Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій станом на 02.04.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій станом на 02.04.2023
1. рф продовжила до кінця 2023 року рішення про скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу.
— Росія оголосила про це після заяв членів ОПЕК — Саудівської Аравії, ОАЕ, Іраку, Кувейту, Оману та Алжиру, що вони також скоротять видобуток до кінця року.
2. Президент Молдови заявила, що країна за два роки може стати повністю незалежною від росії в енергетичній сфері.
«Я вважаю, що в енергетичному плані те, що ми збільшуємо свою незалежність і в якийсь момент перестанемо залежати від російської федерації, збільшує наші важелі впливу, в тому числі і у процесі врегулювання придністровського конфлікту», — повідомила вона.
3. Фінляндія заморозила активи російського центру науки і культури в Гельсінкі
— До початку агресії росії проти України російський центр науки і культури співпрацював з Фінсько-російським товариством, яке значною мірою фінансувалося коштом фінських платників податків.
— Центр займається організацією культурних заходів та мовних курсів, а також, як сказано на його сайті, сприяє «співпраці між науковцями та бізнесменами».
— Зазначається, що заморожені кошти перебувають на рахунках у банку Nordea, їхній розмір не розголошується.
— Управління зі стягнення боргів заборонило банку передавати та виплачувати російські активи будь-кому, крім судового пристав.
4. Австралія ввела нові санкції проти росії та заборонила в’їзд для семи чиновників з Криму, який кремль анексував на початку 2014 року.
— Санкції ввели проти так званих губернатора, прем’єр-міністра, ексголови та заступника голови виборчої комісії та членів законодавчих зборів, які обіймають посади в тимчасово окупованому місті Криму.
— Повідомляється, що Австралія запровадила санкції загалом проти понад 1000 осіб після вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 році.
5. Федерація фехтування Франції скасувала етап Кубка світу серед шпажистів через допуск російських та білоруських спортсменів до змагань.
— Етап був запланований на 19–21 травня у Сен-Мор-де-Фоссе під Парижем.
— Раніше фехтувальні турніри скасували у Німеччині, Фінляндії та Данії.
6. Зеленський ввів санкції проти проти експрезидента «Мотор Січі» Богуслаєва та понад 270 росіян.
— Санкції діятимуть 10 років.
— Загалом санкції введені проти 273 людей і 380 юридичних осіб.
— Санкції введені, серед інших, проти ради федерації (верхньої палати російського парламенту), Мінфіну росії, фсб та федеральної служби охорони росії, підприємств військово-промислового комплексу, приладобудування, радіоелектроніки та кабельної промисловості.
7. Обсяги експорту італійського вина до росії зросли за 2022 рік на 16% порівняно з роком раніше і досягли історичного рекорду — $172 млн.
— З експорту вин Італія випередила Іспанію та Грузію.
— Загалом експорт італійських вин за останні десять років зріс на 70%.
— Більше половини вин — ігристі, їх експорт виріс на 28% і досяг €90 млн.
— Експорт червоних і білих вин також збільшився в 2022 році — на 5% і досяг €81 млн.
Рашистів до дна
На росії підбивають підсумки першого кварталу 2023 року і першого року повномасштабної війни.
Звісно, офіційні джерела переконують, що все під контролем, і підстав для паніки немає. Економіка росії справді зберігає запас міцності. Однак цей запас виснажується.
Зокрема, за підсумками перших двох місяців 2023 року ВВП рф зменшився на 3,2% після падіння на 2,1% за минулий рік.
Обсяги промислового виробництва за два місяці скоротилися на 2%, незважаючи на цілодобову роботу оборонних заводів, випуск яких за непрямими даними підскочив майже на 40%. Прискорився спад у видобутку корисних копалин (3,2% у лютому проти 3,1% у січні); двоцифровим обвалом розпочали рік автопром (-69,9%) та фарм галузь (-22%).
Очільник місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив, що Фонд розглядає як базовий сценарій завершення війни в Україні у 2024 році, а як негативний – у 2025. У першому сценарії МВФ передбачає «дефіцит фінансування» в Україні у $115 млрд, а в несприятливому — $240 млрд.
Втрати України вимірюються не тільки мільярдами доларів, а й людськими життями і руйнуванням країни. І росія, якщо не завдати їй поразки в Україні, не зупиниться. Тож для швидшого зламу рашистської воєнної машини необхідно шукати і застосовувати найбільш ефективні засоби.
Тим більше що росія, намагаючись уникнути вже застосованих санкцій, сама підказує напрями необхідних ударів.
1. Наприклад, рф продовжила до кінця 2023 року рішення про скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу.
Вона оголосила про це після заяв членів ОПЕК — Саудівської Аравії, ОАЕ, Іраку, Кувейту, Оману та Алжиру, що вони також скоротять видобуток до кінця року.
Таким чином росіяни прагнуть підштовхнути ціну на нафту вгору і вибратися з пастки, куди її загнали ембарго і цінові обмеження ЄС і G7.
Щоб попередити такий сценарій, необхідно вже ближчими тижнями знизити стелю цінових обмежень – змушуючи учасників ринку під загрозою вторинних санкцій тримати ціни на невигідному для росіян (але прийнятному для себе) рівні.
2. Тим більше, що «треті країни» навіть дуже враховують перспективи потрапити під вторинні санкції у своїй політиці.
Наприклад, ті ж ОАЕ не дозволяють працювати вже другому російському банку. Центральний банк країни анулював ліцензію МТС-Банку через кілька місяців після видачі – саме через санкції США.
МТС-Банк отримав дозвіл відкрити філію в Абу-Дабі у 2022 році, але у лютому 2023 року проти нього було введено санкції Великобританії та США. І за тим його попросили з ОАЕ.
Раніше ЦБ ОАЕ припинив діяльність в країні «доньку» сбєрбанку на вимогу США.
У росіян почали масово блокувати рахунки на Кіпрі.
3. Крім того, потрібна постійна дипломатична робота щодо розширення і географії, і номенклатури санкцій.
Прикладом може бути Японія. Вже 7 квітня набудуть чинності нові експортні обмеження щодо росії.
Під заборону на вивезення до рф потрапили:
— літаки та безпілотники, а також деталі та компоненти для авіації та космічної галузі;
— будівельна техніка;
— оптичні прилади;
— радіообладнання для навігації;
— дитячі велосипеди та іграшки.
Таким чином, японський уряд намагається врахувати досвід обходу росіянами обмежень на постачання технологічної продукції. Зокрема, під виглядом побутової техніки чи навіть іграшок.
4. Президент Молдови заявила, що країна за два роки може стати повністю незалежною від росії в енергетичній сфері.
Вона вважає, що ця незалежність посилить країну, зокрема, і у процесі врегулювання придністровського конфлікту.
У цьому питанні інтересам України відповідає зникнення придністровського російського анклаву. Варто шукати спільних дій із молдовською владою. І не повторювати дурниць на кшталт викрадення колишнього судді Чауса в надії використати його в політичній боротьбі.
5. Фінляндія заморозила активи російського центру науки і культури в Гельсінкі.
Подібні кроки мають символічне значення – і не лише в контексті вступу Фінляндії до НАТО.
Такі «центри» перетворились на розплідники «русского міра» і мають закриватись як небезпечні вогнища «гібридної» війни росії проти Європи і її цивілізації.
А з вступом Фінляндії на НАТО – окреме вітання рашистам. І ще один доказ того, що «страх перед Альянсом» чи «подовження кордону» з ним не має нічого спільного із справжніми причинами агресії рашистів.
З незалежністю Фінляндії останні просто давно змирились. А з незалежністю України – поки ні. І в боротьбі з нею летить до дна.

