Категории: Мнение

На підписанні угоди в Білому домі наполягав Єрмак, Келлог був проти

1. Як показує докладний аналіз розмови, не Трамп і Венс провокували Зеленського, а Зеленський довго провокував Трампа. Той почав дуже миролюбно, на закиди Зеленського певний час не відповідав, але потроху закипав.

2. Зеленський не просто міг не їхати зараз у Вашингтон, але йому РАДИЛИ не їхати. Але на поїздці наполіг Андрій Єрмак — який так проявив себе як або зрадник, або дурень, що не краще зрадника (якщо це була свідома спроба накачати перед новими виборами рейтинг Зеленського в Україні).

====

Головний радник Зеленського наполягав на підписанні угоди про корисні копалини в Овальному кабінеті — всупереч пораді представника Трампа Келлога

Спеціальний посланник президента Трампа з питань війни в Україні закликав президента України Володимира Зеленського підписати угоду про права на корисні копалини з Вашингтоном, яку зараз відклали, під час візиту посла до Києва минулого тижня , але глава штабу Зеленського наполягав на підписанні в п’ятничному Овальному кабінеті, що пішло не так , — сказав The Post високопоставлений чиновник США, який брав участь у переговорах.

Після трьох днів напружених переговорів генерал у відставці Кіт Келлог досяг довгоочікуваної угоди з Україною, яка забезпечила б Вашингтону 50% усіх майбутніх доходів від прибуткових критичних і рідкоземельних мінералів європейської країни .

«Келлог і Зеленський погодилися на угоду, один пункт якої ще належить завершити», — сказав американський чиновник про переговори, які завершилися 21 лютого.

На завершення переговорів глава адміністрації Зеленського Андрій Єрмак наполягав на тому, щоб український президент приєднався до Трампа в Білому домі для підписання угоди.

Спеціальний представник президента США Кіт Келлог (справа) порадив президенту України Володимиру Зеленському підписати в Києві угоду про права на надра.ZUMAPRESS.com

За словами посадовця, Келлогг «радив проти цього, знаючи, що стосунки [між президентами] необхідно зміцнити» перед особистою зустріччю Келлог був готовий піти, майже залишивши Україну без угоди, щоб представити Трампа

Однак офіс Зеленського змінив курс в останню хвилину після того, як генерал у відставці сів на поїзд до Польщі, мабуть, визнавши, що Kellogg є їхнім найкращим шансом налагодити зіпсовані відносини з президентом США.

Під враженням від відвертих переговорів Келлога та проявів поваги протягом усього часу — включаючи візит до поранених українських військових у військовому госпіталі на північний захід від Києва — офіс Зеленського поспішно відправив документи на поїзд, яким Келлог міг повернутися до Трампа.

Навіть після близької розмови Київ просунувся з планом укласти угоду у Вашингтоні — авантюра, яка закінчилася протилежним результатом у п’ятницю, коли Зеленський почав гарячу розмову з Трампом і віце-президентом Дж. Д. Венсом у Білому домі, а згодом був вигнаний із Західного крила.

«Зеленський зіграв це настільки неправильно, наскільки міг», — сказав високопоставлений чиновник США. «Він прийшов на Овал, поводячи себе як жорсткий хлопець. Він не грав добре. Усі в залі почувалися ображеними.

«Тепер Зеленському доведеться самостійно придумувати, як це виправити. Ми не можемо це виправити за нього».

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні 28 лютого.ZUMAPRESS.com

Під час прес-конференції в середу Зеленський заявив , що його запросили до Білого дому, але незрозуміло, чи мав він на увазі постійну пропозицію, чи запрошення було надіслано спеціально для підписання угоди.

Кілька українських джерел повідомили цього тижня, що вони підозрюють, що команда Зеленського змусила відвідати Білий дім.

Не допомогло й те, що український президент з’явився на важливу зустріч не в костюмі, а в повсякденних штанях і чорній сорочці з довгими рукавами.

Хоча колишній президент Джо Байден, можливо, терпів дрес-код військового часу, українцям мало бути абсолютно зрозуміло, що Трампу краще б сподобався більш офіційний одяг, кажуть інсайдери.

«Носіння костюма може здатися дрібницею, і я знаю, що [президент Зеленський] віддає перевагу своєму стилю мілітарі, але це був неправильний вибір», – сказав американський чиновник.

