Категории: Экономика

ПОДАТКОВЕ ПЕКЛО ГЕТМАНЦЕВА

Напередодні у вітчизняних ЗМІ з’явилася сумна, але очікувана звістка. Україна потрапила до списку країн з найбільш пекельними, токсичними податковими системами.
Відповідний рейтинг під назвою «Податкове пекло 2023» склав американський фонд «1841». І Україна посідає у ньому четверте місце.
Перша п’ятірка лідерів серед найбільш жахливих податкових систем виглядає наступним чином – Білорусь, Венесуела, Аргентина, Україна, Бразилія, Мексика.
Ну, що сказати. Не те, щоб ми не здогадувалися.
І ми навіть знаємо, кому дякувати. А дякувати потрібно людині, яка нас і засунула в цю чудову компанію. Звати її Данило Гетманцев, який з 2019 року, після приходу нової влади, окупував всі фіскальні органи країни. Саме він отримав повноваження курувати роботу податкової і розставив на ключові позиції своїх міньйонів.
Український бізнес вже прямим текстом каже, що економічна модель новітньої України – чистий марксизм, який передбачає знищення підприємництва як такого.
Саме цю політику проводить Гетманцев разом зі своїми підопічними, дійсно перетворивши Україну на податкове пекло. В якому ці чорти смажать і варять всіх, хто трапиться їм під руку.
Нещодавно Гетманцев з компанією вийшли з іще однією ініціативою. Само собою, про введення ще одного податку.
Крім онліфанщиць, яких Гетманцев хотів обібрати минулого разу, тепер новий податок введуть для кур’єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів та репетиторів.
Загалом, черговий котел у податковому пеклі готується для 500 тисяч українців у 20 сферах діяльності. Їм доведеться платити 6% податку.
Думка Гетманцева зрозуміла. Великий бізнес вже майже не розгинається, дійшла черга грабувати манікюрниць та таксистів. Звичайних людей, які просто хочуть заробити свою копійку. У марксистській державі цього дійсно бути не може.
В принципі, не здивуємося, якщо Гетманцев придумає статті за спекуляцію та тунеядство. Наприклад один із його духовних лідерів, білоруський диктатор Лукашенко вже відповідальність за тунеядство повернув з радянського небуття. Скоро і ми дочекаємося.
Цього ж тижня податкова почала масово перевіряти інтернет-магазини у Facebook та Instagram. Перевіряють також маркетплейси продавців на платформі Prom.ua.
У разі виявлення порушень застосовують штрафи під 85 тисяч гривень з конфіскацією продукції та грошей.
Міньйони Гетманцева вважають, що викрили численні факти торгівлі в інтернеті, які здійснювались без державної реєстрації та застосування РРО/ПРРО. До цього вони відносять і продаж товарів через соціальні мережі.
Так що те, про що попереджав засновник «Нової пошти», сталося. Радянський барак замість ринкової економіки в Україні зведений. І зараз Гетманцев з компанією зажене до нього всіх громадян без винятку.
Вони нікому не дадуть спокійно працювати на себе – ні кур’єрам, ні айтівцям, ні великому бізнесу, ні онліфанщицям. Завдання Гетманцева просте і очевидне – знищити українську комерцію всю і повністю.
Ну він, звісно, ще трошки прикурить з пари схем на кшталт блокування податкових накладних. І відзвітує своєму багаторічному куратору Володимиру Сівковичу, що завдання москви благополучно виконано – фундамент для будівництва європейської ринкової держави знищений.
А керівництву у Києві навішає лапші про ефективне наповнення державного бюджету. Вони такі казки люблять. Втім, такими темпами скоро не буде, кому щось наповнювати. Але думати наперед – це не про українських можновладців.
P.S.Податкова почала новий етап «скубання гусаків»
З вересня фіскали проводять масштабну перевірку інтернет-магазинів. Зокрема, наразі відомо про «рейди» у соцмережах Facebook, Instagram та маркетплейсі Prom.
Як повідомляє прес-служба відомства, «скубачами» були виявлені численні факти торгівлі в інтернеті без державної реєстрації та застосування РРО/ПРРО.
