ЗАРАЗ В.О. КЕРІВНИКА ДЕРЖАВИ Є ПАН ЄРМАК, А ЗЕЛЕНСЬКИЙ – ЦЕ ЛЮДИНА, ЯКА ПРОСТО МАНДРУЄ СВІТОМ

60

Новий політичний сезон, скоріш за все, почнеться саме із перестановок в уряді та інших владних інституціях.

 

— Може бути ротація на рівні генпрокурора та голови СБУ. Венедіктова давно хоче залишити займану посаду та очолити Міністерство юстиції. Відповідно, нинішнього міністра попросять на вихід. Її місце посяде Баканов. Правда, поки незрозуміло, хто тоді очолить Службу безпеки. Але у будь-якому разі гірше вже не може бути. Хоча Зеленський своїми призначеннями вміє демонструвати, що його кредо – це «пробивати дно». Також замінять Тарана, який нині не просто зриває усе, що пов’язано із просуванням України в НАТО, а й фактично особисто заблокував підписання із Британією договорів з постачання кораблів та катерів, який анонсував Зеленський. Тобто ми бачимо відвертий саботаж. Ситуація така: ми знаємо, що Єрмак не дуже хоче підписання цих документів, а Таран – його людина, яка таке небажання втілює в життя. Зеленському це не сподобається, тому міністра оборони точно відправлять у відставку.

Крім того, думаю, буде чимало чергових скандалів. Поки усі обговорюють ситуацію із Олександром Трухіним, який, перебуваючи п’яним за кермом, врізався в інші автомобілі, в наслідок чого постраждали люди, в тому числі іноземець Лучано Лучі. Тут будуть проблеми. Але й надалі «слуги» «даруватимуть» нам нові скандали. А ближче до пізньої осені (у жовтні-листопаді), коли буде пік епідемії COVID-19, і введуть жорсткий карантин із забороною масових зібрань, спробують протягнути формулу Штайнмаєра. Така стратегія видається найбільш реальною, враховуючи те, що я знаю про Офіс президента. Хоча треба не забувати, що ОП може змінювати свою точку зору п’ять-шість разів протягом доби. Вони спочатку говорять одне, потім інше. До прикладу, то називають себе рекордсменами у боротьбі із COVID-19, то кажуть: «Вибачте, ми тут «наклали в штани»». Тому потрібно слідкувати за тим, що відбувається в Офісі президента, але чітко усвідомлювати: стратегія більш, аніж на тиждень, у них відсутня.

Є ще один цікавий момент: якщо влада восени намагатиметься знизити тарифи, виникне конфлікт із МВФ, якщо ні – із громадянами України. Доведеться обирати, бо в цьому питанні немає середини. Через це Зеленський опиниться в дуже непростій ситуації. Чому я кажу Зеленський, а не Шмигаль, який очолює уряд? Тому що саме він приймає рішення разом із Єрмаком. Або Єрмак дає рекомендації, які озвучує Зеленський. Отакі реалії. Зараз виконуючим обов’язки керівника держави є пан Єрмак, а Зеленський – це людина, яка просто мандрує світом, маскуючи свої подорожі під офіційні візити, фотографується із відомими людьми, тисне їм руки і робить те, що йому подобається. На жаль, він сьогодні не дуже хоче еволюціонувати, а, як і раніше, продовжує грати роль президента замість того, щоб виконувати його обов’язки.

Хочу наголосити: те, що зараз відбувається в Україні, не є проблемою сьогодення. Вона назрівала чимало часу. Некомпетентність Зеленського, неспроможність Верховної Ради брати на себе відповідальність та інфантильність нашого суспільства призвели до того, що країна перебуває в постійній кризі. Вихід із неї тільки в одному – дорослішання суспільства і усвідомлення того, що потрібно виписувати та реалізовувати національну стратегію, якої у України, на жаль, досі немає.

Народний депутат VIII скликання Борислав Береза

Поделиться:
Загрузка...