Категории: Экономика

Нафтогаз требует от страны-оккупанта $8 млрд за активы в Крыму

Нафтогаз Украины требует в Постоянной палате Третейского суда $8 млрд от России за захваченные агрессором активы в Крыму.

Об этом в Facebook написал главный коммерческий директор Нафтогаза Юрий Витренко.

«Уже в этом году можем выиграть до $8 млрд. Но потом будет вопрос, как забрать», — сообщил он.

Витренко уточнил, ответчиком по иску является именно государство РФ и сумму иска.

«$5 млрд было без процентов, $8 с ожидаемыми процентами», — написал Витренко.

Из указанной им суммы пять миллиардов составляет основная сумма претензий, еще три миллиарда — проценты. В сентябре прошлого года Витренко оценивал сумму иска в семь миллиардов долларов с учетом процентов.

P.S. Рассмотрение иска «Нафтогаза» относительно активов в Крыму запланировано на май.

Ключевым активом «Нафтогаза» в Крыму был «Черноморнефтегаз». После аннексии в 2014 году захваченное имущество украинской компании национализировали и внесли в уставный капитал новой компании страны оккупанта — крымского республиканского предприятия «Черноморнефтегаз». Оно эксплуатирует месторождения углеводородов на шельфе Черного и в акватории Азовского морей.

В феврале власти Украины заявили о намерении продать захваченные и национализированные РФ буровые вышки в акватории Крыма. До этого, в середине 2017 года, суд Одессы наложил арест на имущество «Черноморнефтегаза» в Крыму. Речь шла о 27 судах и 33 нежилых помещениях. Этот же суд ранее арестовал четыре самоподъемные плавучие буровые установки «Петр Годованец», «Украина», «Сиваш» и «Таврида».

P.P.S. НАК «Нафтогаз України» має намір направити стягнення за рішенням Стокгольмського арбітражу на російський газ у країнах ЄС у випадку несплати «Газпромом» належної суми

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

«Якщо «Газпром» добровільно не виконає рішення Стокгольмського арбітражу, ми звертатимемося до судів європейських країн, які ратифікували міжнародну конвенцію, для примусового виконання рішення арбітражу. Таким чином, ми не маємо наміру відбирати газ із транзитних потоків до Європи. Нам краще накладати стягнення на газ після того, як він потрапить на європейські ринки», — написав він.

За його словами, краще накладати стягнення на газ після того як він потрапить на європейські ринки — це більш ефективний шлях отримати кошти і при цьому показати, що Україна — надійний транзитер, а Росія — ненадійний постачальник газу.

Теги: Нефтегаз

Последние новости

Фонд Порошенка вклав 400 млн грн у виробництво модулів для військових на фронті

Фонд Порошенка разом з волонтерами ГО "Справа Громад" фінансує виробництво необхідних у військах модулів – командно-штабних пунктів, пересувних майстерень, шиномонтажів…

9 минут назад

Наслідки ворожих обстрілів Сумщини. ФОТО

Упродовж минулої доби російські війська обстріляли 34 населені пункти Сумської області. Загалом зафіксовано 285 ударів Про це повідомили у поліції…

11 часов назад

НА КОРДОНІ З БІЛОРУССЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ БУДІВНИЦТВО ФОРТИФІКАЦІЙ

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час поїздки до Волинської області 27 квітня ознайомився з процесом будівництва військових інженерно-технічних та фортифікаційних…

11 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 01.05.24

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.05.24 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22…

11 часов назад

Захоплення кацапських окопів та кількох полонених ВІДЕО

Найкраща оборона - це атака! Наші воїни не лише захищаються, але й потужно штурмують ворожі позиції. У цьому відео показано…

23 часа назад