Збільшення втрат для російської економіки допоможе змінити хід думок у Москві, — Стівен Пайфер

230
Кремль використовує Донбас як механізм дестабілізації Києва, щоб відволікти його увагу від реальних проблем з реформами, на яких Україна має зосереджуватися

Таку думку під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму, організованої Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», висловив Стівен Пайфер, надзвичайний і повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні у 1998 — 2000 роках, старший науковий співробітник Стенфордського університету.

«Питання у тому, як змінити ці плани», — наголосив дипломат.

На його думку, зараз Володимир Путін перебуває у непростому становищі.

«Повернімося до січня, у нього були великі плани на весну. У нього мала відбутися зміна Конституції, мав бути референдум, який би це підтримав, і в нього відкрилась би можливість бути президентом до 2036-го. Мав бути величезний парад 9 травня, який він би використав для підкріплення своїх позицій. Усього цього зараз немає», — підкреслив Стівен Пайфер.

«Путін стикнувся з економікою, яка, за даними МВФ, скоротиться цьогоріч на майже 6%. Ціна на нафту російської марки Urals в Європі, я сьогодні вранці перевірив, становить 21 долар за барель. Вчора ціна на нафту була навіть негативною. Росія досягла угоди із Саудівською Аравією, щоб зменшити видобуток на 10 мільйонів барелів нафти на день. Це крок у правильному напрямку, але необхідне зниження на 25 мільйонів барелів. І на початку травня уже буде ніде зберігати нафту», — сказав він.

«Путін може зрозуміти, що ситуація з економікою в його країні стає дедалі важчою. Маю надію, що збільшення втрат для російської економіки допоможе змінити хід думок у Москві», — підкреслив дипломат.

Водночас, він зауважив, що питання відновлення українського суверенітету на Донбасі «набагато легше, ніж відновлення суверенітету в Криму».

«Очевидно, що Росія хоче Крим. Росія не просунулась далі в анексії інших частин Донбасу. У питанні Донбасу важливо зрозуміти розрахунок Кремлем своїх виграшів та втрат», — сказав Стівен Пайфер.

Щодо Криму, дипломат висловив переконання, що це «питання повинно бути складовою політики Сполучених Штатів і Заходу — продовження невизнання незаконної анексії Криму Росією та продовження санкцій, пов’язаних із російським захопленням Криму».

Київський Безпековий Форум — провідний міжнародний форум України з проблем миру і безпеки. Заснований у 2007 році Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

В онлайн дискусії КБФ «Війна Росії проти України: як приборкати агресора і встановити довгостроковий мир у Східній Європі» участь взяли:

Курт Волкер, Надзвичайний і Повноважний Посол, Спеціальний представник уряду Сполучених Штатів з переговорів стосовно України у 2017 – 2019 роках,

Джон Гербст, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів в Україні у 2003 – 2006 роках, директор центру Євразії Атлантичної Ради;

Стівен Пайфер, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів в Україні у 1998 – 2000 роках, старший науковий співробітник Стенфордського університету;

Вільям Тейлор, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів в Україні у 2006 – 2009 роках і Тимчасово повірений у справах Сполучених Штатів в Україні у 2019 – 2020 роках, віце-президент Американського Інституту миру.

Українську позицію представив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України у 2014 – 2016 роках, засновник Фонду «Відкрий Україну» і Київського Безпекового Форуму.

Модератор дискусії — Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України у 2014 році, дипломатичний радник прем’єр-міністра у 2015 — 2016 роках, член Наглядової Ради фонду «Відкрий Україну».

ksf.openukraine.org

Поделиться:
Загрузка...