Категории: ВидеоПолитика

Не можна навчити писати закони за тиждень, — Огризко

Колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко пояснив, чому тиждень освітнього інтенсиву у Трускавці для майбутніх нардепів це замало

Про це Володимир Огризко повідомив в ефірі на Еспресо.TV.

За словами Огризка, за тиждень неможливо нічому навчитися. Тим паче, якщо у людини немає жодного бекграунду.

“Ввести бодай у курс справи й пояснити, що парламент — це не майданчик для шоу якихось і анекдотів, можна. Можна сказати, що тут пишуть закони. А от навчити їх писати, коли у людини немає жодного бекграунду, я думаю, що не можна”, — заявив колишній міністр.

Крім того, Огризко висловив думку, що закони вірогідно писатимуть люди з Офісу президента, які мають відповідні знання та компетенції.

“І, власне, я так думаю, вони не писатимуть ці закони. Це на себе візьмуть все-таки ті люди, які в адміністрації чи як це тепер називається, в Офісі президента, які мають відповідні знання, відповідні компетенції. Ну, і передаватимуть в парламент для того, щоб під аплодисменти, як це можна назвати, отримувати потрібний результат”.

Огризко наголосив, що для написання кваліфікованого закону навіть не вистачить тижневого інтенсиву щомісяця, якщо людина має, наприклад, середню технічну освіту.

“Бо, повірте, для того, щоб написати кваліфікований, потрібний державі закон треба мати знання. Якщо їх немає, навіть, якщо ви будете щомісяця проводити по одному тижню інтенсиву, ви не навчите людину у якої технічна середня освіта, писати закони, які стосуються ключових напрямків діяльності”, — резюмував Огризко.

P.S.

В Трускавце продолжается уникальная операция по ликвидации безграмотности того, что избиратели выбрали в парламент. На самом деле, мы же видим концовку процесса, а если попробовать проследить его хотя бы не до начала, а до середины, то получится «картина маслом».

На различных фото мы уже видим условия, в которых «учатся» избранные депутаты, и собственно говоря – сам процесс обучения. Начнем с условий. Сразу возникает вопрос – почему Трускавец, а не какая-то база отдыха под Киевом? Наверное, на этот вопрос можно получить ответ, если узнать стоимость этого мероприятия.

Говорят, что это свыше 50 млн. грн., большая часть которых как раз и уйдет на «условия», проживание, харчевание и так далее. Принимающая сторона неплохо так рубанула денежек, поскольку на фото видно, что отельчик или санаторий там не из дешевых. Кроме того, чувствуется рука одного и того же режиссера, по замыслу которого мы помним кого, до поры до времени – прятали в Париже. Этих – тоже собрали в кучу и вывезли от греха подальше.

Но для организации всей этой операции должны были существовать какие-то причины. Ведь никому раньше в голову не приходило делать нечто подобное. Единственное, что тут может быть, это осознание запредельно низкого уровня публики, которая становится депутатами. Квартальные, лигосмеховские и просто – никто, теперь становятся законотворцами, понятия не имея ни о законах, ни о том, как они творятся. Нет, натворить-то они смогут и так, но не в плане законов.

Вот это мероприятие в Трускавце – подпись самих зе под тем, что они привели в законодательную ветвь власти полное ничто. Даже там это поняли и решили, что надо пояснить им хоть куда они попали и что надо там делать, чтобы не устроить «позор без конца».

Теперь о процессе обучения. Верховна Рада – конституционный орган верховной законодательной власти. Это значит, что в его полномочиях, в частности, содержится и возможность изменения конституции – основного закона любого современного государства и Украины, в том числе. Это – настолько важная и фундаментальная функция, что в юридических ВУЗах или на юрфаках университетов, курс Конституционного права идет с первого семестра, на протяжении всего первого курса обучения.

Кроме того, параллельно конституционному праву, в это же самое время, идет курс теории и истории государства и права. Эти курсы имеют целый ряд зачетов, экзаменов, а иногда – имеют курсовые работы. Таким образом, образование любого юриста закладывается именно из тех дисциплин, которые описывают фундамент государства, его морфологию, и то, как и почему этот фундамент формировался именно таким образом, и какие процессы влияют на него сейчас, приводя к постепенным изменениям.

