Зеленський хоче переконати країни Європи, що його поступки на користь Росії будуть їм вигідними

241
Новий президент України Володимир Зеленський намагається зацікавити Західну Європу ніби як позитивними наслідками майбутніх компромісів з Російською Федерацією, до яких він готується вдатися.

Зі сторони це має виглядати як спільна українсько-європейська ініціатива, а не потуранням інтересам Москви

Про це колишній екс-заступник міністра закордонних справ Республіки Польща та депутат Європейського парламенту Павел Коваль заявив в ефірі програми «Студія Захід» з Антоном Борковським на телеканалі Еспресо.TV.

«З’являються сигнали, що президент Зеленський готовий зробити пропозицію. І думаю, що це не тільки пропозиція для Росії, але також й для деяких політиків на Заході — щодо зміни політики (України — ред.) стосовно Росії, що для декого на Заході трактуватиметься як поступки чи послаблення напруги у російсько-українських відносинах. Виглядає так, що президент Зеленський не хоче робити цього без згоди Заходу. І перші сигнали він дає, власне, на Заході, а не робить якісь візити до Москви чи під час зустрічі з Путіним», — пояснив Коваль.

Іншими словами, зазначив екс-заступник міністра, — «президент Зеленський дає гарантії західним союзникам, що трохи звільнить їх від проблем, пов’язаних із Мінськими угодами».

Таким чином, ті союзники на Заході, які вже готові до певних компромісів щодо Росії, матимуть «певний карт-бланш», у вигляді того  що  подібні пропозиції походять від «лідера, котрий отримав 73% підтримки в Україні, котрий є лідером України, котрий не діє проти України», додав Коваль.

«Для західних діячів в процесі відносин з Росією дуже важливо мати таку страховку — тоді ніхто не скаже, що це було проти України», — підсумував він.

Поделиться:
Загрузка...