Президент Дональд Трамп зустрічається з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, 28 лютого 2025 року.ZUMAPRESS.com
Кабінет міністрів Зеленського ратифікував мінеральну угоду в Києві в четвер, повідомили джерела в українському парламенті.

Зеленському залишалося лише підписати документ, чого так і не відбулося після драматичної демонстрації перед світовою пресою в Овальному кабінеті.

Словесні залпи сколихнули Київ у п’ятницю ввечері, а українці, які спілкувалися з The Post, не погоджувалися з тим, президент якої країни більше винен.

Парадокс, з яким зіткнувся Зеленський, полягає в тому, що, незважаючи на те, що багато українців підтримали його після деяких попередніх образ Трампа — наприклад, охрестивши його «диктатором» минулого тижня — вони також розуміють, що їм потрібні США як партнер, щоб раз і назавжди перемогти вторгнення Москви.

nypost.com

==========

Ось з цього і потрібно було починати . Зеленського попередили що його ЗАРАЗ не чекають , так нахера пертись ще й не підготовленим? Саме це і стало початком роздратування Донні , йому змінили якісь плани . Потім порушений дрескод , потім спілкування без перекладача , самовпевненість що можеш на рівні розуміти та відповідати англійською , емоції з закатуванням очей та мат українською в пів голоса …..
Трамп ще той гівнюк , але ж ти йшов у бій не підготовлений і підставив усю Україну,
«»»Українці наполягли на приїзді до Вашингтона, хоча було чітке розуміння «не приїжджайте сюди читати лекції про неефективну дипломатію». Зеленський пішов цим шляхом і результат був передбачуваним, – держсекретар США Марко Рубіо.»»»
Найпоширеніша маніпуляція тих, хто виправдовує вчорашню поведінку Зеленського: «А що, треба було повзати перед Трампом?» (Варіант: «Що, треба було мовчати?»)
Маніпуляція в тому, що вам одразу нав’язують хибну бінарну альтернативу. Можна (і треба) було реагувати спокійніше — з гідністю, не погоджуючись, але не провокуючи скандал і не провокуючись на скандал. І вже точно не треба було доводити Трампу в Білому Домі перед всім американським народом, що він обрав хибну стратегію розв’язання цього конфлікту. Хоча, звичайно, це правда. Але, як кажуть в таких ситуаціях, «говори що думаєш, але думай що говориш». Першу половину цієї рекомендації Зеленський виконав, другу ні.
Друга поширена маніпуляція: «хай би що робив і казав Зеленський, такий результат був вирішений наперед американською стороною, тому від Зеленського нічого не залежало».
Якщо це справді так, або Зеленський такий же розумний, як оці коментатори, і теж розумів це, або дурніший за них і не розумів цього. Якщо дурніший і не розумів, який прийом йому готують — висновки очевидні: не подумавши, поліз звіру в пащу і нарвався. Якщо розумів — навіщо він взагалі полетів до Трампа, тим самим активно допомагаючи йому вчинити бажаний для Трампа скандал? Послав би урядовців підписувати договір про надра, а сам відмовився їхати. Ба більше, Трамп і сам не дуже хотів його приймати (майже скасував візит Зеленського, але Макрон його відмовив). Так і так виходить, що Зеленський зробив дурість.
Я це все для чого пишу: хор виправдань Зеленського тільки зміцнить в ньому переконання (вже озвучене в інтерв’ю Fox News), що нічого неправильного він не зробив і йому немає за що вибачатися. А треба, щоби хтось гучно сказав йому: «Ідіот! Ти хоч зараз розумієш, що саме зробив не так?! Якщо ти далі хочеш мати бодай якісь розмови з Трампом, ти хоч зараз розумієш, чого саме ти більше НІКОЛИ не повинен собі дозволяти?».
Адже найбільше я зараз боюся не наслідків того, що вже сталося, а того, що «необучаемый» Зеленський через нездатність до самокритики тупо не зможе вийти з того глухого кута, в який загнав сам себе… і заодно всіх нас.
Вже добу всі соцмережі ревуть про підтримку Зеленського. Стрічка новин рясніє від всіх цих «хто між ганьбою і війною обирає ганьбу…» та намаганнями показати ЗЕ чьоткім пацанчіком з підворотні який не прогнувся. Бачили?