Прямо скажу, примерно половине группы студентов, со свежими мозгами, эти предметы даются очень непросто. Только одной литературы приходится перелопатить килограммы, и если исключить время на подготовку зачетов и экзаменов, просто прослушивание лекций и чтение профильной литературы, занимает огромное количество времени. Причем, в данном случае мы говорим о подготовке юриста, которая может закончиться на степени «бакалавр», что не даст ему возможности ни работать адвокатом, ни судьей, ни занимать другие серьезные должности, поскольку для этого ему надо отучиться еще два года на магистратуре.

И вот мы наблюдаем, что за неделю эта публика проходит курс конституционного права и основ государства и права, и следом – отдельные области права, связанные с комитетами, в которые они будут назначены. То есть, за пару дней они проходят то, что студенты-юристы учат год-два, а за оставшиеся три-четыре дня, все остальное, и плюс к тому – регламент Верховной Рады и прочие нормативно-правовые акты, которые регулируют деятельности именно депутата.

По сути, это сравнимо с экстернатурой юридического ВУЗа, которую способны одолеть люди с IQ за 150, коих – единицы. А теперь – смотрим на то, что в этот раз избрали и думаем, где там может быть отметка IQ, на каком уровне?

Отсюда следует, что единственное, что за это время можно вдолбить в головы этих пациентов – назначение кнопок для голосования, что можно и что нельзя засовывать в приемник идентификационной карты, как правильно делать за колоннами сессионного зала, чтобы не было видно прессе, и конечно – дисциплина, на кого смотреть при голосовании, понимая поданные им знаки. Скоро мы увидим инкарнацию Чечетова с «морским семафором».

Но что самое интересное, это мероприятие, прямо указывающее на уровень данной публики, никто даже не думал как-то прятать. Ведь все же помнят слова нынешнего президента «ничего, я научусь». Это значит, что вообще-то выбрали школяров, которые с той или иной степенью прилежности, теперь будут учиться на нас и на Украине.

P.P.S. ШКОЛА ДЛЯ ЗЕПУТАНГА

Знаєте, а я не буду сміятися із задуму партії «Слуга народу» провести тижневий інтенсив для депутатів від своєї політсили «за Гарвардськими технологіями», або простою мовою – відправити їх до «школи ЗЕпутангів». На мою думку від цієї школи сильно напружитися вже зараз мусять чинний голова АП-ОПУ Богдан і президент Зеленський. Чому? Судіть самі.

У всі часи диктатурою назвалося становище коли з двох гілок влади (законодавчої, виконавчої і судової) в одних руках об’єднували дві – третю тоді можна не помічати. Наразі Зеленський – президент і має однопартійну більшість у парламенті. Тобто очевидно, прем’єра і уряд буде обирати президентська фракція. Виконавча і законодавча влада опиняться в руках одної партії – «Слуга народу». І от тут починається найбільш цікаве. Бо партія «Слуга народу» і президент Зеленський – не одне й те саме. Зеленський партією ніколи в житті не керував. А хто керує партією «Слуга народу»? А керує нею політтехнолог Дмитро Разумков, наразі – ЗЕпутанг № 1.

Як ви розумієте, саме його люди формували список ЗЕпутангів. Саме його люди курирують роботу первинних організацій на місцях. Саме його люди займалися забезпеченням виборів мажоритарників. Можна сміливо казати, що саме Дмитро Разумков – та людина, яка керуватиме ЗЕпутангами у парламенті. А це означає, що відтепер вплив Дмитра Разумкова злітає на рівень впливу Андрія Богдана – якщо не перевершує його.

Я не знаю за яким принципом Разумков формував список «Слуги народу». Але думаю що він максимально напхав туди людей, відданих (з багатьох різних причин) персонально йому. Нині список ЗЕпутангів добряче поповнився мажоритарниками. Про всіх цих людей Разумков знає швидше за все лише те, що вони існують. Узнати їх детальніше просто бракувало часу – надто швидко пролетіли події від моменту заяви Зеленського про намір іти в президенти, до фіналу парламентських виборів.

