Під час візиту Секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова на КБ “ЛУЧ” серед оприлюднених прес-службою світлин була помічена ракета Р-360 на стендових випробуваннях
Про це повідомляє Український мілітарний портал.
Як раніше заявлялось, наступний етап випробувань РК-360МЦ “Нептун” буде відбуватись у травні 2019-го року.
В ході стендових випробувань відпрацьовуються різні режими роботи всіх систем та механізмів ракети Р-360.
Попередній етап випробувань проводився 5 квітня 2019-го року на полігоні в Одеській області. Під час нього ракета пролетіла 225 кілометрів на різних висотах та змінюючи траєкторію польоту.
В ході цих випробувань всі системи відпрацювали штатно та відповідно необхідним технічним показникам.
На наступних етапах має відбутися випробування бойової частини та системи самонаведення.
Окрім ККБ “ЛУЧ” в розробці ракетного комплексу РК-360МЦ бере низка інших українських підприємств, серед яких ДП “Орізон-Навігація”, НТК “Імпульс”, ДП “Візар”, ЦКБ “Арсенал”, приватні підприємства “Радіонікс”, “Телекарт-Прибор”, “Укріннмаш”, “Українська бронетехника”, ПАТ «Мотор Січ», ПАТ “АвтоКрАЗ”.
РК-360МЦ – це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою Р-360. Комплекс призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіоконтрастних цілей у простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.
P.S.
Українські науковці, конструктори та виробничники довели, що здатні в стислі терміни створювати сучасне ефективне озброєння. Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час вручення державних нагород і відзнак РНБО України представникам оборонних підприємств — КБ «Луч», «Артем», «Візар», «Мотор-Січ», «Оризон-Навігація», «УкрІннМаш», «Радіонікс», «Машгідропривод», та інших, що забезпечили виконання ракетної програми.
На зустрічі з розробниками ракетної зброї О. Турчинов нагадав, що після відмови нашої країни від стратегічної ядерної зброї в обмін «на нічого не вартісні папірці Будапештського меморандуму, Україну позбавили не тільки ядерного потенціалу, але і його носіїв, які могли бути ефективно використані для захисту нашої країни, та потужно вражати ворожі цілі без використання ядерних боєприпасів».
«Так була знищена стратегічна авіація, ракетні комплекси, зокрема, оперативно-тактичного рівня. На озброєнні ЗСУ не залишилося жодної крилатої ракети», — сказав Секретар РНБО України, наголосивши, що до цього треба додати системне багаторічне знищення нашого оборонного потенціалу, зокрема, підприємств оборонно-промислового комплексу.
Секретар РНБО України пригадав, як він на початку березня 2014 року в умовах російської агресії, будучи виконуючим обов’язки Президента України, зібрав провідних керівників оборонних підприємств для обговорення, «як в найкоротші терміни відновити оборонний потенціал нашої країни, забезпечивши армію сучасною зброєю і технікою».
«Одна із перших задач, яку необхідно було вирішити — створити аналог потужного РСЗО «Смерч», ракет до якого залишалося на декілька тижнів активних бойових дій», — сказав О.Турчинов, додавши, що тоді мало хто вірив, що це можна зробити в найкоротші терміни.
Секретар РНБО України наголосив, що завдяки науковцям, інженерам КБ «Луч» та партнерам-суміжникам вдалося зробити та прийняти на озброєння ракетний комплекс «Вільха», «який здатний точно знищувати цілі керованими ракетами, та є за всіма показниками краще, ніж російський аналог».
«Важливо, що наші фахівці не зупинилися на цьому, і продовжують роботу над покращенням бойових характеристик комплексу», — сказав він, додавши, що вже розпочалися і наступного тижня продовжаться випробування ракет «Вільха-М» і «Вільха-Р».
За словами О. Турчинова, в умовах агресії РФ в Чорному і Азовському морях, для нашої країни одним з пріоритетів є надійний захист морських рубежів, і «цю задачу повинен виконати розроблений вітчизняними фахівцями мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун», ракети якого здатні знищувати будь-які морські цілі не тільки на теренах Чорного і Азовського морів, але і в портах їх базування».
«Мені, як людині, яка безпосередньо опікувалася ракетною програмою, як нікому відомо, в яких складних умовах доводилося відновлювати ракетний щит нашої країни, але спільними зусиллями за неймовірно короткий термін ці стратегічні завдання вдалося виконати», — сказав Секретар РНБО України, подякувавши працівникам оборонпрому, які зробили це можливим.
Секретар РНБО України висловив сподівання, що після завершення державних випробувань нові ракетні комплекси будуть взяті на озброєння ще до закінчення поточного року.
Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера і союзників до відповідальності за…
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Штати відмовляться від посередництва у переговорах між Росією та Україною, якщо пропозицію США відхилять. Про…
У середу, 23 квітня, російські окупаційні війська завдали удару дроном-камікадзе по автобусу в Марганці, що на Дніпропетровщині. Про це повідомив очільник Дніпропетровської…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 21.04.2025 1. росія готується до падіння нафтових доходів: Мінекономрозвитку знизило прогноз…