Так от все це — робота ботоферм і теревені забрехані. Хочете переконатися? Сходіть до будь-якого ближчого до вас ТЦК. Ви там не побачите ніяких черг з бажаючих захищати Україну. Бо все на що здатні всі ці «Зеленський — перший президент який не прогнувся» — це ротами смердіти.
Бо коли справді Україні доведеться битися з Москвою сам на сам, доведеться терміново поповнювати батальйони ЗСУ. Заходу тепер можна не боятися, тому ВР добряче розширить повноваження ТЦК і поліції. І коли до всіх цих «хто проти Зеленського — той за Москву» прийдуть з нагадкою що Батьківщину час захищати, їхні підтримка випарується мов роса на сонці. А коли до цього злетять ціни, зникне з магазинів ціла низка товарів і шалено подорожчає комуналка, підтримувати ЗЕ залишаться лише платні ботоферми. Якщо не уже…
Бо цього — не уникнути. Бо наразі значну частину нашого бюджету оплачують союзники, вибачте за подробицю — США. А ще США це Старлінки, це ракети до «Петріот», це снаряди, чорт забирай. Ви забули вже весну рік тому, коли як раз таки Штати обмежили поставки снарядів ЗСУ?
«А що було робити ЗЕ? Трепіти?» — запитаєте ви. Звісно не терпіти. Ви ж не хочете аби ЗЕ терпів? А не терпіти — привілей платний. Тому готуйтеся зранку смакувати водою а не кавою, і сприймати за делікатес гречку з комбіжиром. І готуйтеся посадки штурмувати — без цього ніяк.
Ну той, американський корабель же може плисти у слід за російським — все вірно? Тоді — отак, інакше воно не працює.
Але саме смішне буде не це. Саме смішне буде, коли оцей «нахабний аж нарваний» і «такий що не схилився перед Трампом» Зеленський… поскаче до Трампа. Грошиків просити. Доларів — зелененьких.
Бо бачить Бог — я щиро хочу аби Європа змогла замінити нам США, і аби ми справді змогли опиратися допоки в Москви не посиплеться економіка. Я ДУЖЕ цього хочу — я постійно дивлюся в очі солдатів і сержантів, що навчені мною їдуть на фронт.
Я дуже хочу, але я сумніваюся — бо дещо знаю які обсяги бабла Штати виділяють на безпеку Європи і тому сумніваюся що країни ЄС зважаться звалити цей тягар на свої плечі. Але повтоюю — я дуже цього хочу.
Я хочу аби Європа була здатна нам допомогти. Я хочу аби у виробництво дронів всіх типів були інвестовані мільярди доларів. Я хочу аби українці усвідомили, що ніхто не захистить Україну крім них — і встали на захист своєї Батьківщини всі.
Але наразі — так. На соцмережах — буря підтримки ЗЕ найвпливовішого і непрогнутого. У ЗСУ — нестача рук. А під ТЦК — порожньо. І це — промовистіше за всі скавуління ботоферм.
І так. Неймовірно смішно на службі, у перекури, читати типів, чиї рідні міста під окупацією, але які геть і не наближалися до служби у ЗСУ, і які волають… «Хто критикує Зеленського — працює на Москву». Кортить відповісти щось типу: «А як так сталося що в ЗСУ служу я — який типу «на Москву працюю»? Чому галасливі патріоти не прийдуть до бойових бригад і не покажуть нам як воювати? Чого вони тільки на соцмережах сміливі й мужні?» Але відповіді не буде — я знаю.
.
А давайте уявімо, що замість Зеленського в Овальному кабінеті сидить Порошенко. Той самий Трамп, той самий Венс, ті самі провокації, але зовсім інша розмова. Ніякої хаотичної перепалки, ніяких емоційних реакцій, ніяких пасток, у які так легко потрапити. Лише холодний розрахунок, чіткі аргументи, залізна дипломатія
Петро Порошенко, коли спілкувався з Трампом, ніколи не грав за чужими правилами. Він завжди був максимально зібраним, холоднокровним і вів діалог у форматі рівного партнера, а не просителя. Чітка мова, ніяких імпровізацій, жодного шансy для маніпуляцій – це був його стиль.
Коли у 2017 році Порошенко приїхав до Вашингтона, його зустріч з Трампом була короткою, але ефективною. Він зайшов у Білий дім не як людина, яка приїхала «випросити» допомогу, а як представник держави, яка вже довела свою боєздатність. Головним результатом тієї зустрічі стало рішення США про постачання Україні протитанкових комплексів Javelin – тоді ще Трамп тільки придивлявся до Києва, але після цієї зустрічі Україна отримала не просто зброю, а перші реальні оборонні системи, які США до того відмовлялися надавати.