Последние новости

Російський удар по Києву: 9 загиблих, понад 100 постраждалих, серед них 6 дітей

У ніч проти 24 квітня російські загарбники завдали комбінованого ракетно-дронового удару по Києву. Працювала ППО, падіння уламків зафіксовані у різних…

22 минуты назад

Окупанти просунулися біля Тарасівки, Неліпівки та у Торецьку, — DeepState

Російські загарбники мають просування на Донеччині. Про це повідомляють аналітики моніторингового проєкту DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся біля Тарасівки (Донецька обл.), Неліпівки (Донецька…

11 часов назад

Бойові втрати росіян при Залужному і при Сирському

8 лютого 2024 р. Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними…

11 часов назад

​​СЛУГА ЗІ ШПИГУНСЬКИМ ПІДТЕКСТОМ

Видання "Схеми" розповіло практично шпигунську історію про депутата від "Слуги народу". І про не менш цікаву байдужість президентської фракції до…

15 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025 1. росія залишилася без станків: власне виробництво не покриває навіть…

15 часов назад

Андрій Рева: МИСТЕЦТВО ВСЕ ПРОСР@ТИ

Дональд Трамп вважає себе генієм укладання угод. В це повірила більшість американців. І переобрала його на другий президентський термін. Бо…

16 часов назад