Українські військові ліквідували трьох штабних офіцерів повітрянодесантних військ Росії.
Російських офіцерів знищили ударом на початку листопада. Ім’я загиблих офіцерів стало відомо лише зараз.
Імовірно, вони загинули під час удару місця скупчення окупантів та їхньої техніки на Арабатській стрілці на Херсонщині.
Тоді 1 листопада ракети поцілили у дві бази відпочинку – пансіонат «Юний» і «Блакитне полум’я» в селі Стрілковому.
Ці будівлі захопили російські окупанти та зробили з них місце базування своїх військових.
Згідно з фотографією з проводів ліквідованих російських офіцерів загинули:
Відомо, що Коблов Олексій брав участь у війни проти Грузії в Абхазії та операціях на Північному Кавказі.
«Олексій загинув 1 листопада цього року. Похований у Костромі», – розповіли російські журналісти.
За інформацією від Збройних Сил України, 1 листопада українські війська завдали точний удар по командному пункту російського угруповання «Днепр» на Південному напрямку, що призвело також до поранення генерал-полковника Михайла Теплинського.
Також тоді гауляйтер окупованої частини Херсонської області Володимир Сальдо підтвердив ракетну атаку ЗСУ по цілях на Арабатській стрілці.
Він стверджував, що нібито збито сім ракет, дві з яких «здетонували у пустинному районі» Арабатської стрілки.
Нагадаємо. у листопаді українські Повітряні Сили ракетою також знищили у Криму російський військовий корабель «Аскольд».
mil.in.ua
Почну з гарної новини, а точніше з появи у відкритому доступі фото та відео, які не лише підтверджують, але й деталізують наслідки влучання по ракетному корвету рашистів «Аскольд» під час атаки на завод «Залив» у тимчасово окупованій Керчі. Усі, хто бачив ці фото, однозначно роблять висновок, що йдеться про повне знищення нового ракетного корабля.
Йдеться про влучання в його центральну частину, де розташовані пускові для ракет, двигуни тощо. «Аскольд» був побудований на заводі «Залив», проходив державні випробування й мав бути переданий до складу Чорноморського флоту. Це досить небезпечний проєкт, бо попри свою компактність він є, чи був, носієм одразу 8 крилатих ракет типу «Калібр» або «Онікс».
Атака була проведена 4 листопада літаками Повітряних сил України з використанням крилатих ракет SCALP, які подолали відстань десь у 250 км, влучивши у ворожий корабель. Це був чи не найбільший далекобійний удар з використанням високоточних ракет, отриманих від наших партнерів. Можна говорити, що у завод «Залив» потрапило мінімум дві ракети, ще одна у корабель. На відео з камер спостереження також зафіксовано ще один спалах, що може говорити про вибух і четвертої ракети поза кадром. При цьому ворог заявив, що, мовляв, 15 ракет з 13 було збито російською ППО, але це брехня. Скоріш за все йшлося про ракети-пастки, які традиційно запускають у парі з крилатими ракетами, щоб відвернути увагу й обмежити можливості російської ППО.
Сергій Згурець
Момент прильоту крилатої ракети по МРК «Аскольд» на керченському заводі «Залив»
Під удар французьких ракет SCALP біля причалу заводу «Затока» в Керчі 4 листопада потрапив малий ракетний корабель проекту 22800 «Каракурт» (ймовірно, «Аскольд»). Судячи з ступеня пошкоджень, він не підлягає відновленню. Це найсучасніший російський корабель, втрачений під час війни з Україною. Він ще був переданий флоту і проходив заводські випробування. Тепер у складі ЧФ залишився лише один корабель цього типу – «Циклон», ще три на стадії добудови.
Вартість одного корабля проекту «Каракурт» у 2017 році оцінювалась у 2 млрд рублів. Кожен має 8 пускових механізмів для ракет «Калібр» або «Онікс». Дальність польоту «Калібрів» досягає 1500 кілометрів, російські війська регулярно обстрілюють ними об’єкти в тилу.
У ході війни Чорноморський флот втратив два великі кораблі – крейсер «Москву» та великий десантний корабель «Саратов». Також було потоплено буксир «Рятувальник Василь Бех» та кілька малих катерів, ще кілька таких катерів – отримали пошкодження. А під час ракетного удару по Севастопольському морському заводу у вересні був серйозно пошкоджений підводний човен «Ростов-на-Дону». За даними військових джерел, вже до грудня 2022 року ЧФ втратив понад 15% свого бойового складу.
Вартість крейсера «Москва» становила ~750 млн доларів, БДК «Саратов» ~75 млн доларів. Таким чином, сумарна вартість цих двох кораблів та МРК «Аскольд» за сьогоднішнім курсом перевищує 846 мільйонів доларів.
Шарп
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 18.04.2025 1. росія відібрала у американського інвестора компанію «Главпродукт» для постачання…
Покровський напрямок. Щодня противник намагається прорватися лісосмугою, нехтуючи тілами своїх загиблих. Аеророзвідка «СКАЛИ» ефективно реагує — FPV-дрони та інші засоби…
Україна повернула додому тіла ще 909 своїх воїнів, які загинули на полі бою. Після прибуття тіл до спеціалізованих державних установ…
Насправді Петро Порошенко здобув у суді грандіозну перемогу. Суд визнав що Порошенко ні в чому не винний. Позаяк санкції проти…
Ну от у «Washington post» і прозвучало те, про що ми з вами тут говорили вже давно. Якщо Трампу прогнозовано…