Категории: Украина

Членів комісії, яка заперечувала плагіат у Шкарлета, спіймали на плагіаті

У роботах членів Комісії з академічної доброчесності Національного технологічного університету «Чернігівська політехніка», яка заперечувала наявність плагіату у роботах ексректора вишу, а нині міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, також виявили плагіат.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».

Так, у докторській дисертації голови комісії Вікторії Маргасової «Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці» знайшли текстові запозичення без належних посилань, синоніми та перефразування — загалом 70 сторінок.

«Праці Маргасової, які опубліковані за темою дисертації, датовані 2008–2014 роками. У порівняльних таблицях жовтим кольором показані повні збіги текстів, бірюзовим – синоніми та перефразування. Твердження дисертантки про те, що це нібито вона робить якісь висновки чи аналіз, виділені фіолетовим. Зеленим кольором – свідомі або несвідомі зміни тексту, на які ми звертаємо увагу читачів. Особливо нам подобається заміна Росії на Україну та російської економіки на вітчизняну», — йдеться у повідомленні.

Раніше в дисертації членкині комісії Аліни Пінчук, яка також є доценткою і директоркою навчально-наукового інституту економіки університету, знайшли підозрілі публікації, а також перехресний академічний плагіат. Докторську дисертацію «Стратегія забезпечення сталого розвитку сільського господарства в умовах діджиталізації економіки України» Пінчук захистила у 2020 році.

Вчені вважають, що Пінчук присвоїла частину тексту дисертації викладачки цього ж університету Тетяни Шестаковської.

Нагадаємо, 4 червня минулого року, через добу після появи інформації про кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти, на сайті помилок і фальсифікації в наукових дослідженнях опублікували інформацію про плагіат у його монографії. Автор статті стверджує, що в монографії використано цілі блоки тексту, який було опубліковано на три роки раніше. При цьому посилань у роботі Шкарлета на цю наукову працю немає.

Шкарлет заперечував, що плагіатив чужі роботи.

17 грудня 2020 року Шкарлет був призначений міністром освіти і науки мінімальною кількістю голосів — 226. Проти висловилися 43 парламентарії, утрималися 39. Не брали участі у голосуванні 35 нардепів. Джерела у «Слузі народу» повідомили, що буквально незадовго до голосування достатньої кількості голосів за призначення не було, втім після цього був дзвінок від президента.

 

Последние новости

Валерій Чалий: «Найгірше ще попереду, ми в смузі воєн»

Ідея так званого перемир'я – це прояв слабкості ЄС та США, завдяки якій Путін повірив у свою можливість погрожувати далі,…

2 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025 1. росія розпродає свій газ Китаю зі знижкою майже 40%…

6 часов назад

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну. Ненавиджу цей тиловий цирк. Ненавиджу це все є*буче «патріотичне шоу» на крові пацанів. Пацани гинуть.…

6 часов назад

Найпростішою поступкою для Зеленського має бути Крим, — радник Трампа Сакс

Радник президента США Дональда Трампа з питань штучного інтелекту та криптовалют Девід Сакс вважає, якщо президент України Володимир Зеленський не…

6 часов назад

Новости из США. 22 апреля 2025

Новости из США. Вторник, 22 апреля 2025. • Рубио не едет в Лондон и что стоит за американскими предложениями •…

7 часов назад