Законом про вступ з ОРДЛО без ЗНО Україна визнала атестати «ДНР»-«ЛНР»

244
Ухваленням закону про вступ абітурієнтів з окупованих територій в українські виші без ЗНО Україна фактично визнає свідоцтва про середню освіту, які терористичні організації «ДНР»-«ЛНР» видають на окупованих територіях Донеччини й Луганщини

Про це 3 липня 2020 року заявила колишня очільниця Міністерства освіти й науки України Лілія Гриневич.

«На мою думку, він (закон — ред.) матиме певні негативні ефекти. Цей законопроєкт вилучає поняття про те, що випускники, які здобували середню освіту в ОРДЛО, мають складати нашу державну підсумкову атестацію та отримувати тут українське свідоцтво про середню освіту… Що це означає? Це виглядає так, що ми тепер будемо визнавати середню освіту, отриману на окупованих територіях», — сказала вона.

За словами Гриневич, закон є “дискримінаційним” щодо інших абітурієнтів.

“Друге, якщо повністю прибираються конкурсні умови, принаймні співбесіда, то як вони (абітурієнти з окупованих територій — ред.) мають довести, що вони можуть здобувати вищу освіту?», — зазначила також Гриневич.

Крім того, на думку ексміністра, закон ударить по ВНЗ, які переїхали з окупованих територій на підконтрольні і «знекровить» їх.

“І третє дуже слабке місце цього закону. Ми думаємо, що ми таким чином розширюємо можливості випускникам. Але не враховуємо однієї речі. Що вищі навчальні заклади, які були відкриті, (освітні — ред.) центри “Донбас-Україна” і “Крим-Україна” забезпечувалися державним замовленням. Ці виші були в Донецькій і Луганській областях, а також ближче до східної частини і Криму, в Херсонській, Миколаївській тощо. Чому це важливо? Тому що внаслідок різних подій російсько-української війни в нас пішов відтік мешканців із різних міст, таких як Маріуполь, де є хороший університет, з інших міст Донеччини і Луганщини. Там є вищі навчальні заклади, викладачі й студенти, які мали велику мужність переїхати з окупованих територій в Україну, хоча все обладнання залишилося у вишах на загарбаній території”, – нагадала Лілія Гриневич.

«І от ці виші мали переважне право для вступу вступників з окупованих територій. Таким чином, у них були абітурієнти, студенти. А внаслідок ось такої зміни ми ще й отримаємо знекровлення системи вищої освіти на сході. Тому що тепер ці вступники (з ОРДЛО і Криму — ред.) не мають жодних випробувань, а можуть на підставі документів про освіту, які не визнаються в жодній країні, приїжджати і вступати в будь-який вищий навчальний заклад», — підсумувала Гриневич.

Дивитися та слухати з 05:50
P.S.
У п’ятницю, 3 липня 2020, Верховна Рада конституційною більшістю проголосувала за закон, який надає право вступу в широкий перелік українських ВНЗ (втч. військових) без здавання ЗНО випускникам шкіл на окупованій території.
Як не дивно, за цей закон одночасно голосували як слуги Зеленського, так і слуги Коломойського, так і слуги Медведчука і само іменований «прогресивний» Голос разом з іншою прислугою. Всі, крім ЄС.
Цим законом були перекреслені базові конституційні засади, які передбачають рівність громадян, незалежно від регіону їхнього проживання.
Як виявилось, діти громадян, що не сплачують податки в український бюджет, багато з яких мають російські паспорти (всупереч Конституції) мають більші права ніж діти громадян, які проживають в інших областях, чиї батьки сплачують податки.
І тепер з податків законослухняних громадян з підконтрольних Україні територій безкоштовно, на бюджетну форму навчання, без ЗНО, дискримінуючи дітей цих законослухняних громадян, порушуючи їх базове конституційне право бути рівними, будуть фінансувати безкоштовне навчання дітей з окупованих територій.
Це по суті цього закону.
Але я хотів би звернути увагу на інше.
На цинічну брехню і прикриття для прийняття цього закону, що дискримінує вступників з контрольованих Україною територій.
Ініціатори цього неподобства кажуть, що закон прийнятий для того, щоб повернути дітей з окупованих територій, щоб зробити з них українців і для того, щоб полегшити життя цим вступникам, які за їх словами, не мають змоги проходити тестування, бо їх не випускають бойовики на ЗНО.
То ж відразу виникає логічне запитання: чи випустять їх бойовики на вступні екзамени, на сесію, на навчання і що за це будуть вимагати?
Ну і друге логічне запитання: а хто ж буде українізувати дітей цих бойовиків? Міністр освіти Табачніка-Януковича? Чи створено цією владою бодай щось для українізації навіть нашої молоді, з підконтрольних територій, яка деградує під впливом всяких шаріїв і інших апологетів «русского міра»?
І відповідь на ці запитання негативна.
Влада, яка хоче додаткових електоральних балів на виборах коштом проросійськи налаштованого електорату намагається зіграти в гру, яка може коштувати дуже багато як державному бюджету, так і державній безпеці, не кажучи вже за те, що подібні дії це реальна дискримінація українських дітей, які вчилися, займалися з репетиторами, їх батьки платили податки і наймали їм викладачів, а їх місця в ВУЗах займуть діти бойовиків і чиновників окупаційних адміністрацій.
І дуже шкода що за таке проголосували партії, які багатьма вважались проукраїнськими.

 

Поделиться:
Загрузка...