорогоцінного металу.
— Це рекорд із 2014 року. Торік росіяни придбали 95 тонн золотих злитків, що майже у 20 разів більше, ніж до початку війни в Україні.
— У 2022 попит пробив позначку 100 тонн.
— Дорогоцінний метал став заміною долара у заощадженнях росіян.
3. росіяни можуть залишитись без бананів.
— На тлі заяви Еквадору про передачу застарілої російської зброї США, Россільгоспнагляд вирішив з п’ятого лютого призупинити поставки в країну бананів з п’яти підприємств Еквадору через нібито виявлення в їхній продукції небезпечного карантинного шкідника.
— На частку країни припадає 96 відсотків всього імпорту бананів у рф.
— При цьому росія є одним із основних покупців цього фрукту, займаючи 20 відсотків експорту Еквадору за відповідною статтею.
— На тлі санкцій Заходу, запроваджених у 2022 році, з постачанням бананів виникли логістичні проблеми.
— У результаті 2023 року цей вид продукції став однією з лідерів зростання роздрібних цін у росії.
4. G7 запропонувала план вилучення російських активів на користь України.
— Бельгія просуває ідею залучення боргових зобов’язань під заставу російських активів.
— Західні уряди розробляють плани випуску боргових зобов’язань для фінансування України, використовуючи російські активи в якості застави для погашення боргу, що змусить Москву почати платити за своє вторгнення.
— Бельгійський уряд вже розповсюдив ці плани серед країн «Великої сімки».
— Згідно з цими планами, союзники Києва можуть випустити боргові зобов’язання для фінансування зруйнованої війною країни.
— Коаліція, що підтримує Україну, вимагатиме від росії виплати боргу, а якщо вона цього не зробить, накладе арешт на заморожені російські суверенні активи.
5. Фінляндія прийняла остаточне рішення не відкривати кордон з росією з 11 лютого, при цьому уряд Фінляндії зараз готує заходи проти будь-якого нелегального проникнення з боку рф.
— Про це заявив глава уряду Фінляндії Петтері Орпо в інтерв’ю телепрограмі Yle «Ykkösaamu.
— За словами Орпо, на російському боці в різних прикордонних районах тисячі громадян третіх країн очікують на те, щоб нелегально потрапити до Фінляндії.
— Очевидно, що ми не можемо відкрити кордони. Одночасно з цим нам потрібно підготувати заходи проти будь-якого нелегального проникнення.
— Цим зараз активно займається уряд. Легких рішень не буде. Але головний принцип у тому, що ми подбаємо про безпеку кордонів Фінляндії, про національну безпеку. Це стоїть на першому місці”, — сказав Орпо.
6. Raiffeisen bank все ще розглядає питання про вихід з росії.
— Австрійська банківська група «Raiffeisen Bank International» (RBI) все ще не вийшла з ринку росії, після 2 років війни та обіцянок покинути російський ринок.
— Як зазначають в банку, з другого кварталу 2022 року обсяг кредитування в росії скоротився на 56%».
— Водночас станом на кінець 2023 року він все ще становив 6 млрд євро.
— Крім того, Raiffeisen Bank значно скоротив свій бізнес платіжних операцій з росією та припинив усі ділові відносини з російськими банками-кореспондентами, за винятком своєї дочірньої компанії «Райффайзенбанк».
7. Банкомати в Австрії перестали працювати з картками російського Газпромбанку.
— Австрійські банкомати перестали видавати готівку власникам карток UnionPay російського Газпромбанку, найбільшої російської кредитної організації, яка досі не потрапила під санкції Євросоюзу.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 02.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 02.05.2025 1. російська економіка стрімко втрачає оберти — зростання практично зупинилося.…

11 часов назад

Британська розвідка: втрати російської армії в Україні наблизилися до мільйона людей

Розвідка: Лише за перші чотири місяці 2025 року Росія могла втратити близько 160 тис. військових Росія, ймовірно, зазнала близько 950…

12 часов назад

Велика Британія передала Україні всі САУ AS-90, які мала на озброєнні

Велика Британія передала Україні всі наявні самохідні артилерійські установки AS-90, тим самим завершивши їх експлуатацію у своїх збройних силах. Про…

13 часов назад

НЕ ВТІК, БО НЕ ВСЕ ЩЕ РОЗДАВ?

Депутат Петренко вирішив передати СВОЮ дачу ДІТЯМ! І тепер у ЙОГО дітей буде СВОЯ дача! Бородатий радянський анекдот епохи пізньої…

13 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 03.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

13 часов назад

Український морський дрон Magura знищив російський Су-30

2 травня 2025 року спецпідрозділом ГУР МО України у взаємодії з СБУ та Силами оборони України у Чорному морі ліквідовано…

19 часов назад