“Україна продемонструвала на виставці озброєнь у Туреччині не лише нові зразки військової продукції, але й нову якість державно-приватного партнерства.
Коли оборонні проекти відпрацьовуються як державними, так і приватними компаніями. Це те, чого раніше не було. Сподіваюсь, що цей напрям буде активно та швидко поширюватись,” – про це заявив учора Секретар РНБО України Олександр Турчинов, відвідавши українські екcпозиції на міжнародній виставці озброєнь ІDEF-2017, що розпочалася у Cтамбулі.
Слід віддати належне Секретарю РНБО – виробам приватних підприємств Ліги Олександр Турчинов приділив уваги не менше, ніж продукції під брендом “Укроборонпрома”. І уточнив, що саме діяльність Ліги мав на увазі, коли говорив про приклади державного та приватного партнерства: “Коли держава не пресує, не давить, не утримує монополію, а саме шукає формат ефективної співпраці. Це дуже важливо і це дуже перспективно”.
Що ж до загальних оцінок участі України у виставці ADEF-2017, то Секретар РНБО висловив їх так: “Це — одна з найбільш масштабних експозицій з часів незалежності країни і навіть на одному стенді вони не розмістились. Ви бачите стенд “Укроборонпрому” з дуже непоганими розробками бронетанкової техніки, систем динамічного захисту, стрілецької зброї. Ви бачите перспективній безпілотний комплекс “Фантом”, який може проводити розвідку у складних умовах, вистежувати цілі та знищувати їх, вивозити поранених бійців. Це унікальна техніка, яка має багато варіантів використання.
Окрім цього, це стенд нашої аерокосмічної галузі, який зробив “Укркосмос”, а також спільний з нашими арабськими колегами стенд, де представлені авіаційні розробки нашого відомого підприємства “Антонов”. Тож я вважаю, що авіація, бронетехніка, стрілецька зброя, засоби артилерії і ракетний напрямок добре представлені сьогодні на виставці. Українська зброя, яка проходить перевірку у бою, зацікавить багатьох, хто думає про надійний захист своїх країн. І я сподіваюсь, що “Укроборонпром” зможе отрмати нових партнерів як для спільного виробництва, так і для реалізації своєї продукції”.
Після цього у мене зявилась нагода запитати у Секретаря РНБОУ про інші деталі, що також тісно повязані з тематиками збройової виставки ІDEF-2017 у Стамбулі.
— Ви знаєте, у нас дуже багато перспективних проектів з нашими турецькими друзями. Ми створили спільну групу, яка має пришвидшити виконання вже укладених проектів. У тому числі і тих, що повязані з виробництвом нових видів зброї. Більше того, у наших турецьких парнерів є багато ініціатив. Вони хочуть інвестувати в українські оборонні підприємства. Це нові масшабні проекти, ми їх обговорюємо, і я сподіваюсь, що ми перейдемо від теорії до їхньої практичної реалізації. Це стосується стратегічніх напрямків. Таких як авіація, виробництво двигунів — як авіаційних, так і танкових, а також і систем звязку. Я знаю, що турецька компанія Аселсан дуже активно працює у цій сфері.
Зараз Міністерство оборони України завершує оцінку зразків сучасних технологій звязку різного рівня. Відпрацьовуються усі питання, і я переконаний, що найближчим часом буде оголошений переможець.
— А політичні чинники ми будемо брати до уваги? Якщо країна відмовилась постачати нам безпілотну техніку у складний період нашої війни з Росією, а нині вже хоче нам радіостанції продавати, то чи будемо ми зважати на минулий досвід, аби знову не помилитись з парнерами?
— Я так розумію, що ви на Elbit натякаєте?
— Абсолютно точно…
— Для нас головне – ефективна та якісна зброя. Для нас дуже важливий ефективний та якісний звязок. Всі ці речі будуть враховуватись Міністерством оборони, коли будуть визначати переможця цієї тестової перевірки. Причому в умовах, максимально наближених до бойових. Безумовно, будуть враховуватись і такі складові, як вартість, можливість отримати кредитну підтримку. Також буде братись до уваги, наскільки ці технології протестовані з урахуванням стандартів НАТО. Тобто всі складові будуть врахововані.
— Дякую за відповідь.
Сергій Згурець, defence-ua.com
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 25.04.2025 1. російський ММК фіксує обвал прибутку і негативний грошовий потік…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Нам тут грандіозний комплімент зробили. Детектор медіа повідомив, що за весь 2024 рік, з п'яти каналів, що залишилися в мономарафоні,…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.04.2025 1. російська економіка підходить до межі — навіть Фонд національного…
Пані Олена Зеленська! Я хотів би сказати, що ви робите значні успіхи в соціальних мережах і ведете їх набагато краще,…
До складу 8 корпусу Десантно-штурмових військ ЗСУ увійшли шість бойових бригад, що воювали ще під час АТО/ООС, так і сформовані…