Як Зеленський з олігархами мріє про чорну економічну діру на Донбасі?

672
Анонімні олігархи і нерозбірливі депутати зливають країну. Кілька днів від президента і його оточення вимагають назвати прізвища тих, хто спонсорує велику аферу під назвою — “опитування народу від Зеленського”. А у відповідь глибока тиша і тонкий душок того, що народ хочуть розвести як кошенят

Деяке світло пролила заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, яка каже, що опитування Зеленського 25 жовтня профінансують “небайдужі меценати”, а “юридично це опитування буде закріплено нардепами чи президентом які подадуть відповідний законопроект”. По факту — маємо таке собі ТОВ імені Зеленського, де гарант піариться по самі вуха, а анонімні меценати витрачають мільйони доларів. Щоб у підсумку оформити результати цього перформансу у дохідні законопроекти.

На додачу Володимир Зеленський закликав громадян писати про свої побажання ще і на сторінках у соцмережах, ще більше сіючи хаос у розуміння того, хто це затіяв, і кому потрібна повна руйнація суспільно-державних правил. У президента на повному серйозі кажуть, що результати цього “опитування” визначатимуть зміст політики України. Вдумайтесь!

Приватна ініціатива за кошт якихось спонсорів і невідомої громадської організації невідомо в який спосіб малює відповіді. Все це все відбувається на офіційних виборчих дільницях за закликом президента. Анархія! Шок! Апокаліпсис.

Так як Зеленський заявив, що Офісу президента України дуже важливо дізнатися усе, що “ми обговорюємо на вулиці, на кухні і в інтернеті, про що сперечаємося з друзями, батьками або таксистами” — я спитала у мого сьогоднішнього водія таксі, що він думає про опитування Зеленського? Про вільну економічну зону на Донбасі. Канабіс. І довічні тюрми корупціонерам.

Моєму співрозмовнику — 24 роки. Він менеджер з логістики, який втратив роботу від того, що уряд Шмигаля та Зеленського тупо нічого не робили під час карантину — і маленькі підприємства до жовтня дожили не всі.

“Я не знаю, що таке “вільна економічна зона” на Донбасі. Я не піду ні на які опитування Зеленського. Я їм не довіряю”, — відповідає мені таксист, чию думку так хотів почути ЗЕ-президент.

Але давайте серйозно. Чия думка так важлива Зеленському? Візьму найбільш “шкурне” питання із опитувального листка про вільні економічні зони на Донбасі. Попри те, що прес-служба гаранта переконує, що це усе потрібно для економічного розквіту Донбасу, покромсаного вірного — все це байки Глібова. Ідею вільної економічної зони для Донбасу у серпні в унісон озвучили Леонід Кравчук, Вітольд Фокін і прем’єр-міністр уряду олігархічного консенсусу Денис Шмигаль. Нині паралельно на телеканалах 1+1 міцний господарник Коломойського Ігор Палиця та на Україна 24 Леонід Кравчук розповідають про переваги ВЕЗ. Хоча є одне але.

Справа в тому, що в Україні вже діяли ВЕЗ у Криму та на Донбасі наприкінці 90-х років. Саме у той час на 30-60 років були запроваджені спеціальні економічні зони та території пріоритетного розвитку зі спецрежимами оподаткування та інвестицій. Однак на практиці — усі ці теплі ванни для обраних призвели до неконтрольованого зростання контрабанди. У тому числі наркотиків і зброї. До шаленого відмивання валюти і ухилення сплати від податків. По суті, донецький клан на чолі з Януковичем прийшов до влади у Києві, бо зміг накопичити шалені ресурси і підім’яти під себе цілі галузі і цілі регіони.

Дуже показовим був той факт, що у 2005 уряд був змушений прикрити цю лавочку під тиском Міжнародного валютного фонду. До речі, головним противником скасування цього банкомату донецького клану був…Віктор Янукович. Бо для розуміння обсягу корупції ось одна цифра — одна ВЕЗ “Донецьк” отримувала 2.4 мільярди гривень податкових пільг із 3,1 мільярду призначеного на всі подібні території. Тепер зрозуміло, звідки були кошти на таку потужну окупацію Партії Регіонів усієї країни, а ще на Малахова та Баскова на своїх каналах?

