Науково-виробниче підприємство «Радіоникс», що є одним з найпотужніших в Україні розробником бортових радіолокаційних систем та оптико-електронного обладнання для ракет, на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018» представило чимало нових виробів.
Серед них — декілька нових активних голівок самонаведення для ракет (АРГСН), підвісна система радіоелектронного захисту (РЕБ) для бомбардувальників Су-24 та багатофункціональний радар «Есмеральда».
Як розповів директор НВП «Радіонікс» Станіслав Зав’ялов, дослідний зразок багатофункціональної системи управління озброєнням «Есмеральда» може бути використаний в зенітно-ракетних комплексах середньої дальності та винищувачах Су-27 та МіГ-29. Її особливістю є використання кодованих фазоманіпульованих сигналів, збільшена дальність виявлення й супроводу цілей (90-160 км для повітряних цілей та 40-150 км для наземних/морських), а також можливість роботи з новими ракетами, що мають активні радіолокаційні головки самонаведення (АРГСН).
Також була представлена нова активна радіолокаційна головка самонаведення для ракет «повітря-повітря» та «земля-повітря» середньої дальності «Онікс» — Ка-діапазону (дальність пуску ракети — 60-80 км, дальність виявлення та захоплення цілі — 5-15 км) й АРГСН Х-діапазону (дальність виявлення і захоплення цілі до 20 км). Вони можуть бути використані у ракетах Р-27 (як старого покоління, так і модернізованих) та нових ракетах «повітря-повітря» калібру 200 мм.
Варто нагадати, що ця ж компанія розробляє ГСН і для протикорабельної крилатої ракети «Нептун». Проте, даний зразок не був представлений на виставці, оскільки розробка тримається в секреті.
«Я думаю, що вона буде представлена на наступних виставках», — зазначив Станіслав Зав’ялов.
Ще однією, дуже очікуваною новинкою, став бортовий комплекс індивідуального радіоелектронного захисту «Омут». Такий комплекс підвішується на військові літаки чи вертольоти й, під час польоту, здатен придушувати радіолокаційні системи зенітних ракетних комплексів, винищувачів, а також активних і напівактивних голівок самонаведення ракет. Представлена на виставці модифікація («Омут-КМ») розроблена для оснащення надзвукових фронтових бомбардувальників Су-24 й почала розроблятися з 2014 року. У 2018 році новий комплекс РЕБ, нарешті, пішов на випробовування у ЗСУ.
«В цьому році ми почали проведення льотно-конструкторських випробувань даного комплексу з Міністерством оборони України», — повідомив директор «Радіоніксу».
Представлені на виставці вироби являються лише невеликою часткою розробок НВП «Радіонікс». Компанія розробила РЛС управління озброєнням, багато різних систем для оснащення ракет та винищувачів, працює над розробкою оптико-електронної системи, ГСН різних видів (в тому числі й інфрачервоними та надвисокочастотними). Крім того, саме «Радіонікс», з 2008 року, призначений МО України головним виконавцем модернізації СУО (система управління озброєнням) винищувачів Су-27, що стоять на озброєнні ЗСУ.
«Україна буде мати свою систему озброєнням винищувача», — підкреслив Станіслав Зав’ялов.
P.S. Випробування протикорабельної ракети “Нептун” (береговий варіант) завершаться в травні 2019-го
Про це повідомив Командувач Військово-морських сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко. За його словами, на цей рік заплановані ще кілька стрільб ПКР “Нептун” (розробка ККБ “ЛУЧ”):
“До кінця цього року будуть ще два пуски. І вже остаточне, як комплексу берегового протикорабельного, буде випробування десь в кінці квітня, на початку травня”.
Командувач ВМС відзначив, що “паралельно ми готові відпрацьовувати всі питання стосовно розбудови корабельної платформи”. Такий коментар І. Воронченко надав Радіо Свобода для програми “Донбасс Реалии”.
Нагадаємо, очікується, що на заводі “Кузня на Рибальському” будуть закладені ракетні катери для потреб ВМС України, які, ймовірно, і стануть носіями ракетного комплексу “Нептун”. Раніше очікувалося, що це будуть катери проекту 58260 “Лань”. На цьогорічній виставці “Зброя та безпека-2018” “Кузня” представила проект “Веспа”, який, за словами керівництва заводу, і стане базовим проектом для реалізації програми побудови ракетних катерів для ВМСУ.
Озброєння буде вітчизняного виробництва. Зокрема проектом передбачено встановлення:
Протикорабельні ракети: 8 ПКР Нептун (Укр)
ЗРК: Арбалет-К (Укр)
Переносний ЗРК: 16 x Ігла
Артилерійська установка: 76-мм АК-176
Артилерійська установка: 2 х АК-630М
Кулемети: 2 x 12,7-мм
Радар: Morena Delta-3D
Система керування вогнем: Protazan-K, Spys-K
Основні характеристики:
Водотоннажність стандартна: 550 тонн
Водотоннажність повна: 640 тонн
Довжина найбільша: 64,46 метрів
Ширина найбільша: 9,6 метрів
Осадка: 3,65 метрів
Максимальна швидкість: 40 вузлів
Економічна швидкість: 16 вузлів
Дальність плавання на економічній швидкості: 2300 миль
Екіпаж: 38 (+6) осіб
Автономність: 10 діб на 38 осіб
Матеріал корпусу: Суднобудівна сталь
Матеріал надбудови: Алюмінієвий сплав
Ракетний катер призначений для патрулювання, здійснення конвоювання та у разі потреби знищення бойових кораблів, транспортів і десантних засобів противника як самостійно, так і у взаємодії з ударними силами флоту.
Також вивчається питання встановлення пускових установок ПКР “Нептун” на єдиний у Збройних силах ракетний катер “Прилуки”. Корабель зараз проходить ремонт у Миколаєві.
mil.in.ua
Навколо угоди про інвестиційний фонд що має розпоряджатися українськими надрами, киплять пристрасті. Найголовніша проблема – видання «Politico» стверджує що українська…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Російські загарбники мають просування на Донеччині. Про це повідомляє моніторинговий проєкт DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся в Новооленівці, Олександрополі та Леонідівці", - йдеться у…
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійшли, зокрема, боєприпаси та ракети до систем ППО. Перелік допомоги оновили 6…
Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…
Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…