Загроза РФ: США не скорочуватимуть своїх військ у Німеччині

56

США переглянули свої плани стосовно скорочення військового контингент у Німеччині, та спрямують додатково півтисячі військовослужбовців.

Сполучені Штати спрямують додатково 500 своїх військовослужбовців до Німеччини, заявив під час візиту у Берлін глава Пентагону Ллойд Остін.

Нова адміністрація США переглянула плани попереднього президента Дональда Трампа вивести з Німеччини близько 12 тисяч військовиків.

“Ми більше не плануємо скорочувати війська”, – наголосив Остін на спільній пресконференції з міністеркою оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Карренбауер.

Остін додав, що посилення американського контингенту на німецькій території має показати рівень партнерства між країнами і відданість Вашингтона своїм зобов’язанням перед НАТО.

Військовослужбовці армії США

Варто зазначити, що Президент США Джо Байден під час виборчої кампанії минулого року і після вступу на посаду в січні не раз заявляв, що має намір відновити міцніші трансатлантичні зв’язки країни із союзниками по НАТО.

Також під час візиту до Німеччини Остін заявив, що Вашингтон не дозволить дискусіям про будівництво російського газопроводу “Північний потік-2” нашкодити американсько-німецьким відносинам.

“Ми заявляли про наше неприйняття цієї угоди і того впливу, який насправді отримає Росія. Але ми не допустимо, щоб ця проблема постала на шляху наших значних зв’язків із Німеччиною”, – наголосив глава Пентагону.

США і низка країн ЄС не раз казали, що трубопровід з Росії до Німеччини посилить залежність цієї країни і ЄС в цілому від російських газових поставок, і що це може розширити політичний вплив Москви.

Як відомо, у лютому цього року, за рішенням новообраного президента Джо Байдена, США призупинили виведення своїх військ з Німеччини. Інформацію про призупинення виведення американських військ підтвердив очільник Європейського командування Збройних сил США Тод Волтерс.

Попередня адміністрація Дональда Трампа мала намір зменшити контингент у країні на 12 тисяч бійців. Колишній президент США таким чином мав намір перерозподілити кошти на оборону за рахунок скорочення іноземних контингентів.

Також, у червні минулого року, стало відомо, що США збільшать у вдвічі, свій військовий контингент у Польщі, – буде передислоковано не одну, а дві тисячі військовослужбовців. Згідно з планами, до Польщі має прибути до двох тисяч американських військових, а не, як передбачалося раніше, до тисячі. Польщі також буде передано командування V корпусом армії США з Кентуккі. Є також план, щоб з Німеччини до Польщі перебазувалися близько 30 американських F-16.

Солдати армій США та Польщі

А вже у листопаді 2020 року, Президент Польщі Анджей Дуда ратифікував оборонну угоду зі США, яка закріплює більшу військову присутність США у країні.

Угода була погоджена між Анджеєм Дудою та президентом США Дональдом Трампом більше року тому і має на меті зміцнити західну військову присутність на східному фланзі НАТО у відповідь на посилення з боку Росії.

Відповідно до угоди, 1000 американських військовослужбовців буде розгорнуто у Польщі, як доповнення до кількох тисяч військових НАТО, які вже дислоковані у країні.

mil.in.ua

Поделиться:
Загрузка...