Неназвані чиновники Пентагону повідомили, що переданий США зенітний комплекс Patriot запрацює не раніше, ніж через два місяці.
Про це повідомляє видання War Zone з посиланням на власні джерела.
21 грудня міністерство оборони США офіційно анонсувало новий пакет оборонної допомоги Україні вартістю 1,85 млрд доларів, до якого потрапила одна батарея зенітно-ракетного комплексу Patriot та боєкомплект до нього.
В умовах постійних ракетних ударів по українській інфраструктурі надання цього потужного зенітного комплексу має значно підвищити здатність ЗСУ перехоплювати російські крилаті ракети.
Проте не варто очікувати розгортання ЗРК Patriot в Україні найближчим часом.
Неназвані чиновники міністерства оборони США прокоментували для видання War Zone ситуацію навколо отримання Україною нового озброєння.
«Ми очікуємо, що знадобиться кілька місяців на підготовку українських військових, необхідну для його успішного застосування», — сказав високопоставлений чиновник Пентагону на умовах анонімності.
Чиновник додав, що США співпрацюють з Україною, щоб «допомогти їм освоїти та інтегрувати різноманітні засоби [ППО]».
Крім того, що навчання розпочнеться «дуже скоро», чиновник, посилаючись на міркування безпеки, відмовився повідомити конкретні часові рамки та сказати, скільки українських військових буде навчатися керуванню цією системою, де це навчання проходитиме або коли система запрацює в Україні.
На запитання редакції War Zone, чи нададуть США найсучасніші ракети у версії Patriot Advanced Capability-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE) чи старіші ракети PAC-3, інший високопоставлений військовий чиновник США, який також побажав залишитися неназваним, відмовився давати коментар, посилаючись на чутливість інформації.
Найновіші ракети-перехоплювачі дозволяють зенітним батареям Patriot охоплювати набагато більший радіус та мати більші оборонні можливості проти тактичних балістичних ракет, ніж старші версії.
Наразі із публічних джерел відомо, що ЗРК Patriot здатен уражати повітряні цілі на висоті до 24,2 км, а його дальність залежить від типу ракети і становить від 50 до 160 км.
P.S. Міністерство оборони США офіційно розкрило вміст списку нової оборонної допомоги Україні.
У новому пакеті допомоги буде одна батарея зенітно-ракетного комплексу Patriot із ракетами. Навколо передачі цього озброєння Україні у США тривали довгі дискусії.
Державний секретар США Ентоні Блінкен зазначив, що 850 млн доларів із цієї суми надає Пентагон.
Ще 1 млрд доларів – це кошти, які президент США Джо Байден доручив своїм указом виділити на допомогу України.
До складу нового пакета допомоги увійшли засоби завдання високоточних ударів, а також додаткові боєприпаси та критично важливе обладнання.
Список:
«Сьогоднішній пакет допомоги вперше містить систему протиповітряної оборони Patriot, яка здатна збивати крилаті ракети, балістичні ракети малої дальності та літаки на значно більшій висоті, ніж раніше надані системи ППО», – заявив Блінкен.
Також Україна отримує пакет допомоги у рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).
Список у рамках USAI:
Якщо у рамках програми «президентського вилучення» (Presidential Drawdown) Україна отримує зброю із запасів Пентагону, то в рамках програми USAI Сполучені Штати закуповують для України нове озброєння у промисловості або ж замовляють модернізацію наявного.
Так у рамках Ukraine Security Assistance Initiative Сполучені Штати замовляють для України виробництво боєприпасів радянського зразка, ймовірно, на підприємствах країн колишнього Варшавського договору.
Загалом із цим черговим пакетом підтримки військова допомога США для України із початку роботи адміністрації Джо Байдена досягне безпрецедентної суми – 21,9 млрд доларів.
Про це повідомив начальник Генштабу Збройних сил РФ Валерій Герасимов.
«На сьогодні США та їхні союзники послідовно нарощують обсяги військової допомоги Києву для надання конфлікту затяжного характеру. Сукупна закордонна фінансова допомога Україні склала майже 100 млрд доларів», — сказав Герасимов на брифінгу перед військовими аташе іноземних держав у четвер, 22 грудня.
За його словами, у постачаннях озброєння найбільш значний внесок роблять США, Великобританія, Польща та Румунія.
«Усього з початку спеціальної військової операції країни Заходу передали Києву чотири літаки, понад 30 вертольотів, понад 350 танків, близько 1000 ББМ (бойова броньована машина), не менше 800 бронеавтомобілів, а також до 700 артилерійських систем, 100 одиниць РСЗО, 130 тис. протитанкових засобів, понад 5300 ПЗРК (переносний зенітний ракетний комплекс ) та не менше 5 тис. БПЛА (безпілотний літальний апарат) різного призначення», – повідомив Герасимов.
Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора, Міноборони та Мінстратегпромом викрила злочинну схему, внаслідок якої на фронт було передано…
Зеленський може залишитися в історії як останній президент України. Тригерна фраза, звісно. Але це точно не фігура мови. Ми/ви ж…
Виступ Надзвичайного і Повноважного посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ЗСУ (2021–2024) Валерія Залужного на Форумі оборонних…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…