Зміщення адмірала Воронченка є частиною стратегії Зеленського «перестати стріляти»

155
Чинний командувач Військово-морських сил ЗСУ адмірал Ігор Воронченко мав розмову з міністром оборони Андрієм Тараном та головнокомандувачем Збройних сил генерал-полковником Русланом Хомчаком, під час якої йшлося про його відставку. Йому настійно запропонували перейти на нову посаду — в Головну інспекцію МО

Воєначальник сам підтвердив цю інформацію журналістам одеської інтернетгазети Думская.net.

«Так, була така розмова. Що ж, мабуть, пора передавати перехідний прапор», — сказав командувач ВМСУ.

Разом з тим, за його словами, наказ про переведення наразі ще не підписано. Зараз Воронченко знаходиться у відпустці.

«Майбутнє звільнення — це частина загального курсу військово-політичного керівництва країни на «перестати стріляти». У Зеленського сподіваються, що бойовий адмірал, який пройшов усі етапи війни з РФ, тихо піде в тінь, відмовившись від посади», — зазначається у матеріалі.

Як нагадує видання, за Воронченка ВМСУ перетворилися на реальну бойову силу, що має увесь спектр сучасних озброєнь. Українська морська піхота тримає оборону на ключових ділянках фронту, кораблі і катери патрулюють узбережжя, а морські авіатори забезпечують їх роботу і проводять постійні тренування на полігонах. Незабаром ВМСУ поповниться протикорабельними комплексами наземного базування, що кардинальним чином змінить баланс сил на Чорному морі.

  • Нагадаємо, Воронченко очолив українській військовий флот за президентства Петра Порошенка, у 2016 році.
  • 25 квітня 2020 року голова Радикальної партії, колишній народний депутат Олег Ляшко заявив, що, за наявними у нього даними, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова нібито готує підозру Петру Порошенку, Олександру Турчинову та адміралу Ігорю Воронченку за наказ українським військовим кораблям пройти через Керченську протоку.
  • Дипломат Роман Безсмертний можливість подібного рішення назвав «пасом Кремлю», а закордонні українці закликали Зеленського припинити політичне переслідування й серед інших також не чіпати Воронченка.
  • 21 травня медіа повідомили, що Хомчак змінить командувача Військово-морських сил Ігоря Воронченка. Його хочуть перевести в Міноборони, а на місце Воронченка поставлять його заступника з бойової підготовки — контрадмірала Олексія Неїжпапу. Новим заступником командувача стане начальник 198-го навчального центру ВМС, капітан 1 рангу Шаген Шайволодян. Як зазначалося, Хомчак підписав наказ про призначенн Неїжпапи командувачем ВМС. Тепер його має підписати президент Володимир Зеленський.

P.S.

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак проводить перестановки в командуванні Військово-морських сил.

Про це повідомляє видання «Бабель».

Передбачається, що чинний командувач ВМС адмірал Ігор Воронченко перейде на службу в Міністерство оборони. Його місце займе контрадмірал Олексій Неїжпапа, а його заступником стане капітан 1 рангу Шаген Шайволодян — начальник 198-го навчального центру ВМС в Миколаєві.

Шаген Шайволодян. Фото: Преступности.нет

Капітан першого рангу Шаген Шайволодян запровадив потенційну корупційну схему в 198-му Навчальному центрі ВМС у Миколаєві. Військові повинні були надавати свої гроші в спільну «касу» частини, а тим, у кого коштів не було пропонувалося брати кредити в банку.

Про це повідомляє Український Мілітарний Портал.

У вільному доступі з’явився аудіозапис з наради, яку проводив командир центру Шайволодян. Він пояснив присутнім офіцерам та старшинам, що вони повинні мотивувати солдатів надавати гроші на різні господарські потреби військової частини.

Зелёные большевики всё же набрались наглости, чтобы убрать адмирала Игоря Воронченко, командующего Военно-морскими Силами Украины! Задвинуть подальше. Слишком самостоятельным оказался адмирал. Слишком неуступчивый для новых, судя по-твоему капитулятивных планов игрунов писей по клавишам. Для такой грандиозной стратегии «ведь в глазах Путина виден мир», нужен более лояльный и как следствие управляемый. Если прикажут, «завтрак на границе», чтобы послушно взял под козырёк и начал протирать бокалы.

Так так! Ви це зробили разом…

Олексій Петров
Поделиться:
Загрузка...