ЗСУ знешкодили безпілотний літальний апарат, що підлетів до арсеналу

Військовослужбовці одного з арсеналів ЗСУ знешкодили безпілотний літальний апарат. 8 січня близько 22:00 за декілька кілометрів від військового об’єкту за допомогою радіолокаційних засобів було виявлено безпілотний літальний апарат.

Про це повідомили у прес-службі Генштабу ЗСУ.

Оператором комплексу радіоелектронної боротьби було негайно придушено радіоканали керування БПЛА, що унеможливило його подальше використання, повідомили у Генштабі.

Водночас, посилено чергову зміни охорони арсеналу, мобільні патрулі ретельно обстежили прилеглі до військової частини території.

P.S. 

ПАТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка» — одне з небагатьох підприємств України, продукція якого достатньо добре відома і вже активно використовується в українській армії. Одночасно з цим колектив компанії активно працює над реалізацією нових сучасних рішень.

Про новинки підприємства та перспективи подальшого розвитку в рамках виставки «Зброя та безпека – 2018» розповіла голова правління ПАТ «ХК «Укрспецтехніка» Віра КОШОВА.

Віра КОШОВА, голова правління ПАТ ХК «Укрспецтехніка»

– Віра Анатоліївна,  яку нову продукцію компанія «Укрспецтехніка» продемонтрувала на виставці «Зброя та безпека – 2018»?

– В рамках виставки ми представили багатофункціональний мобільний комплекс боротьби з безпілотними літальними апаратами «Полонез». Він здатен вирішувати широкий спектр завдань з виявлення безпілотників, їх ідентифікації, постановки перешкод каналам управління, телеметрії та навігації. Також «Полонез» може передавати інформацію про виявлені БПЛА через командний центр іншим службам, зокрема, для використання проти відповідних засобів вогневого ураження.

До його складу входить низка радіоелектронних засобів, серед яких наша нова радіолокаційна станція «Лис-3М». Цей радар належить до лінійки станцій міліметрового діапазону «Барсук», «Лис» та «Лис-2М», які виготовляються компанією «Укрспецтехніка». «Лис-3М» має збільшену потужність та діапазон виявлення цілей до 12 км. Також до складу комплексу «Полонез» входить система подавлення сигналу, створена на основі рішень, реалізованих в комплексах РЕБ «Анклав» та «Анклав-Малюк». Усі окремі частини «Полонезу» вже позитивно зарекомендували себе на передовій, а тепер на прохання військових об’єднані на базі однієї машини. Наразі комплекс проходить заводські випробування. На сьогодні інтерес до нього проявило багато закордонних замовників, адже тема боротьби з безпілотниками є дуже актуальною.

Мобільний комплекс боротьби з безпілотними літальними апаратами «Полонез» на виставці «Зброя та безпека – 2018»

Ще одна новинка – оновлена версії РЛС «Малахіт-М». Станція обладнана новою антеною системою, яка забезпечує розгортання протягом невеликого періоду часу. Якщо раніше антену збирали/розбирали за 40-60 хвилин, то сьогодні це можна зробити за кілька хвилин. Цим ми забезпечуємо мобільність РЛС “Малахіт-М” при збереженні попередньої конфігурації антени. Зараз висота підйому мачти антени складає вже в 6,35 м. За нашими підрахунками її цілком достатньо для забезпечення максимальної дальності виявлення. Оновлена станція «Малахіт-М» з новою антеною також проходить заводські випробування та буде запропонована військовим наступного року.

 – Які ще зразки техніки представлені на стенді «Укрспецтехніки»?

– Серед нашої продукції – всі вироби, що активно використовуються в зоні ООС. Це комплекси боротьби з БПЛА в окремому виконанні «Анклав» та «Анклав-Малюк», а також станція міліметрового діапазону «Лис-2М». Остання, доречі, вже завершила випробування. Поки що у виготовлені нами вироби ми не вносимо конструктивні зміни, а чекаємо їх повернення з передової. Після отримання відгуків та побажань від військових будемо вносити зміни і вдосконалювати їх можливості.

Комплекс РЕБ «Анклав»

– Ви згадували, що багато закордонних замовників зацікавилися вашим комплексом «Полонез». Як розвивається співробітництво в цьому напрямку і яким ви бачите майбутнє підприємства?

– Ми виготовляємо не просто якісну, а перевірену війною продукцію. Тому хотілося б максимально розширити ринки та отримати більші можливості діяти за кордоном. Ми відкриті до співробітництва та готові створювати нові зразки озброєння з іноземними партнерами. Однак, як відомо, будь-яка зовнішньоекономічна діяльність залежить від політичної складової, чим не можна нехтувати. Розраховуємо, що в майбутньому цей чинник буде впливати якнайменше.

Антон МІХНЕНКО

Теги: РЕБ

Последние новости

Угода між Україною та США про копалини охоплює 57 мінералів

Підписана між Україною та США угода про корисні копалини охоплює 57 видів мінералів і встановлює політичні рамки двосторонньої співпраці. Про це повідомляє…

11 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 01.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

11 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025 1. росія збільшує військові витрати, але ціною тотального зубожіння. -…

1 день назад

Росіяни окупували Суху Балку та просунулись біля ще трьох населених пунктів

Росіяни окупували Суху Балку поблизу Нью-Йорка та просунулись біля ще трьох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Суху…

1 день назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 30.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

1 день назад

Короткий зміст зустрічі Путіна з родичами двухсотих

Короткий зміст зустрічі Путіна з родичами двухсотих: - Мой муж погиб, спасибо Владимир Владимирович. Мой брат теперь мертвый, спасибо Вам…

2 дня назад