Зеленський: питання мови в Україні не на часі

184

Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні одна державна мова, яку потрібно поважати.

Про це він сказав на пресконференції в рамках форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

«В Конституції все чітко написано: єдина державна мова — українська. Всі, хто піднімає питання національності, питання мови, питання церкви, — це люди, які хочуть тимчасово хайпонути з великими наслідками, на жаль, для багатьох людей. Направлені наслідки на розкол суспільства», — сказав він, коментуючи спроби окремих депутатів зі «Слуги народу» змінити закон про мову.

На його думку, такі питання не варто одразу піднімати в парламенті без широкого громадського обговорення.

«Я вважаю, що питання мови не на часі. Вважаю, що українська мова повністю захищена», — сказав Зеленський.

В той же час він додав, що, на його думку, в Україні має бути комфортно всім, і тому влада зараз розробляє законопроєкт про національні меншини.

«Поважати українську мову треба. Але поважати всіх людей також потрібно», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення функціонування державної мови. Володіння українською мовою обов’язкове для великого кола службовців — від президента до вчителів і лікарів. Українська мова повинна використовуватися в освіті (крім дошкільних установ і шкіл з мовою навчання національних меншин) та сфері культури. На особисте життя дія закону не поширюється.

Закон про державну мову набув чинності 16 липня 2019 року.

В тому ж році Конституційний Суд отримав подання 51 народного депутата, які вимагають визнати неконституційним закон про державну мову. Уповноваженими авторами є депутати Ради від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков і співголова фракції «Опозиційний блок» в Раді Вадим Новинський. Більшість ініціаторів подання — депутати від фракції «Опозиційний блок».

Депутати стверджують, що закон «порушує конституційне право громадян на використання рідної мови» і дискримінує російськомовних громадян.

P.S.

Виявляється у нас «люди їдуть з України, бо їм заважає мова».
Так вважає Зеленський, який на запитання журналістів про антиукраїнські законопроекти Бужанського/Дубінського/Потураєва, каже, що «Україна має бути ліберальною, щоб населення збільшувалось, а не люди їхали з України».
Отже, від «какой разніци» Зеленський перейшов до прямої підтримки колаборанстких законопроектів що мають на меті знищити Закон про мову. І це говорить президент країни в Шевченкові дня.
Назвати це ганьбою мало. Це справжнє нутро влади, яка майже два роки не покладає рук, щоб знищити мову то в освіті, то в сфері обслуговування, то ще десь.
Пане Зеленський, люди виїжджають з України не тому що тут мова українська, а тому що такі як ви зробили все щоб ми потопали в брехні, корупції та скандалах. Тому що ваші квартали та коломойські довели країну до ручки. Тому що в країні колапс в усіх сферах.
Але ні. Їм муляє мова. І зверніть увагу. Мова заважає «слугам», ОПЗЖ і Кремлю.
Як цікаво, Зеленський заговорив про «дезінформацію».
Слова ніби абсолютно правильні, якби не одне «але» — «стадіон» 2019 року, весь його похід до влади, та і теперішні інформаційні збочення «Зє-команди».
«Скільки вам заносять з «Ротердаму+» — не дезінформація?
«Свінарчукі», «кофети в пайках «повстанців», «Ліпєцк» — не дезінформація?
«Патріоти і добровольці за гратами» — теж не вона?
Все ж це транслювалося ротом тодішнього кандидата — чого ж він тоді не переживав за правдивість своїх слів, і тепер не визнає «дезінформацію» у своєму виконанні?
А «зниження тарифів в 2 рази»?
А «Порошенко не хотів закінчувати війну»?
А «10% за корупціонера», «проплачені мітинги», «держзрада на плівках Деркача»?
Якщо це не дезінформація — то що?
І ще — «не було ніякого антиковідного фонду!», «не дозволимо зірвати перемир’я!», «Цемах не був важливим свідком!», «в Омані не було ніяких зустрічей!», «Нас змусили приховати ціну на вакцину!»
Та багато, багато іншої дезінформації.
Вони брешуть.
Ми знаємо, що вони брешуть.
Вони знають, що ми знаємо, що вони брешуть — і все одно брешуть.
Бо дезінформація і є базою їхньої влади, а тепер вони намагаються свої провали, свої злочини, свою брехню та справедливі претензії до всього цього — теж назвати «дезінформацією».
Колективний Зеленський вже ніколи не вирветься з кола цієї брехні, бо така його природа — але вирватися маємо ми, інакше потонемо в ній всією країною разом з цими імітаторами «слуг народу».
Поделиться:
Загрузка...