Уряд Чехії заявив про висилку 18 російських дипломатів у зв’язку з новими фактами в розслідуванні вибуху, що трапився на чеському складі боєприпасів у 2014 році.
Прем’єр-міністр Андрій Бабіш і його заступник, міністр внутрішніх справ Ян Гамачек повідомили про виклик російського посла Змеєвського, пише «Укрінформ».
Послу доповіли про рішення «вислати всіх працівників російського посольства у Празі, які були чітко ідентифіковані спецслужбами Чеської Республіки як офіцери російських спецслужб Служби зовнішьної розвідки і Головного розвідувального управління».
Вибухи відбулися 16 жовтня у місті Врбетіце. Тоді підірвалися десятки тонн боєприпасів, включно з ракетами середньої дальності.
Сьогодні поліція Чехії офіційно заявила про підозри в причетності до вибуху двох росіян, також відомих як «туристи в Солсбері», яких підозрювали в отруєнні Скрипалів у Великобританії.
На офіційному сайті поліції повідомляється, що ці особи у жовтні 2014 року приїхали у Прагу, а потім в Моравскосилезький та Злинський краї.
«Вони використовували щонайменше два посвідчення особи, коли вперше заявили про себе з двома російськими паспортами на ім’я Олександра Петрова та Руслана Боширова, а потім – за молдовським паспортом на ім’я Миколи Попа та паспортом Таджикистану на ім’я Руслана Табарова», – йдеться у заяві.
P.S.
Информация о причастности Главного управления Генштаба РФ (бывшее ГРУ) к взрывам складов боеприпасов в чешской Врбетице, произошедшим в 2014 году, может повлиять на участие Росатома в строительстве нового энергоблока АЭС Дукованы. Об этом заявил вице-премьер и глава Минпромторга Чехии Карел Гавличек, передает Novinky.
«Конечно, эти события могут повлиять на Дукованы. Это очень серьезные новости. Любой подобный акт, если он будет подтвержден, несомненно, должен иметь свои последствия», – заявил Гавличек.
Спецслужбы Чехии давно предостерегают правительство от возможного участия Росатома в тендере. У них также были замечания и к Китаю. Оппозиция неоднократно предупреждала о влиянии России и отвергала ее участие в создании ядерных блоков, указывая на все более очевидные риски для безопасности Чехии.
В конце марта Минпромторг отказал Китаю в участии в тендере. При этом Росатом остался в числе потенциальных подрядчиков, несмотря на предупреждения спецслужб. Другие кандидаты – французская EdF, южнокорейская KNHP и канадско-американская Westinghouse. Сооружение должно начаться не позднее 2029 года, а его ввод в испытательный режим намечен на 2036-й.
Російські загарбники мають просування на Луганщині та Донеччині. Про це повідомляють аналітики моніторингового проєкту DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся біля Білогорівки (Луганська область),…
Російський диктатор Володимир Путін нібито оголосив про Великоднє перемир'я. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на російські ЗМІ. Також зазначається, що…
Військові 152-ї окремої єгерської бригади вперше знищили російський локомотив на окупованих територіях. Про це йдеться на сторінці бригади. Воїни 152-ї…
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у 1992 році Україна мала 225 систем протиповітряної оборони. Однак за роки незалежності більшість…
Депутат Верховной Рады Юрий Камельчук (бывший "Слуга народа") заявил, что посла Украины в США Оксану Маркарову никто всерьез не воспринимает,…