І от саме тепер, коли всі ці люди зібрані до купи і коли вже чітко відомо, що всі вони муситимуть виконувати накази Разумкова під куполом ВР, пройшов час розібратися, кого має «Слуга народу» у своєму складі, і головне – чого можна від них чекати?

Переконаний, що зараз з ЗЕпутангами–мажоритарниками і тими хто не входить до першої двадцятки списку, активно спілкуються потрібні люди – ЗЕпутанги з першої двадцятки, психологи, спеціалісти по комунікаціях, фахівці по секторах роботи ВР… Простіше – люди Разумкова. За пересічними ЗЕпутангами слідкують – як вони відповідають на ті чи інші слизькі питання, я вони поводяться у дискусіях, як реагують на агресію… Що вони говорять «під градусом» і з ким намагаються злягатися? Умови курорту в Трускавці для таких досліджень – ідеальні. Навіщо все це? Та для того, аби конкретним ЗЕпутангам нарізати конкретний напрямок роботи – той де вони будуть корисні для керівництва партії (читай – для Разумкова). А ще – аби мати змогу заблокувати внутрішні бунти всередині фракції і аби вчасно помітити коли хтось почне «брати на стороні». Плюс – аби з’ясувати хто з ЗЕпутангів нерівно дихає у бік Коломойського та Авакова. Окремо (я переконаний) в спільноті ЗЕпутангів виявляють людей з патріотичною позицією, аби їхні пориви гасити, блокувати, або знайти на них важіль впливу.

Це вам не БПП і не «Народний фронт». Харизматичних самодостатніх осіб там майже нема. Фракція ЗЕпутангів складається з людей маловідомих і тому по-перше, вони не будуть вимагати до себе підходу, як Жеваго у БЮТ (наприклад), а з іншого боку – ними набагато простіше керувати. При правильній організації ЗЕпутанги можуть стати страшною зброєю в руках того, для кого вони прийматимуть закони. Саме таку зброю кує зараз з них той, хто ними керує – Дмитро Разумков. Вже зараз ЗЕпутанг Давид Арахамія повідомив, що у фракції з’являться 12 неофіційних лідерів (бригадирів) задача яких – контролювати 12 груп по 20 ЗЕпутангів. Це – система керування фракцією в чистому вигляді. У разі конфлікту Разумкова з Богданом або з самим Зеленським – здогадайтеся на чий бік стане більшість ЗЕпутангів? Здогадайтеся як муситимуть поводитися Богдан з Зеленським, якщо ЗЕпутанги раптом почнуть приймати «не те»?

У нас чимало експертів покладають надію, що ЗЕпутанги розколються через внутрішні чвари. Схоже Разумков ці думки прочитав і вже діє на випередження – під сміх блогосфери через “школу ЗЕпутангів”. На тлі Зеленського, що розслабляється в Одесі на Лізі Сміху, та Богдана, який по факту працює президентом України.

І все б добре, якби не одна деталь. Дмитро Разумков, який от-от отримає шалений вплив у країні – колишній лідер молодіжного крила «Партії Регіонів». Які закони голосуватиме от так контрольований ним парламент – здогадайтеся самі.

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

 

Теги: Огризко

Последние новости

Зеленський з нами доти, поки буде війна?

Відповідальна частина суспільства не дозволила Януковичу і ФСБ загнати країну в московітське ярмо. Відповідальна частина суспільства попереджала, що вибори по…

9 часов назад

З 18 липня повістки почнуть розсилати поштою, — постанова Кабміну

З 18 липня, тобто через 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію, розпочнуть надсилати повістки поштою. Про це йдеться…

9 часов назад

Війна — це не математика

Часто доводиться чути: «Війна - це математика». Особи, здебільшого далекі від воєнної теорії, а тим більше від практики, люблять сентенції…

9 часов назад

ПʼЯТЬ РОКІВ І ДАЛІ

Я зрозумів, певне, навіщо Банкова через речників і пул телеграм-анонімок так підігріває тему легітимності Володимира Зеленського на посаді Президента України.…

14 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.05.24

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 20.05.24 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22…

14 часов назад