Категории: ВПК

Польська «Росомаха» для ЗСУ

Першого квітня 2023 року польський прем’єр Матеуш Моравецький завітав з офіційним візитом на оборонний завод «Rosomak SA» у місті Семяновіце-Шльонські. У своїй промові перед працівниками він згадав, що Україна купує 100 KTO Rosomak.

Дослівно: «Привіз отримане від прем’єр-міністра України замовлення на 100 машин, які будуть виробляти тут».

Заплатять за пакет міжнародні донори – ЄС і США.

Фото: twitter.com/MorawieckiM

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на заводі з виробництва бронетранспортерів Rosomak у Семяновіце-Шльонські

.

Поляки випускають ці колісні бронемашини формули 8×8 з 2005 року, коли фінська «Patria» виграла тендер на локалізацію їх у Польщі.

З того часу було три контракти на постачання для Війська Польського – 690 апаратів у 2003 році, 140 та 390 на строк до 2019 року.

Не дуже швидко, як і будь-яка сучасна техніка, зате регулярні, ритмічні відвантаження у війська.

Виявляється, так було можна, не обов’язково возитися з БТР-4 півтора десятка років і отримати їх у результаті як кіт наплакав.

А якби не було багаторазово запізнілого іракського контракту на заводі у Харкові під час нападу РФ у 2014 році?

Було б не дуже добре.

Над ВПК потрібно працювати попри всі фінансові та політичні кризи, тому що це питання життя і смерті держави.

По суті «Росомаха» – це колісна бойова машина піхоти, з гарним бронюванням від 14.5 мм у лобову проєкцію, озброєна 30 мм гарматою та кулеметом.

Фото: EPA/UPG
.

22 тонни ваги, можливість нести додаткову композитну броню та решітки. Днище тримає шестикілограмову міну – все, як у всіх.

Але є ціла плеяда спеціальних машин на його базі: командирські, міномети (чудовий самохідний міномет «Рак»), санітарні, розвідувальні, просто бронетранспортери в економ-варіанті.

Протитанкову боротьбу покладено на десант з “Джавелінами”, хоча після нападу РФ на Україну ЗС Польщі замовили 70 машин з безлюдною баштою, які мають ПТРК “Спайк”.

Власне зараз виконується контракт на 60 «Rosomak-S» – носій пускової ПТРК «Спайк» у протитанкові взводи. Польська армія порізала протитанкові роти в батальйоні, розбивши оборону від жорстких цілей на більш гнучкі «цеглини».

Останні закупки цього озброєння вже були в модифікації «Spike-ER» – подовжена до 8000 метрів польоту версія, саме під пуски з башти в «Росомах».

Фото: EPA/UPG

Військовослужбовці армії Польщі на БТР Rosomak під час переміщення на полігон у Дравсько-Поморському, Щецин, Польща, 25 травня 2020 року

.

Машини надходили на озброєння 21, 15, 17-ї механізованих бригад.

Оснащені новими тепловізорами третього покоління, лазерними далекомірами, захищеними раціями і тактичними моніторами БМП були відправлені в 17 механізовану – саме Військо Польське назвало її «Цифровою бригадою».

«Росомаха» тримає близькі прильоти 152 мм артилерії, а гармата «Bushmaster II» пробиває всі російські БМП в лоб, використовуючи боєприпаси, які виробляють в Німеччині, Чехії, Іспанії, США, Норвегії.

У навідника і командира є окремі тепловізори, серед російських однокласників це рідкість.

Загалом, це хороша машина, і її бригадний комплект суттєво посилить нас.

Якщо хтось і готується до війни серед країн Європейського Союзу, то це поляки. Військо Польське формує дві додаткові дивізії.

“Піхота Легіонів”, яку розгортають по лінії біля Білостока, щоб захистити східний кордон і коридор на Сувалки. Плюс десантна з прицілом на швидку допомогу балтійським країнам.

Формують додаткові бригади ТРО.

Фото: EPA/UPG
.

Варшавська, яку заточують на міські бої у столичній агломерації та в Хелмі з Пшемислем, де частини взаємодіятимуть із прикордонною вартою в лісистій місцевості.

Кожна дивізія отримує артилерійську бригаду – поляки самі кажуть, що це уроки війни в Україні.

Польська армія замовила величезну кількість БТР «Борсук», сотні танків, включаючи німецькі «Лео-2», американські «Абрамси» та корейські К-2, США санкціонували продаж полякам до 500 «Хаймарсів».

Але при цьому у Варшави досі 17 батальйонів, оснащених БМП-1 («бовупою» 70-х років минулого століття), плюс машини управління, розвідка, тил. Потрібно в стислі терміни замінити понад 1000 «копійок». Уряд Польщі на ці цілі планує витратити до 2026 року майже 20 млрд доларів.

Тож “український” контракт дорогого коштує – поляки уповільнюють модернізацію своєї армії, даючи нам можливість продовжувати бойові дії та посилювати ЗСУ.

Разом з контрактами на САУ “Краб”, постачанням МіГ-29, дронів, навчанням бійців, передачею понад 200 танків з наявності збройних сил можна говорити навіть не про стратегічне партнерство, а про військовий союз, який зароджується на наших очах.

Фото: Міністерство оборони Словаччини
.

Бо попри упевненість поляків у тому, що вони наступні в разі поразки України, Варшава робить набагато більше, ніж просто сусід і партнер, який не хоче, щоб пожежа охопила його власний будинок.

Последние новости

Мирна угода, яку США пропонують Україні, є жахливою. Проте Києву доведеться її прийняти, — The Sunday Times

Мирний план Трампа, який він пропонує Україні,  суперечить як міжнародному праву, так і елементарній порядності Але для України чи інших західних союзників…

11 минут назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 26.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.04.2025 1. росіянам радять готуватися до нового підвищення податків через обвал…

15 минут назад

Знищення генерала Москалика підірвало моральний дух окупантів

Судячи з горіння срак Z-фашистів, знищення генерала Москалика добряче підірвало моральний дух окупантів. У них там повний розпач і "а…

3 часа назад

З»явились додаткові дві гарячі точки: Індія-Пакистан, Китай-Філіппіни

Цього тижня в Світі з"явились додаткові дві гарячі точки, які додають загальної напруженості: Індія-Пакистан, Китай-Філіппіни. ІНДІЯ - ПАКИСТАН Дві ядерні…

3 часа назад

Новости из США. 26 апреля 2025

Новости из США. Главное к концу недели. Суббота, 26 апреля 2025. Сегодня в выпуске: • «Трамп рассердился на путина!» -…

4 часа назад

Навіщо Банкова “роздраконює” Трампа

США просувають свої бізнесові інтереси, Європа прагне безпеки, натомість довгострокова стратегія Банкової залишається незрозумілою. Чинна влада намагається “роздраконити” президента США…

4 часа назад