У 2020 році укотре постало питання — або ми дослухаємось до порад наших ключових партнерів — США та Великої Британії і робимо реформи, або українська влада шукає собі нових партнерів. І хоча днями Зеленський отримав серйозний наганяй від голови британської розвідки МІ-6 за “кротів” і злив спецоперації щодо “вагнерівців” — усередині країни він намагається надурити усіх. Тому одною рукою Зеленський підписує угоди про співробітництво із Великою Британією, а іншою намагається склепати годівничку на Донбасі для свого оточення і тих олігархів, які ситуативно перебувають із ним. Просто реформи не хочеться робити нікому, а товариші Ахметов, Коломойський і Медведчук найкраще почувають себе в атмосфері 90-х, коли правило “грабуй і розділяй” — було головним.

І кілька слів щодо розквіту територій після оголошення на них вільних економічних зон. Якою чорною пліснявою покрилися Сімферополь, Луганськ та Донецьк — міста, де гроші лилися рікою без жодного контролю з боку СБУ, податкової і уряду — зараз бачить кожен.

Нинішній сценарій Зеленського для Донбасу із економічними преференціями анонімним меценатам незаконних опитувань — це фактично калька придністровського сценарію авторства Дмітрія Козака. Де Російська Федерація прочавила визнання від Молдови економічної діяльності окупованого Придністров’я. І тепер — у окупаційної адміністрації Придністров’я є гроші на утримання самих себе. Від молдовських офіційних ідіотів.

Кілька років тому ресурси ПМР радісно розповідали про інвестиції і перемоги після оголошення вільної економічної зони. Ось місцеві господарники з фейсами пропитих колгоспників розповідають про економічні перспективи Дубосар, Коржево і Протягайловки. Але щось шведські і британські інвестори на родючі ґрунти не прийшли. Зате — там вільно катається міністр оборони РФ Сергій Шойгу з так званими російськими миротворцями. А Козак відкрито заявляє: “Поддержка Приднестровья это наша святая обязанность”.

Тобто, колись Молдова відмовилась підписати капітулянські меморандуми, але “русскій мір” міцно взяв цю державу за горлянку.

Зеленський у намаганні зробити усіх попередників — пішов найгіршим шляхом. У кожного попередника він взяв найгірше і подвоїв його натроє. Замість того, щоб іти на Захід, ЗЕ-президент вирішив потягнути державу на саме дно. В чорний морок бандитських 90-х, які породили тих, хто зараз насміхається з того, як Україну решетять кулі Москви.

МАРИНА Данилюк-ЯРМОЛАЄВА

P.S.

Президентский опрос и вопросы о Будапештском меморандуме оплатят «меценаты» — заявила Слуга народа Евгения Кравчук, которая ранее работала в пиар-службе партии УКРОП, контролируемой Игорем Коломойским.

Интересно, а у каких меценатов есть деньги для организации опроса на 32 122 избирательных участках в Украине? Это «скромные средства», правда? И почему же эти меценаты собирают деньги на опрос, «не имеющий юридической силы», а не жертвуют их на доплаты медикам, на бесплатные тесты, на борьбу с коронавирусом, от которого ежедневно умирают десятки соотечественников президента? Может быть потому, что «меценаты» оплачивают опрос по статье пиар Слуги народа? Или кто-то думает, что этих неизвестных «меценатов» всерьез беспокоит Будапештский меморандум? И почему президент проводит опрос на деньги частных лиц в день голосования, рекламирует это — не является ли это незаконной агитацией, по всем признакам? Почему молчит назначенный президентской партией Центризбирком? Почему молчит Национальное агентство по предотвращению коррупции, Национальное антикоррупционное бюро? Кем будет проверено выделение средств на такой масштабный опрос? Возникает впечатление, что средства «украинского происхождения» для опроса поступят оттуда, откуда заказывают такой дорогой пиар. Из фонда Центрэнерго, из «большой стройки», из Укрхимаммиака, из таможни, из нелегальной продажи сигарет и спирта…

Поделиться:
Загрузка...