З 2019 епоха бідності не завершилася, а лише «розквітає»

54
Вчора міністр фінансів повідомив, що необхідно вносити зміни в закон про держбюджет на 2021 рік і збільшувати статтю фінансування субсидій, оскільки їх не вистачить до кінця поточного року.

Про скорочення розміру субсидій та можливу нестачу коштів ми вже повідомляли неодноразово.
Більше того, депутати з фракції Європейська Солідарність ще на початку року попереджали, що запланований рівень обсягу видатків на виплату субсидій у 2021 року є недостатнім, в першу чергу через значне зростання цін на житлово-комунальні послуги та подали законопроєкт, яким пропонували збільшити витрати на субсидії бодай на 7 мільярдів гривень.
Ця пропозиція була проігнорована владою, хоча тоді вже було очевидно, що Зеленський не спроможний вплинути на стрімкий ріст цін на усе.
Просто нагадаю, згідно з Держбюджетом-2021 на виплату пільг та житлових субсидій передбачено видатки у розмірі 35.2 мільярда гривень, з яких станом на початок серпня фактично вже спрямовано 31,4 млрд грн, або 88,5% від річного плану.
У 2020 році на виплату субсидій використано 36,4 млрд грн.
А в 2019 — 46,6 млрд грн і в 2018 — 72,7 млрд грн.
Більше того, влада у понад два рази скоротила кількість людей, які мають право отримати пільги та субсидії.
Хоча, з 2019 епоха бідності не завершилася, а лише «розквітає».
З легкої руки Зеленського і монокоаліції списано понад 110 млрд боргів за газ Фірташу і іншим друзям, які утворилися через популістичні рішення під час проходження минулого опалювального сезону.
Але тоді різниця між фіксованою ціною на газ і ринковою була порівняно невелика.
У цей опалювальний сезон дірка в Нафтогазі і державному бюджеті перетвориться на чорну діру.
До цього слід додати ще одне популістичне рішення уряду щодо ціни на електроенергію.
І вишенька на торті — відсьогодні в Україні скасовано заборону на відключення населення за борги з комуналки
Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати українців, які заборгували, від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.
За даними Державної служби статистики, борги населення за комунальні послуги станом на кінець червня 2021 року становили 70,6 млрд грн.
Тому, виходячи з теорії титанів Зекономіки: якщо Ви вже продали собаку, якою заплатили за газ і світло в минулий місяць і грошей немає, то у наступний місяць будете сидіти без світла і тепла.
Про субсидії, які ми запустили, щоб захистити найбідніших, я написав вище…
П.С. І тільки у Шмигаля продовжується чергове «вперше» зростання економіки.
У кого ще зросло, окрім Зеленського і його друзів?
Поделиться:
Загрузка...