====
Головний радник Зеленського наполягав на підписанні угоди про корисні копалини в Овальному кабінеті — всупереч пораді представника Трампа Келлога
Спеціальний посланник президента Трампа з питань війни в Україні закликав президента України Володимира Зеленського підписати угоду про права на корисні копалини з Вашингтоном, яку зараз відклали, під час візиту посла до Києва минулого тижня , але глава штабу Зеленського наполягав на підписанні в п’ятничному Овальному кабінеті, що пішло не так , — сказав The Post високопоставлений чиновник США, який брав участь у переговорах.
Після трьох днів напружених переговорів генерал у відставці Кіт Келлог досяг довгоочікуваної угоди з Україною, яка забезпечила б Вашингтону 50% усіх майбутніх доходів від прибуткових критичних і рідкоземельних мінералів європейської країни .
«Келлог і Зеленський погодилися на угоду, один пункт якої ще належить завершити», — сказав американський чиновник про переговори, які завершилися 21 лютого.
На завершення переговорів глава адміністрації Зеленського Андрій Єрмак наполягав на тому, щоб український президент приєднався до Трампа в Білому домі для підписання угоди.
За словами посадовця, Келлогг «радив проти цього, знаючи, що стосунки [між президентами] необхідно зміцнити» перед особистою зустріччю Келлог був готовий піти, майже залишивши Україну без угоди, щоб представити Трампа
Однак офіс Зеленського змінив курс в останню хвилину після того, як генерал у відставці сів на поїзд до Польщі, мабуть, визнавши, що Kellogg є їхнім найкращим шансом налагодити зіпсовані відносини з президентом США.
Під враженням від відвертих переговорів Келлога та проявів поваги протягом усього часу — включаючи візит до поранених українських військових у військовому госпіталі на північний захід від Києва — офіс Зеленського поспішно відправив документи на поїзд, яким Келлог міг повернутися до Трампа.
Навіть після близької розмови Київ просунувся з планом укласти угоду у Вашингтоні — авантюра, яка закінчилася протилежним результатом у п’ятницю, коли Зеленський почав гарячу розмову з Трампом і віце-президентом Дж. Д. Венсом у Білому домі, а згодом був вигнаний із Західного крила.
«Зеленський зіграв це настільки неправильно, наскільки міг», — сказав високопоставлений чиновник США. «Він прийшов на Овал, поводячи себе як жорсткий хлопець. Він не грав добре. Усі в залі почувалися ображеними.
«Тепер Зеленському доведеться самостійно придумувати, як це виправити. Ми не можемо це виправити за нього».
Під час прес-конференції в середу Зеленський заявив , що його запросили до Білого дому, але незрозуміло, чи мав він на увазі постійну пропозицію, чи запрошення було надіслано спеціально для підписання угоди.
Кілька українських джерел повідомили цього тижня, що вони підозрюють, що команда Зеленського змусила відвідати Білий дім.
Не допомогло й те, що український президент з’явився на важливу зустріч не в костюмі, а в повсякденних штанях і чорній сорочці з довгими рукавами.
Хоча колишній президент Джо Байден, можливо, терпів дрес-код військового часу, українцям мало бути абсолютно зрозуміло, що Трампу краще б сподобався більш офіційний одяг, кажуть інсайдери.
«Носіння костюма може здатися дрібницею, і я знаю, що [президент Зеленський] віддає перевагу своєму стилю мілітарі, але це був неправильний вибір», – сказав американський чиновник.
Зеленському залишалося лише підписати документ, чого так і не відбулося після драматичної демонстрації перед світовою пресою в Овальному кабінеті.
Словесні залпи сколихнули Київ у п’ятницю ввечері, а українці, які спілкувалися з The Post, не погоджувалися з тим, президент якої країни більше винен.
Парадокс, з яким зіткнувся Зеленський, полягає в тому, що, незважаючи на те, що багато українців підтримали його після деяких попередніх образ Трампа — наприклад, охрестивши його «диктатором» минулого тижня — вони також розуміють, що їм потрібні США як партнер, щоб раз і назавжди перемогти вторгнення Москви.
==========