Категории: Украина

ОФІС НАЙПРОСТІШИХ РІШЕНЬ

Сьогодні президент Володимир Зеленський їде до США. Його має прийняти у Білому домі Джо Байден. Ця поїздка відбувається на тлі грандіозних зовнішніх проблем для України.
Виділення фінансової допомоги для нашої країни заблоковане у Конгресі. А ті гроші, які вже були виділені – закінчаться найближчими тижнями. Не краща ситуація і у Європі. Через кілька днів має відбутися саміт лідерів ЄС, на якому має бути ухвалене рішення про початок переговорів про вступ України до Євросоюзу і виділення мільярдів макрофінансової допомоги.
Всі українські питання там блокуються прем’єром Угорщини Віктором Орбаном. Впливові європейські медіа сьогодні написали, що принаймні рішення про переговори може бути відкладено на весну наступного року. З грошима ситуація незрозуміла.
Зустріч з Байденом у цих умовах, звісно, важлива. Україна критично залежить від допомоги стратегічних союзників, зокрема, військової. Однак не тільки. Не менш болісними є питання бюджетної підтримки.
Однак чи допоможе прийом у Білому домі вирішити ці проблеми? Є певні сумніви.
Впливова Financial Times опублікувала результати опитування, згідно з якими майже половина американців вважають, що США витрачають надто багато на допомогу Україні. 48% американців впевнені, що США витрачають занадто багато на військову та фінансову допомогу. 27% переконані, що США витрачають необхідні суми. І лише 11% думають, що допомога недостатня.
Звісно, найбільше невдоволення витрати на Україну викликають у виборців республіканців, популярність яких невпинно зростає. Ба більше, до США чомусь вирішила виїхати ціла делегація від згаданого вище Орбана, щоб зустрітися з ультраправими трампістами і вмовити їх заблокувати допомогу Україні остаточно.
Поки що фінансування від Штатів для нас та для Ізраїлю стало розмінною монетою у внутрішньополітичних торгах у Вашингтоні про нелегальну міграцію. Але може статися так, що республіканці просто будуватимуть на цих настроях свою подальшу політичну кампанію. І справа закінчиться тим, чим вона вже закінчилася у Словаччині та Нідерландах.
У цьому сенсі, звісно, стратегія російських загарбників із затяжною війною з провокацією нових військових конфліктів, наприклад, на Близькому Сході, принаймні частково – спрацювала. Але це лише частина проблеми.
Складається враження, що посилення антиукраїнських настроїв є й результатом роботи української дипломатії. Повчальний, менторський тон, з яким вище керівництво України виступало перед світовою спільнотою, явно не покращив ситуацію. Тон, який часом межував з відвертим хамством.
Колишній міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес зі своєю знаменитою сентенцією “ми не Амазон, і Україна має бути вдячною” ще на саміті НАТО влітку далекоглядно попереджав. Це не була немотивована образа з боку британського політика. Це було попередження розумної людини – змінюйте платівку, бо буде горе.
Але влада монобільшості з висоти свого “месіанства” не те, що не прислухалася, а нахамила у відповідь. І потім, не моргаючи, дивилася спочатку на братиславський град, потім на амстердамський палац, а тепер на будівлю Конгресу США. А коли їй вдається відвести погляд, то в око постійно впадають газетні розкладки з яким-небудь свіжим номером The Economist.
Є й ще одна складова, про яку ми не втомлюємося писати. “Офіс найпростіших рішень” радо прийняв концепцію “Україні дадуть грошей, бо винні”. І, вочевидь, у мозок найпростіших не вкладалося питання, а що буде, якщо не дадуть?
Нічим іншим пояснити повну відсутність економічної стратегії, яка передбачала б принаймні часткове самостійне життя, неможливо. Якщо, звісно, не вважати за таку ідею тупо обібрати таксистів, манікюрниць і онліфанщиць, а великий і середній бізнес – тупо знищити як клас руками Данили Гетманцева.
Тепер, вочевидь, ми будемо сподіватися на те, добрий дідусь Джо щось придумає. І будемо дуже просити його щось придумати. Бо інакше ніяк. Але проблема полягає в тому, що Джо Байден – лідер демократичного світу. І якщо половина його громадян будуть проти – він може нічого й не придумати.
Якщо його виборці не захочуть підтримувати Україну далі – йому буде фантастично важко провести щось через Конгрес. Тому що так працює демократія. А чому так сталося – читайте вище.
Теги: Страсти

Последние новости

ЩО В УГОДІ ПРО НАДРА?

Навколо угоди про інвестиційний фонд що має розпоряджатися українськими надрами, киплять пристрасті. Найголовніша проблема – видання «Politico» стверджує що українська…

4 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 08.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

4 часа назад

Російські загарбники просунулися в Новооленівці, Олександрополі та Леонідівці

Російські загарбники мають просування на Донеччині. Про це повідомляє моніторинговий проєкт DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся в Новооленівці, Олександрополі та Леонідівці", - йдеться у…

16 часов назад

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійшли, зокрема, боєприпаси та ракети до систем ППО. Перелік допомоги оновили 6…

16 часов назад

Андрій Рева: БЕЗСМЕРТНИЙ СТЕРНЕНКО

Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…

23 часа назад

Новости из США. 6 мая 2025

Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…

1 день назад