Тепер уявімо, що Порошенко опинився б на місці Зеленського під час тієї катастрофічної зустрічі в Овальному кабінеті. Насамперед, він би не пішов на цю гру з відкритими картами. Він би говорив виключно через перекладача, бо розумів би, що це дає йому можливість контролювати розмову. Будь-які маніпулятивні випади Венса чи Трампа були б негайно відрізані одним простим способом – паузою на переклад, що не дозволяло б створити «ефект тиску».
Порошенко не дозволяв собі переходити на особисті емоції. Він ніколи не вів би дискусію у стилі: «Та що ви кажете? Та як ви можете?» – ні, він би просто контратакував логікою. Наприклад, коли Трамп почав би гратися в «Ви маєте бути вдячні», відповідь була б така: «Американський народ вкладає гроші у свою безпеку. Україна – це не просто отримувач допомоги, а фортеця, яка стримує Росію і не дає їй сунути далі. Втратити Україну – це відкрити двері для нового глобального конфлікту».
Коли Трамп заговорив про те, що Зеленський «ненавидить Путіна» і тому «не може домовлятися», Порошенко не вступав би у суперечку на емоційному рівні. Він би просто поставив зустрічне запитання: «А як ви ставитесь до терористів, які атакують США? Ви з ними домовляєтесь чи знищуєте їх?» Після цього у Трампа не було б аргументів.
Ще один момент – контроль інформаційного простору. Після зустрічі Порошенка з Трампом у 2017 році українська сторона одразу ж дала коментарі американським ЗМІ. Це була гра на випередження – задати правильний тон для подальших обговорень. У ситуації Зеленського після зустрічі мала бути моментальна поява в CNN, Washington Post чи New York Times, де мала бути чітка заява: «Україна не дозволить торгувати своєю незалежністю, і будь-які розмови про припинення допомоги – це лише політичний блеф».
Він би не дозволив перетворити розмову на хаос. Венс, який вів себе вкрай нахабно, не мав би можливості перебивати українського президента – Порошенко б зупинив його спокійним, але чітким нагадуванням: «Я представляю державу, яка є союзником США, тому прошу дотримуватись дипломатичного етикету». Це виглядало б в очах американської аудиторії не як слабкість, а як сила.
І найголовніше – на виході зі зустрічі позиція України була б не у стилі «Дякуємо за все, підтримуйте нас», а у форматі: «Україна бореться за свободу, і це боротьба, яка стосується всього цивілізованого світу. Ми очікуємо, що Сполучені Штати будуть діяти відповідально і продовжать допомагати своєму союзнику». Тобто не прохання, а чітка, логічна вимога, яка накладає політичну відповідальність на США.
Трамп – людина, яка поважає тільки силу. Зеленський, на жаль, повівся на його гру і дозволив втягнути себе в неконтрольовану дискусію. Порошенко б цього не зробив. Він би створив ситуацію, де США не змогли б інакше, ніж продовжувати підтримувати Україну.

Последние новости

Fox News кілька годин транслював богослужіння з Москви та підписав Київ «російським»

Американський телеканал Fox News кілька годин транслював пасхальне богослужіння у Храмі Христа Спасителя у Москві, а згодом ще й назвав…

4 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 19.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 19.04.2025 1. російський "суверенний" електромобіль провалився: АвтоВАЗ за пів року продав…

4 часа назад

Новости из США. 19 апреля 2025

Новости из США. Главное к концу недели. Суббота, 19 апреля 2025. Сегодня в выпуске: • Трамп, Рубио, «другие важные дела»:…

5 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 20.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

5 часов назад

Росіяни просунулися біля Білогорівки, Розливу та в Успенівці, — DeepState

Російські загарбники мають просування на Луганщині та Донеччині. Про це повідомляють аналітики моніторингового проєкту DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся біля Білогорівки (Луганська область),…

19 часов назад