Категории: ВидеоПолитика

Міністр культури Ткаченко не дозволив відспівати загиблих бійців в Успенському соборі Києво-Печерської лаври

Православна церква України зверталася до генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Олександра Рудника щодо проведення відспівування загиблих військовослужбовців батальйону “Братство” у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Про це йдеться в офіційному листі за підписом архієпископа Вишгородського Агапія, датованого 6 березня, який є у розпорядженні LB.ua.

Зокрема, у листі йдеться про прохання керівництва військової частини А 3449 повести відспівування у зазначеному храмі 7 березня об 11.00.

Нагадаємо, учора лідер добровольчого батальйону «Братство» Дмитро Корчинський заявив, що міністр культури Олександр Ткаченко не дозволив відспівати загиблих бійців батальйону в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

У Міністерстві культури відкинули це звинувачення, заявивши, що МКІП може не/погоджувати служіння в храмі за зверненням релігійної громади, а такого звернення станом на 23:50 6 березня до МКІП не надходило.

“МКІП може погоджувати або не погоджувати служіння в храмі за зверненням релігійної громади. Станом на 23:50 6 березня до МКІП не було звернень від ПЦУ або будь-якої іншої релігійної громади. Відповідно до цього жодних відмов чи погоджень МКІП не надавало”, — йдеться у повідомленні.

Натомість, за словами Корчинського, “на допомогу прийшла Православна Церква України” і організувала відспівування у Михайлівському Золотоверхому соборі.

Йдеться про похорон чотирьох бійців диверсійної групи “Братства”, які загинули наприкінці грудня 2022 року на кордоні з Брянською областю Росії: Максима Михайлова (Непийпива), Юрія Горовця (Святоші), Тараса Карпюка (Тарасія) та Богдана Лягова (Аполлона).


P.S. Коли міністр культури ткаченко зіткнувся з загальним обуренням, він почав брехати.
Як ви знаєте: він не дозволив керівництву Києво печерського заповідника відімкнути Успенський собор Лаври для панахиди над загиблими біцями.
Вірніше, спочатку дозволив і повідомив багатьом людям, що дає дозвіл, а вчора, пізно увечері свій дозвіл скасував.
Ось, що мені пишуть його посіпаки з міністерства:
«МКІП не надавало відмови щодо відспівування загиблих військових в Успенському соборі 7 березня
Інформація, яку ви поширюєте, не відповідає дійсності.
МКІП може погоджувати або не погоджувати служіння в храмі за зверненням релігійної громади.
Станом на 23:50 6 березня до МКІП не було звернень від ПЦУ або будь-якої іншої релігійної громади. Це легко перевірити звернувшись до ПЦУ.
Відповідно до цього жодних відмов чи погоджень МКІП не надавало.»
Відповідаю:
Попереше, до ткаченка особисто звертався Митрополит Єпіфаній і не тільки він з ПЦУ.
На фото лист з якими до мінкульту зверталася ПЦУ.
По-друге, це правило (що до того, що майно, яким керує мінкульт надається тільки за запитами релігійних громад) ви щойно вигадали. Міністерство народну власність може надавати для здійснення народних потреб за потребою народу.
В багатьох храмових будівлях, які перебувають в розпорядженні мінкульту, здійснюються заходи, виставки тощо, зовсім не за зверненнями релігійних громад.
Нещодавно, в Трапезній церкві Лаври відбувся концерт Хореї Козацької, яка є видатним музичним колективом, але не є релігійною громадою. І їй ви дозволили. А панахиду за зверненням військових, заборонили.
Причина одна — вам і вашому міністру наплювати на загиблих героїв.
Загиблі хлопці, ще до повномасштабного вторгнення брали участь у десятках громадських акцій за звільнення лаври від УПЦ ФСБ. Саме тому вони мали бути відспівані в ній.
Натомість, ткаченко досі дозволяє московським «попам» перебувати в ніжній Лаврі. Бо їх він любить, а солдатів ні.
Цікаво, що в приватних розмовах, ткаченко натякає, що це Єрмак сказав йому відмовити.
Як би ми не ставилися до Єрмака, я точно знаю, що він тут ні до чого.
(панахида сьогодні в Михайлівському соборі об 11.30
о 13.00 прощання на Майдані)
Мене питають чому міністр Ткаченко плюнув на тіла загиблих воїнів та заборонив відспівувати їх у Свято-Успенському соборі Лаври.
Так все просто.
Просто ми з ткаченками та всіма, хто причетний до його призначення, воюємо за різні України.
Наша війна — за виживання, за ідентичність, за майбутнє наших дітей. Тому ми віддаємо останнє заради Перемоги.
Їх війна — за особисті образи, рейтинги, зовнішню валідацію та гроші у кишені. Тому вони і розкрадають гуманітарку, обкладують податком дрони та не дають ні копійки власних заощаджень на армію. Згадайте лишень стогін одного діяча: «якби ми евакуювали людей, я б втратив 7 лярдів».
Ось тому міністр безкультурія і заборонив відспівувати загиблих, бо йому не потрібна жива Україна, йому нужна лишень вишивата.
До речі, як на мене, Успенський собор Київської Лаври — ідеальне місце для відспівування всіх загиблих військових киян. Цей собор є символом України, збудований за кошти українців, і він має бути символом нашої незламності.
Слава Україні!
Слава Героям ЗСУ!
Слава Господу Богу!

Олександр Дедюхін

Напередодні відспівування міністр культури скасував свій дозвіл на проведення відправи в Успенському соборі Лаври.
Тому
7 березня прощання
Відспівування на 11:30 в Михайлівському Соборі
Прощання на Майдані Незалежності о 13:00

 

Максим Михайлов «Непийпиво»
Юрій Горовець «Святоша»
Тарас Карпюк «Тарасій»
Богдан Лягов«Аполлон»

Тамара Горіха Зерня

Під звуки повітряної тривоги на Майдані Незалежності прощаються з українськими роздвідниками.

Панахида за загиблими Максимом Михайловим, Юрієм Горовцем, Тарасом Карпюком та Богданом Ляговим планувалася  в Михайлівському соборі.

Бійці диверсійно-розвідувальної групи з добровольчого батальйону «Братство» загинули на кордоні Брянської області Росії у різдвяну ніч, 25 грудня 2022 року. Наймолодшому Герою було 19 років.  Військові виконували найскладніші завдання на ворожій території.

Последние новости

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

12 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 26-27.06.2026​

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.06.2026​ 1. У ніч на 26 червня українські безпілотники вдарили по…

13 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 24.06.2026​

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.06.2026​ 1. російський фондовий ринок переживає найгірший спад в історії. -…

1 день назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 27.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

2 дня назад

Ракети «Фламінго» вдарили по оборонному заводу у Волгограді

Сили оборони України, за повідомленнями українських моніторингових ресурсів, завдали удару по АТ "ФНПЦ "Титан-Баррикади"" у Волгограді крилатими ракетами FP-5 "Фламінго". …

2 дня назад