Замість демобілізації – узурпація влади та пропаганда: про що не підозрювали добровольці у 2002 році
Взимку-навесні 2022 люди біля військкоматів точно знали, що йшли на ризик і смерть зупиняти російську воєнну машину, яку “про*балі” новиє ліца.
Якби не “знали, куди йшли” – то путінський бліцкриг би вдався, і держава не мала б часу для отримання допомоги, організації спротиву та мобілізації суспільства.
Не знали тільки, що цей час буде бездарно про*раний.
Що міністр Рєзніков стане розповідати як нам “не потрібні резерви”, коли воїни ЗСУ гинули в контрнаступі на Сході і Півдні.
Що Безугла подаватиме законопроєкт про “розстріл за невиконання наказу” поки Подоляк з ухмилкою олігофрена розповідатиме про “кофє в Ялтє”.
Що фортифікацію почнуть будувати лише в 2024 – а до того зніматимуть на мільярди серіали про гі*но.
Що орденоносному Лисому з “квартала” буде мало двох років навчитись не боятись снайпера, а різна “позітівна” обслуга з “єдиного марафона” отримуватиме бронь.
Не знали, що війну стануть використовувати для особистого збагачення, узурпації, “побєдобісної” пропаганди, згортання здобутків Майдану.
Не знали, що їх намагатимуться вижати до межі фізичних і психологічних сил – навіть не ставлячи на серйозний рівень питання ротаційних хвиль мобілізації, як це було в 2014-2017.
І що чиновники зневажливо будуть відправляти “читати Конституцію”, а вдячне населення ставатиме аудиторією руху проти “нафронтників” та продовжить слухати брехливий телевізор – теж не знали.
Чомусь стійка впевненість, що це ще далеко не все зі списку “ви що, нє зналі?”.
—
Сьогодні, 16 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Документ набере чинності через місяць.
Про це йдеться на сайті парламенту.
Закон набере чинності через місяць із наступного дня його оприлюднення. Потім певний час триватиме перехідний період — для того, щоб військовозобовʼязані могли оновити дані через електронний кабінет, ЦНАП чи ТЦК.
Законопроєкт, робота над яким тривала понад пів року, ухвалили без прописаних норм щодо демобілізації та ротації, хоча перші версії документа це передбачали. Натомість законотворці хочуть розробити новий законопроєкт щодо цього. Рішення ухвалити законопроєкт без згадки про ротацію і демобілізацію для тих, хто вже роками боронить Україну, спричинило критику в політичних колах та у суспільстві.
З тексту документу правками також прибрали велику кількість санкцій, яких би мали зазнати ухилянти.