Категории: ВПК

Нові технології від ASELSAN та EVEREST значно посилять потенціал української бронетехніки

Сучасні цифрові УКХ-радіостанції турецької компанії Aselsan будуть встановлюватись на модернізовані танки Т-64 та Т-72.

Проекти з модернізації важкої бронетехніки нині виконуються Харківським танкоремонтним заводом, який відповідає за оновлення танків Т-64БМ, та Київським бронетанковим заводом, де розроблено варіант модернізації танків Т-72 до версії Т-72АМТ. Зразки модернізованих танків з новими системами зв’язку, захисту та виявлення цілей буде продемонстровано у Києві під час виставки нової техніки та озброєння на День незалежності України 24 серпня 2017 р.

Робота з адаптації технологічних рішень від турецької компанії Aselsan до потреб ЗС України здійснюється за участі української компанії Everest. При цьому військовим ЗС України пропонується варіант, якій дозволяє танковому екіпажу мати надійній перешкодозахищений зв’язок як між танками свого підрозділу, так і з командуванням вищого рівня. Радіостанції забезпечують зв’язок в межах 50 км між об’єктами, мають режим ППРЧ, що забезпечує роботу в умовах потужних радіоперешкод з боку ворога, гарантують надійне шифрування голосової інформації та даних, які передаються.

Турецькі радіостанції без жодних доопрацювань також гарантують взаємодію танкових екіпажів з сухопутними підрозділами, які використовують радіозасоби від компанії Motorola. Раніше такої можливості у танкістів не було, що значно ускладнювало координацію на полі бою. Танкісти та піхотинці просто не могли чути один одного, бо їхні засоби зв’язку працювали у різних діапазонах. Ще одним кроком до покращення взаємодії є встановлення на танки спеціальної гарнітури, за допомогою якої піхотинці, що знаходяться поблизу танку, зможуть мати прямий голосовий контакт з екіпажем бронемашини, що є надзвичайно актуально під час виконання бойових операцій.

На базі нових цифрових радіостанцій від компанії Aselsan, які будуть встановлюватись на бронетехніку ЗС України, також можливе створення єдиного інформаційного поля, у якому будуть взаємодіяти бойові машини взводу, роти чи батальйону. Це є першоосновою для автоматизації процесу ведення бойових дій на тактичному рівні.

Керівник компанії Everest Юрій Чубатюк відзначив, що «танковий проект» зможе продемонструвати, як сучасні рішення покращують керованість та ситуаційну обізнаність підрозділів на полі бою, підвищують їхню спроможність виконувати бойові завдання. «Everest як системний інтегратор супроводжує переозброєння української армії на нові цифрові системи зв’язку; здійснює проекти з автоматизації процесів бойового управління. Задля цього команда компанії Everest використовує найкращий світовий досвід і можливості своїх міжнародних партнерів. Один з таких прикладів – це наша спільна робота з турецькою компанію Aselsan, яка демонструє помітну динаміку створення високотехнологічної військової техніки та озброєння» — наголосив Юрій Чубатюк.

Довідково:

Компанію ASELSAN було створено у 1975 р. з метою задовольнити потреби турецьких збройних сил Turkish Armed Forces у системах зв’язку за рахунок розвитку національних потужностей і мінімізації залежності від зовнішніх постачальників. Нині ASELSAN займає 58 місце у ТОП-100 оборонних компаній світу и до 2023 г. планує піднятися на 50 позицію. ASELSAN — одна з найбільш потужних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини, що розробляє та реалізує проекти за п’ятьма основними напрямками. Це комунікаційні та інформаційні технології; технології оборонних систем; мікроелектроніка, оптика для засобів наведення і електрооптика; радіолокаційні та радіоелектронні системи; транспортна безпека, енергетика і системи автоматизації.

У 2016 р. об’єми продажу продукції та послугу компанії збільшилися на 36 % у порівнянні з 2015 р, досягнувши показника 3,8 мільярда турецьких лір. У 2016 р. компанія отримала рекордну кількість замовлень на свою продукцію. Обсяг замовлень в рамках укладених контрактів на постачання в найближчі роки досяг 23 млрд. турецьких лір.

Продукція ASELSAN експортується у більш ніж 60 країн на п’яти континентах. Найбільшого прогресу досягнуто у співпраці з Саудівською Аравією, Пакистаном, Азербайджаном, Казахстаном та Йорданією. Станом на травень 2017 р. у компанії ASELSAN працювало 5200 співробітників.

defence-ua.com

Последние новости

Росіяни окупували Надіївку в Покровському районі, — DeepState

Росіяни окупували населений пункт Надіївка в Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Надіївку", - йдеться в повідомленні. Остап Грицишин…

5 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025 1. російська економіка продовжує занепад: виробництво цивільної продукції впало до…

5 часов назад

Про хабарі в вищому керівництві країни. Ще ніколи справи НАБУ і САП не лягали так близько до Зеленського

Я називаю це сенсацією, бо не зміг пригадати щоб хабарницькі справи НАБУ проходили так близько до червоних ліній Зеленського. Я…

5 часов назад

Про стамбульську капітуляцію

Видання Die Welt оприлюднило деталі 17-сторінкової стамбульської капітуляції. Під крики Єрмака і Зеленського, що "ми точно не Порошенки, Мінську-3 не…

5 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

6 часов назад

Мадяр: «13 йобликів.ввт», частина 35 (2 сезон)

ПТАХИ МАДЯРА. Як полюють на російську піхоту? Бойове чергування з екіпажем FPV під Покровськом

1 день назад