За факти торгівлі неофіційним підприємцям загрожує штраф 85 тисяч гривень з конфіскацією продукції, знарядь виробництва, сировини та коштів, одержаних внаслідок адмінпорушень.
Податкова вже відзвітувала про перших “щасливців” нового сафарі державників. Наприклад, податківці столиці виявили інтернет-магазин, в якому торгівля гаджетами «Apple» здійснювалася платником єдиного податку без застосування РРО/ПРРО та без видачі відповідних розрахункових документів.
Як результат – підприємець отримав акт фактичної перевірки та буде притягнутий до фінансової та адміністративної відповідальності, що передбачає штраф у розмірі до 100 відсотків вартості проданих товарів.
Як фіскали дізнаються кількість вже реалізованих товарів? Мабуть, це буде залежати від настрою чиновників.
Кілька днів тому у Фейсбуці відомства повідомили про підприємця, який торгував косметикою іноземного виробництва на платформі Prom. За словами податківців, при замовленні товару представник інтернет-магазину запропонував оплатити через сервіс прийому платежів «LiqPay» без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Більше того, держслужбовці вирішили міцно взялись за підприємця і виписали додаткові санкції за використання праці найманого працівника без оформлення трудових відносин.
Тут у порушника буде кілька шляхів: або працювати вже за правилами, чи продовжувати свідомо порушувати чинне законодавство. Третій варіант – закрити бізнес, і тоді роботу втратить як мінімум двоє осіб.
Постає питання, чому між постійними надходженнями та одномоментним заробітком більшої суми вони обирають другий варіант? Чому не можуть задовольнити потреби підприємця настільки, що йому буде вигідно та цікаво все робити прозоро?
Третє питання – чому подібні штрафи не застосували до Prom, який, на відміну від інших маркетплейсів, дає можливість торгувати, використовуючи сервіс, при цьому не питаючи жодних реєстраційних документів? Фіскали це чудово знають і свідомо дозволяють так робити. У свою чергу Прому просто начхати на цей факт, адже платформі потрібні заробітки, а не зайвий головний біль.
Чи підпадають під ці «рейди» дошки оголошень – поки невідомо. Однак, коли будете продавати старий телефон на OLX, подумайте двічі, чи не завітають потім добродії з державних органів.
Подібні звіти про “успішну” роботу публікують осередки відомства по всій країні. Складається таке відчуття, що розпочався новий етап повноцінного знищення українського бізнесу.
До речі, Уряд поставив для податкової амбітну задачу зібрати у 2024 році майже трильйон гривень податків. При цьому, маючи мільярдні видатки від держави, фіскальна служба досі не змогла створити адекватний довідник для підприємця. Маємо що маємо. Людям вигідніше тримати свій бізнес у тіні, а мотивувати його до змін має виключно держава. І це історія не про штрафи, рейди та витрату ресурсів на пошук магазинів на маркетплейсах.

Последние новости

США припинили розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера і союзників до відповідальності за…

16 минут назад

США відмовляться від посередництва між РФ та Україною, якщо нашу пропозицію відхилять, — Венс

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Штати відмовляться від посередництва у переговорах між Росією та Україною, якщо пропозицію США відхилять. Про…

22 минуты назад

Росіяни атакували дроном автобус у Марганці: 9 людей загинули, 30 — постраждали

У середу, 23 квітня, російські окупаційні війська завдали удару дроном-камікадзе по автобусу в Марганці, що на Дніпропетровщині. Про це повідомив очільник Дніпропетровської…

36 минут назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

42 минуты назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 21.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 21.04.2025 1. росія готується до падіння нафтових доходів: Мінекономрозвитку знизило прогноз…

14 часов назад