Категории: Мнение

Україна має налагодити виробництво власної крилатої ракети

 Україні слід пустити у масове виробництво власну крилату ракету та оперативно-тактичний ракетний комплекс, що складуть основу українських сил стримування.

Про це написав у своїй статті для DT.UA Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

За його словами, сьогодні український ВПК досяг серйозних успіхів у створенні оперативно-тактичної та крилатої ракет, а також в глибокій модернізації зенітно-ракетних комплексів та реактивних систем залпового вогню. У Кремлі, при цьому, знають, що сьогодні Україна здатна виробити крилату ракету з дальністю дії до 1500 км.

"Безперечно, слід довести до серії крилату ракету, а також оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК). Використовуючи їх як мобільні берегові установки (а в майбутньому — і на ракетних катерах ВМСУ), Україна отримала б повний контроль над акваторією Чорного моря. На суходолі разом з ССО ракети становитимуть асиметричну зброю України. Якщо навіть не сьогодні, то десь у майбутньому, коли процес переозброєння ЗСУ набуде системного і стратегічного характеру, політична воля Києва дозволить йому застосувати зброю, щоб стриножити порушників спокою", – вказує автор.

В.Бадрак звертає увагу на те, що сьогодні зброя знову стала вагомим політичним аргументом, і все більше країн намагаються виробляти або закуповувати власну зброю стримування.

"Польща днями домоглася від Вашингтона рішення на закупівлю партії з 70 крилатих ракет на 200 млн дол. Туреччина днями заявила про прийняття на озброєння у ЗС ударних безпілотників (вони є тільки в шести держав світу). Латвія заявила про рішення створити в Лієпаї військову базу НАТО", – підсумовує автор.

Нагадаємо, 2 грудня успішно завершилися контрольно-льотні випробування зенітних керованих ракет на півдні країни. 30 листопада Міністерство закордонних справ України підтвердило інформацію про погрози Кремля застосувати силу у разі проведення Збройними силами України ракетних навчань біля Криму.

У зв’язку з погрозами Україна має намір звернутися до світової спільноти. 30 листопада був опублікований текст загроз російського Міноборони у зв’язку з навчаннями ЗСУ біля Криму.

Слід зазначити, що командування Повітряних Сил ЗСУ зменшило розміри небезпечної зони виконання пусків в північно-західній частині акваторії Чорного моря.

Так, Росавіація заявила про зсув Україною зони ракетних стрільб в Чорному морі. Зокрема, було зазначено, що Україна випустила нове авіаційне повідомлення, згідно з яким зони ракетних стрільб в Чорному морі зсуваються в нейтральні води, територіальні води РФ не зачіпаються, повідомив журналістам представник Росавіації.

Последние новости

Том Купер: звіт про війну в Україні за 4 травня 2024 року

Всім привіт! Короткий огляд найважливіших подій за останні кілька днів. DEAD – українською Оскільки я захоплююся повітряною війною, однією з…

7 часов назад

Чому на Банковій хочуть знищити «Суспільне»?

Чорний рот Марʼяни Безуглої озвучив нову ідею Зе-Банкової. Знищити "Суспільне" і подати це під виглядом економії грошей. Руда помилка природи…

11 часов назад

Українські воїни на сході отримали 1200 FPV-дронів, детектори та пересувний шиномонтаж, а військові будівельники — два екскаватори

Петро Порошенко під час поїздки на Донеччину зустрівся з представниками бригад ДШВ, артилеристами та військовими інженерами та допоміг військовим із…

11 часов назад

Скільки території Україна втратила за останні пів року

Аналітики підрахували, скільки території Україна втратила за останні пів року. Від початку жовтня 2023 року Україна поступилася московії понад 300…

12 часов назад

Коли це, після війни?

​​Президент Зеленський заявив: "Після війни, я думаю повернеться велика хвиля людей. Будемо швидко відновлювати країну і люди хотітимуть це робити…

12 часов назад

Российский военнослужащий открыл дружественный огонь и расстрел 6 военных

Как утверждают источники противника, на этом фото российский военнослужащий, который открыл дружественный огонь и расстрел 6 военных из 70-й мотострелковой…

12 часов назад