Категории: ВПК

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги

Уряд Німеччини оголосив про передачу Україні нового пакету військової допомоги.

Вміст наданої допомоги розкрили на офіційному сайті уряду ФРН.

Пакет охоплює армійські вантажівки, снаряди, снайперські гвинтівки та різноманітне обладнання.

До нового пакету увійшли:

  • 4 тягачі HX81 та 4 напівпричепи для них;
  • 8 вантажівок Zetros;
  • 3 транспортних засобів;
  • 2 автомобілі прикордонної служби;
  • 1 система мобільних антен;
  • 15 далекобійних снайперських гвинтівок HLR 338 та 60 тис. патронів до них;
  • 25 лазерних далекомірів;
  • 5 датчиків виявлення дронів;
  • 3840 артилерійських снарядів калібру 155 мм;
  • 250 наборів інструментів з підривним матеріалом.

Варто зауважити, що у майбутньому українські військові отримають від Німеччини ще 435 далекобійних снайперських гвинтівок HLR 338.

Також у листопаді уряд Німеччини відзвітував про передачу Україні 20 бойових машин піхоти Marder і боєприпасів до них. Відновленням цих БМП для України займався німецький концерн Rheinmetall.

Раніше повідомлялось, що Україна стане першою країною-експлуатантом авіадесантних тактичних машин Caracal від Rheinmetall.

П’ять машин будуть доставлені в Україну наприкінці 2023 або на початку 2024 року.

Caracal – це тактична авіадесантна машина на базі цивільного позашляховика Mercedes-Benz G-Сlass.

Виробник надає опціональну можливість встановлевання додаткових елементів балістичного захисту.

Модульна конструкція дозволяє встановлювати та комбінувати різноманітне озброєння, починаючи від кулеметів, закінчуючи протитанковими ракетними комплексами.

Німеччина до кінця року також має відправити Україні ще два комплекси протиповітряної оборони IRIS-Т.


P.S. Rheinmetall планує виробляти в Україні БМП Lynx

Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG планує запустити виробництво своєї бронетехніки на території України у 2024 році.

Про це повідомив в інтерв’ю WirtschaftsWoche генеральний директор концерну Армін Паппергер.

На підприємстві хочуть виробляти колісні бронетранспортери Fuchs і гусеничні бойові машин піхоти Lynx.

Очільник німецького концерну сказав, що очікує укладення відповідної угоди з Україною на  початку наступного року.

Після підписання контракту, за планом перші Fuchs вийдуть з конвеєра протягом 6–7 місяців, а перший Lynx протягом 12–13 місяців. Паппергер пояснив, що виробництво бронетранспортерів Fuchs в Україні стане можливим з кінця літа 2024 року, а виробництво БМП Lynx може початися влітку 2025 року.

“Перші десять бронемашин Lynx вже виготовляються тут, у Німеччині чи в Угорщині, у співпраці з Україною. Після фази нарощування ми повинні мати можливість виробляти значну кількість цих бойових машин повністю в Україні”, – сказав він.

За його словами, уряд Німеччини вже дав сигнал, що експорт в Україну цієї бронетехніки буде дозволено.

Гендиректор Rheinmetall пояснює незвично короткий час виконання тим, що співпраця просунулася добре. Німецький концерн вже є найбільшим партнером України в ОПК. У 2022 році група отримала замовлення на суму близько 900 мільйонів євро, а в 2023 році обсяг замовлень зріс приблизно до двох з половиною мільярдів євро.

“І наступного року їх точно буде більше”, – прогнозує Паппергер. Крім того в Україні вже налагоджено обслуговування німецької бронетехніки, для чого українські фахівці пройшли підготовку в Німеччині.

Rheinmetall і “Укроборонпром” утворили спільне підприємство, для ремонту та підтримки у боєздатному стані бойової техніки переданою Німеччиною, а також іншими західними партнерами.

БМП Lynx

KF41 Lynx – важка бойова машина піхоти (БМП), маса якої становить близько 44 тонн, представлена Rheinmetall в 2018 році. Її основне озброєння – башта Lance з 30 або 35-мм гарматою та пусковою установкою для протитанкових ракет, яка може бути оснащена відповідно до вимог замовника.

Довжина KF41 – 7,7 м, ширина – 3,6 м, висота – 3,3 м. Максимальна швидкість – 70 км/год, запас ходу по паливу – понад 500 км. Екіпаж – 3 людини, десант – до 9 бійців. БМП захищена від 30-мм снарядів в лобовій проекції та від 14,5 мм – у бокових. Дно машини гарантує захист від вибуху еквівалентом 10 кг тротилу. Силова установка БМП – 1470 сильний двигун Liebherr D9612, який дозволяє розвивати швидкість 70 км/год. Запас ходу по трасі – 500 км.

mil.in.ua

 

Последние новости

Росіяни окупували Надіївку в Покровському районі, — DeepState

Росіяни окупували населений пункт Надіївка в Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Надіївку", - йдеться в повідомленні. Остап Грицишин…

37 минут назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025 1. російська економіка продовжує занепад: виробництво цивільної продукції впало до…

46 минут назад

Про хабарі в вищому керівництві країни. Ще ніколи справи НАБУ і САП не лягали так близько до Зеленського

Я називаю це сенсацією, бо не зміг пригадати щоб хабарницькі справи НАБУ проходили так близько до червоних ліній Зеленського. Я…

1 час назад

Про стамбульську капітуляцію

Видання Die Welt оприлюднило деталі 17-сторінкової стамбульської капітуляції. Під крики Єрмака і Зеленського, що "ми точно не Порошенки, Мінську-3 не…

1 час назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

1 час назад

Мадяр: «13 йобликів.ввт», частина 35 (2 сезон)

ПТАХИ МАДЯРА. Як полюють на російську піхоту? Бойове чергування з екіпажем FPV під Покровськом

20 часов назад