1. Центробанк росії повідомив, що економіка росії входить у «непростий період структурних змін», пов’язаних із санкціями.
«Період, коли економіка може жити на запасах, має кінець. І вже у другому – на початку третього кварталу ми увійдемо у період структурної трансформації та пошуку нових моделей бізнесу. Наша економіка входить у непростий період структурних змін, пов’язаних із санкціями. Санкції насамперед позначилися на фінансовому ринку, але зараз вони почнуть дедалі більше позначатися на економіці»,- повідомили у ЦБ рф.
2. Проїдати подушку безпеки безкінечно неможливо. Мінімум до 2024 року росіян чекає бідність, якщо не буде «дива» – довше.
3. Зараз, якщо КНР не врятує, бізнесу доведеться повернутися в 1980 роки (обладнання, сервіс, технології … все).
4. російський бізнес буде не конкурентноздатним на міжнародній арені, а токсична сировина буде продаватися зі значними знижками автократіям.
5. У москві можуть втратити роботу 200 тисяч співробітників іноземних компаній, які залишили російський ринок.
6. За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства через санкції росія втратить третину видобутку нафти і нафтова промисловість рф буде відкинута на рівень 2004 року. За два тижні квітня добовий видобуток нафти в росії впав на 7,4% або на 810 тис. барелів на добу.
7. За перші три місяці 2022 року частка іноземних інвестицій в нерухомість росії склала всього 1,8%, а за підсумками року вона наблизиться до нуля.
8. російська компанія Nordgold повідомила, що закриває свою шахту Буркіна-Фасо. Видобуте шахтою золото раніше компанія переробляла на швейцарському золотопереробному заводі MKS PAMP. Але той припинив свою комерційну співпрацю не тільки з цією шахтою Nordgold, а й з іншими, що їй належать та розташовані в тому числі в інших країнах.
9. У США готують законопроект, який дозволить передавати Україні заарештовані фонди росії.
Механізм передбачається такий:
a. Україна за руйнування будь-якого конкретного об’єкта подає до суду на Росію в США
b. Суд визнає Росії винною та визначає суму відшкодувань
c. Передає цю суму Україні на відновлення.
10. Акції російського монополіста «Газпрому» у понеділок, 18 квітня, впали на 2,24% і становили 218,98 рублів.
11. Країною ЄС, яка найефективніше застосовує санкції проти Росії, виявилася Бельгія. Там заморозили російські активи на суму близько 200 млрд євро.
12. Монобанк припиняє обслуговування клієнтів, які знаходилися до війни і досі не покинули наступні території: росія, білорусь, Крим, ЛДНР, Північна Корея, Сирія, Еритрея. Загалом 11 251 особа. Рахунки цих людей будуть закриті. Їм рекомендовані картки платіжної системи «мир».
13. Spotify видалено з AppStore та Google Play для користувачів з Росії.
14. Казахстан відмовився від створення цифрової платформи уряду у кооперації зі Сбербанком росії.
15. «ИрАэро» попередила про проблеми з ремонтом двигунів SSJ через санкції. Російські авіакомпанії, що експлуатують лайнер Superjet, попередили про ризики припинення польотів через західні санкції та неможливість забезпечити ремонт російсько-французьких двигунів.
16. Почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суднам, зареєстрованим під російським прапором. За розрахунком Єврокомісії, під ці санкції підпадають понад 2870 торговельних суден під російським прапором.
17. Американська команда «Формули-1» Haas в односторонньому порядку розірвала спонсорську угоду з «Уралкалієм», що належить олігарху Дмитру Мазепіну, не лише відмовившись повернути отримані раніше €12 млн, а й зажадавши додаткових €8 млн як компенсацію «втраченої вигоди».
18. У Росії великі рітейлери, включаючи X5 Group, «ВкусВилл» і «Азбука вкуса» призупиняють відкриття нових точок і реорганізують команди, що відповідають за створення нових напрямків бізнесу. Від планів відкрити до 1000 нових магазинів цього року відмовився один із алкогольних рітейлерів, відкриття нових точок призупинили і непродуктові рітейлери, у тому числі «М.Відео-Ельдорадо» та Inventive Retail Group (керує re:Store та Samsung).
19. Компанія Paramount припиняє мовлення своїх телеканалів у Росії з 20 квітня. Російський ефір покине кіноканал Paramount Channel, розважальний Paramount Comedy, дитячі — Nickelodeon, Nickelodeon HD, NickToons та Nick Jr. Також припинять мовлення в Росії та всі музичні канали MTV: MTV Russia, MTV Live HD, MTV 80s, MTV 90s, MTV 00s.
20. Фінський виробник фарб Teknos прийняв рішення припинити роботу в Росії.
Эльвира Набиуллина, глава ЦБ, сегодня выступала перед Думой — и, надо отдать ей должное, резала правду-матку не стесняясь:
«Эльвира Набиуллина, глава Банка России: «Период, когда экономика может жить на запасах, конечен. И уже во втором — начале третьего квартала мы войдем в период структурной трансформации и поиска новых моделей бизнеса».
Жёстко! В переводе на еще более обычный язык — глава ЦБ тонко намекнула депутатам, что уже в июне-июле в России ВСЁ КОНЧИТСЯ. В самом буквальном смысле. После чего в экономике начнется неконтролируемый обвал, а затем коллапс (то, что она на своем языке назвала «структурной трансформацией и поиском новых моделей бизнеса»).
Беда лишь в том, что действующий депутатский корпус невероятно тупой (он, собственно, и отбирался именно по такому принципу), и он, скорее всего, банально не понял Набиуллину — он ее просто продолжал тихо ненавидеть и сидеть по стойке смирно (потому что другой команды не было).
И Набиуллина жгла глаголом для каких-то иных, неведомых слушателей. Например, она еще и предсказала некие «вспышки инфляции», с которыми ее ЦБ… бороться не будет. Почему? А потому — пояснила она, — что это вспышки будут иметь «немонетарный характер». Какой?!
Очень просто: Набиуллина опять тонко намекнула, что «вспышки», то есть неконтролируемый рост цен, будет на этот раз вызван не избыточной эмиссией или раздачей денег населению, а — недостатком предложения. Ну например (это уже фантазирую я): скажем, пропадет в России кофе, кроме ячменного — Лавацца вчера объявила об уходе, Паулиг уже ушел, за ним и все остальные, пароходы к нам не плывут, железку из Бразилии еще не проложили, фуры уже из самой РФ не выпускают… а у нас кофей как не рос, так и не растет. В результате жалкая пачка контрабандного кофия станет стоить тысяч 10 — но (заранее стелит себе соломки Набиуллина) это не будет следствием ее монетарной политики! Это будет следствием всего лишь того, что кофе просто НЕТ!
А солдаты на Украине есть. Но депутаты и тут едва ли разгадали хитрую эльвирину игру слов.
А вообще ее мысли следовало бы усвоить каждому — это без сомнения пригодится: поскольку товары начнут стремительно исчезать, они все начнут стоить очень дорого. И не потому, что у людей на руках будет слишком много денег, как при «обычной» инфляции. А лишь потому, что покупать будет нечего.
Проще говоря, мы проваливаемся не в 90е, и даже не в 70е с их советской автаркией, дефицитами и очередями — а в 30е. С советским тоталитаризмом, дефицитами, очередями — и без промышленности.
P.S. Россия: Дефолт есть. КОГДА БАНКРОТСТВО? Найман, Кухар