ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБІЦЯЄ КОСМОС

124
«Україна повинна знову стати космічною державою» — заявив президент Зеленський у своєму Твіттері після зустрічі з головою NASA Біллом Нельсоном. Оце президентське «знову стати» викликає подив.
.
Власне, а коли Україна переставала бути космічною державою? Хіба президент не відає, що український блок двигуна працює на європейські ракеті-носії «Vega», а перша з двох ступенів американської ракети «Antares» зроблена в Україні? Буквально 10 серпня «Antares» з українським двигуном вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus з вантажем для МКС. А 17 серпня ракета «Vega», теж з українським блоком двигуна підняла в космос п’ять супутників.
Виробництво цих двигунів створене не Зеленським – воно залишилося йому у спадок. Зберегти і розвинути КБ «Південне» — от чим мусить серед іншого зараз зайнятися уряд. До чого тут «знову стати»?
Очевидно ідеться знову про те саме – про марення Зеленського запустити в космос український супутник. Те що це марення з області фантастики, можна не згадувати. Ми вже побачили до 30-річчя Незалежності і «український Ірокез» і «український супутник» — запустити супутник до 30-річчя Незалежності Зеленський доручив особисто, до речі.
Що це фантастика – зрозуміло і дитині.
Очевидно, що своїми силами Україна супутник не запустить – немає потужностей. Інвестиції залучити під такий проект не вдасться. Обсяг інвестицій в економіку України проти минулого року і так впав удвічі. Зелена влада нині руйнує підприємство що випускає українські морські кораблі – «Кузня на Рибальському», натомість ми будемо збагачувати американського виробника військових катерів. Штучно до банкрутства доведено корпорацію «Богдан» — виключно з політичних мотивів, тому що Олег Гладковський відмовився оббріхувати свого давнього партнера і товариша Петра Порошенка. Так-так, ідеться про осоружну казочку про «свинарчуків». Зеленій владі це не завадило витягти і «свинарчуківські» автомобілі-швидкі («труповозки» — 1+1) і вантажівки МАЗ-Богдан (за них Гладковського досі по прокуратурах-НАБУ тягають) на парад до 30-річчя Незалежності. А корпорація «Богдан» це на секундочку був ЄДИНИЙ приватний український виробник автотранспорту.
Хтось вірить, що після такого світові корпорації вкладеться в космічні марення президента Зеленського? Очевидно – не вкладуться. Очевидно й інше – Зеленський сам чудово розуміє, що ніяких космічних кораблів Україна не запустить. Чому ж він тоді говорить про «Україна повинна знову стати космічною державою»?
Та дуже просто. Це частина телевізійної теплої ванни, в яку українське суспільство нині занурилося із задоволенням. Трасу між Запоріжжям і Дніпром проклади за Порошенка, а від Дніпра до Києва напряму, дороги ніхто й не починав ремонтувати (сам переконався) – натомість суспільство тішиться від «Великого Будівництва» яке йому показують «плюси». Збройним силам затримують зарплатні і «фронтові» — але президент розповідає нам про наймогутнішу армію Європи. Про космічний корабель – з тої самої опери. Суспільство хоче чути, що «зате ми робимо ракети і долаємо Єнисей». Саме це суспільству й говорять.
Суспільство в захваті. Не вірите – подивіться на рейтинги. Переконаний соціологи майбутнього про це явище напишуть сотні дисертацій. А нам його доведеться пережити.
Поделиться:
Загрузка...