ЗСУ прийняли на озброєння тактичну бойову машину «Дозор-Б»

144

Збройні сили України прийняли на озброєння тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б», розроблену фахівцями Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова, що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Про це повідомляється на сайті держконцерну.

«Дозор-Б» входить до лінійки броньованої техніки, яка була прийнята на озброєння ЗСУ після початку війни на Сході України. Ми вітаємо із цією подією колектив ХКБМ та усю команду Концерну! Перша партія «Дозорів» пройшла випробування безпосередньо на фронті ще у 2016 році. Після цього машину доопрацювали та покращили, провели підконтрольну експлуатацію із позитивними результатами. І ось нарешті «Дозор-Б» прийнято на озброєння, що дає змогу розпочати підготовку до її серійного виробництва. Також прийняття на озброєння підвищує експортний потенціал цієї бронемашини», — заявив генеральний директор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус.

«Тактична бойова колісна машина «Дозор-Б» була розроблена з нуля фахівцями Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова. Над її створенням працював Схід і Захід разом — конструювали у Харкові, виготовляли у Львові», — розповів директор Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О. Морозова Яків Мормило.

Фото: ukroboronprom.com.ua

У червні 2016-го на основі конструкторської документації ХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з 10 одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх ЗСУ для підконтрольної експлуатації. Після цього доопрацюваннями та покращенням технічних характеристик машини вже займалися харківські конструктори.

Фото: ukroboronprom.com.ua

Тактична бойова колісна машина «Дозор-Б» — повнопривідна броньована машина з колісною формулою 4х4. Створена як багатоцільовий захищений транспортний засіб для перевезення особового складу, озброєння та військового обладнання масою до 2 тонн. Машина призначена для використання в підрозділах сухопутних військ, військової поліції, розвідувальних та тилових підрозділах. Залежно від призначення передбачається різне виконання: бронетранспортер, санітарна, командно-штабна, розвідувально-дозорна та інші спеціальні машини.

Нагадаємо, перший демонстраційний зразок бронемашини «Дозор-Б» був представлений ще на збройовій виставці «Зброя та безпека-2004», але згадали про цю розробку лише у 2014 році, коли проявився брак справної бронетехніки.

У 2016 році постачання тактичної бойової машини «Дозор-Б» до ЗСУ зірвалося, тому що в зоні розташування двигуна в корпусах двох бронетранспортерів були виявлені тріщини в броні.

Поделиться:
Загрузка...