Категории: Экономика

Безголовість або ще раз розставимо крапки над «і» щодо тарифів

У січні 2021 р. люди отримали платіжки за грудень 2020 р., обурені вийшли і перекрили траси.

Зеленський і Ко, намагаючись виправити власне непродумане рішення щодо різкого підвищення тарифів, у порушення домовленості з МВФ і фактично руйнуючи ринкові взаємовідносини, з 1 лютого 2021 р.!!! вводять обмеження ціни на газ у 6,99 грн/куб м газу, обмежують вартість транспортування газу і обіцяють субсидії за ріст електроенергії.
Невідомо, хто порадив Президенту це конгеніальне рішення, бо в ньому є низка наступних ризиків:
1. Середня ціна газу державної компанії у грудні 2020 (а саме ця цифра була у платіжці за січень) складала 6,33 грн/куб м.
У січні вона складає 7,22 грн/куб м!!
2. Платіжки за лютий, які ми отримаємо в березні нам визначать вартість 1 куб м газу для споживача в 6,99 грн + 1,79 грн (вручну визначена Урядом вартість транспортування газу) = 8,78 грн за 1 куб м газу!
Але й тут є маленький ньюанс, який не врахували: тариф на розподіл встановлюється без ПДВ.
Тобто для кінцевого споживача буде не 1,79, а 2,15 грн.
А, отже, фінальна ціна газу у лютому буде мінімум 9,14 грн за 1 куб м газу!!!
Себто, точно дорожче за грудень 2020, але, можливо, дешевше за січень 2021.
Якщо пощастить…
3. Платіжка за січень, яку люди отримають у лютому 2021 — вразить усіх. Бо у ній зросте суттєво не лише ціна газу. Зросте майже удвічі вартість його розподілу, вартість опалення і холодної води, майже подвоїться вартість електроенергії, будуть ліквідовані всі пільги на тарифи.
І це все з 1 січня по 1 лютого 2021, найхолодніший місяць з піковими цінами — малозабезпеченим українцям ніхто компенсовувати ріст не буде.
4. Опалювальний сезон у нас триває до 15 квітня, але Уряд вводить «спецціну» лише до 31 березня. Звісно, можна сподіватися на теплу і коротку зиму, але що якщо ні?
5. Влада Зеленського досі не виплатила всіх субсидій за грудень і навіть листопад 2020. Зате обіцяє додаткові виплати з лютого 2021.

Звідки вони візьмуться, якщо скарбниця порожня, а переглядати державний бюджет, щоб збільшити фінансування субсидій, як це пропонувала

Європейська Солідарність, «монобільшість» навіть не планує?!
6. Хотілося би вірити, що в результаті стратегічної двоходовки Зеленського «Е2-Е4» Нафтогаз зруйнує монополію Фірташа і забере собі левову частку споживачів. Але, «на жаль…», найшвидше різницю між фіксованою і ринковою ціною заплатить платник податків з власної кишені.
Україна має унікальну можливість — власні сховища природного газу, найбільші в Європі. Якби у владі були розумні люди, їх цілком можна було заповнити дешевим газом влітку, планово збільшити субсидії на зимовий період і абсолютно спокійно пройти зиму. Причому, Нафтогаз би навіть на цьому заробив. І всі були б щасливі.
Але, як відомо, Зеленський не шукає легких шляхів. Шкода лишень не його, а людей, які страждають через його безголовість…
Теги: тарифи

Последние новости

Валерій Чалий: «Найгірше ще попереду, ми в смузі воєн»

Ідея так званого перемир'я – це прояв слабкості ЄС та США, завдяки якій Путін повірив у свою можливість погрожувати далі,…

16 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025 1. росія розпродає свій газ Китаю зі знижкою майже 40%…

20 часов назад

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну. Ненавиджу цей тиловий цирк. Ненавиджу це все є*буче «патріотичне шоу» на крові пацанів. Пацани гинуть.…

20 часов назад

Найпростішою поступкою для Зеленського має бути Крим, — радник Трампа Сакс

Радник президента США Дональда Трампа з питань штучного інтелекту та криптовалют Девід Сакс вважає, якщо президент України Володимир Зеленський не…

21 час назад

Новости из США. 22 апреля 2025

Новости из США. Вторник, 22 апреля 2025. • Рубио не едет в Лондон и что стоит за американскими предложениями •…

21 час назад