Німецька оборонна компанія Rheinmetall вже доправила першу бойову машину піхоти KF41 Lynx до України.
Про це виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив генеральний директор компанії Армін Паппергер.
Завод німецької компанії в Унтерлюсі виготовив першу бойову машину Lynx та доправив її українському замовнику наприкінці 2024 року.
«Зараз її випробовують збройні сили, щоб серійне замовлення можна було розмістити якомога швидше», — сказав Паппергер.
Виробництво KF41 Lynx на потужностях Rheinmetall в Угорщині, 2024 рік. Фото: Rheinmetall
В червні 2024 року німецький оборонний гігант анонсував підписання угоди на постачання кількох сотень бойових машин піхоти Lynx для Збройних Сил України, що прозвучав під час «Конференції з відновлення України» в Берліні.
«Цією угодою ми підтверджуємо наш намір продовжувати співпрацю в найближчі роки та створюємо відповідні рамки. Зокрема, ми вже ведемо переговори про створення спільного підприємства з виробництва артилерійських боєприпасів в Україні. Ми також хочемо передати перші бойові машини піхоти Lynx вже цього року і найближчим часом розпочати виробництво цих систем в Україні», – сказав Армін Паппергер, генеральний директор Rheinmetall.
Рамкова угода, яку ще належить укласти, має включати окрім самої техніки також послуги з навчання, технічного обслуговування та ремонту виготовлених машин.
Однак ключовим питанням у потенційному контракті є фінансування закупівель де мова може йти про сотні мільйонів, якщо не мільярди євро. Ще торік Паппергер висловив занепокоєння щодо бюджету збройних проєктів в Україні.
Важка БМП Lynx, маса якої становить близько 44 тонн, була вперше публічно представлена компанією Rheinmetall у 2018 році.
Її основне озброєння – 30 або 35-мм автоматична гармата – розміщена в башті LANCE. Крім того, машина озброєна кулеметом та пусковою установкою для протитанкових ракет, яка може бути оснащена відповідно до вимог замовника.
БМП захищена від 30-мм снарядів у лобовій проекції та від 14,5 мм – у бокових. Дно машини гарантує захист від вибуху еквівалентом 10 кг тротилу.
Силова установка БМП – 1470 сильний двигун Liebherr D9612, який дозволяє розвивати швидкість 70 км/год. Запас ходу по трасі – 500 км. Екіпаж бойової машини складається з трьох осіб. Десант – до 9 бійців.
mil.in.ua
БМП Lynx угорських військових. Березень 2023 рік. Угорщина. Фото: Міноборони Угорщини
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.04.2025 1. Криза в російській вугільній галузі паралізує транспортну систему. -…
Девʼятьох військовослужбовців армії РФ взяли у полон українські десантники з суміжниками на Курщині. Полоненим була надана вчасна медична й психологічна допомога. Про це…
Папа Римський Франциск помер у віці 88 років після кількатижневого лікування від пневмонії. Про це пише Clash Report. 20 квітня Папа Франциск вперше після…
Військова контррозвідка Служби безпеки запобігла новій спробі російської воєнної розвідки "перерізати" залізничну логістику Сил оборони на півночі України. Про це повідомляє пресцентр СБУ.…
Демографічна ситуація в Україні погана, але під час війни вона не може бути доброю, оскільки скорочується народжуваність і підвищується смертність. А ще…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…