Категории: Экономика

Нафтогаз требует от страны-оккупанта $8 млрд за активы в Крыму

Нафтогаз Украины требует в Постоянной палате Третейского суда $8 млрд от России за захваченные агрессором активы в Крыму.

Об этом в Facebook написал главный коммерческий директор Нафтогаза Юрий Витренко.

«Уже в этом году можем выиграть до $8 млрд. Но потом будет вопрос, как забрать», — сообщил он.

Витренко уточнил, ответчиком по иску является именно государство РФ и сумму иска.

«$5 млрд было без процентов, $8 с ожидаемыми процентами», — написал Витренко.

Из указанной им суммы пять миллиардов составляет основная сумма претензий, еще три миллиарда — проценты. В сентябре прошлого года Витренко оценивал сумму иска в семь миллиардов долларов с учетом процентов.

P.S. Рассмотрение иска «Нафтогаза» относительно активов в Крыму запланировано на май.

Ключевым активом «Нафтогаза» в Крыму был «Черноморнефтегаз». После аннексии в 2014 году захваченное имущество украинской компании национализировали и внесли в уставный капитал новой компании страны оккупанта — крымского республиканского предприятия «Черноморнефтегаз». Оно эксплуатирует месторождения углеводородов на шельфе Черного и в акватории Азовского морей.

В феврале власти Украины заявили о намерении продать захваченные и национализированные РФ буровые вышки в акватории Крыма. До этого, в середине 2017 года, суд Одессы наложил арест на имущество «Черноморнефтегаза» в Крыму. Речь шла о 27 судах и 33 нежилых помещениях. Этот же суд ранее арестовал четыре самоподъемные плавучие буровые установки «Петр Годованец», «Украина», «Сиваш» и «Таврида».

P.P.S. НАК «Нафтогаз України» має намір направити стягнення за рішенням Стокгольмського арбітражу на російський газ у країнах ЄС у випадку несплати «Газпромом» належної суми

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

«Якщо «Газпром» добровільно не виконає рішення Стокгольмського арбітражу, ми звертатимемося до судів європейських країн, які ратифікували міжнародну конвенцію, для примусового виконання рішення арбітражу. Таким чином, ми не маємо наміру відбирати газ із транзитних потоків до Європи. Нам краще накладати стягнення на газ після того, як він потрапить на європейські ринки», — написав він.

За його словами, краще накладати стягнення на газ після того як він потрапить на європейські ринки — це більш ефективний шлях отримати кошти і при цьому показати, що Україна — надійний транзитер, а Росія — ненадійний постачальник газу.

Теги: Нефтегаз

Последние новости

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

8 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

8 часов назад

Ворог почав застосовувати водолазів для проникнення ДРГ: їх було ліквідовано ВІДЕО

На Донецькому напрямку ворог почав активно застосовувати водолазів для проникнення ДРГ в тил силам оборони України. Так сьогодні була виявлена…

10 часов назад

Перспективна модель ЗСУ передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада – Залужний

Перспективна модель Збройних Сил України, яку розробили наприкінці літа 2022 року, передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада у Сухопутних військах. Про це в…

10 часов назад

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБМІНЯВ САНКЦІЇ НА КОПАЛИНИ?

Поки влада бадьоро бреше про «перемогу» у Вашингтоні, реальність виглядає куди темнішою. За лаштунками підписаної "Угоди про надра" – масштабна…

11 часов назад