Щодо запровадження терміну “Сили безпеки і оборони”. Гадаю, це неправильне рішення. Але в нас у 2022 році, коли почалося велике вторгнення, проти ворога боролися багато дуже різних середовищ, що не входили до ЗСУ: “Кракен”, Територіяльна оборона — не армійська, а та, що від органів самоврядування, СБУ долучилася, Нацгвардія реально воювала. Й тому шукали термін, яким можна все це об’єднати. Отак і виникла назва “Сили безпеки і оборони”. Проте, можна ж говорити “Збройні Сили України”, маючи на увазі всі формування разом; або ж говорити “Українська Армія”, Українське Військо”. Гадаю, так було би краще, адже вибудована конструкція “Сили безпеки і оборони” — кострубата й дуже штучна і підміняє собою позицію щодо ЗСУ, і тут уже проглядається політика.
В Зеленського є особлива недовіра, нелюбов, певне, якийсь страх, пересторога щодо Збройних Сил України. Він їх боїться, він їх не любить, він — ухилянт за ментальністю своєю. Він був здавав Україну — я переконаний в цьому, але Збройні Сили України її не здали. Тому хочеться розмити їх, у чомусь їх принизити. Тому весь час появлялися принизливі для ЗСУ законопроєкти, ЗСУ принижували [недо]фінансуванням тощо. А тепер раптом з’являються “повітряні сили СБУ”. Зараз розглядається законопроєкт, в якому йдеться про “повітряні сили Нацгвардії”. Знаєте, навіщо це робиться? Щоб зруйнувати тріюмвірат Збройних Сил України до оборони від зовнішнього ворога.
Зеленський хоче, щоб не було єдиних ЗСУ як основної потуги, що захищає Україну. Коли ворог нападає, деруться всі, але є основа. Він хоче її розмити і зруйнувати. Повітряні Сили — тепер вони, виявляється, і в СБУ є, і в Нацгвардії будуть, і я вже не знаю тільки в кого — в кого завгодно будуть ПС, аби було розмито.
При тім, що єдині, хто мають право воювати проти зовнішнього ворога, незалежно від того чи оголошено війну, чи не оголошено, — це Збройні Сили України, тепер виявляється, що воювати може й та сама Нацгвардія. Вона трошки повоювала, але в своїй більшості вона зайнята зачисткою або діяльністю у прифронтовій зоні. В основній масі, вони не так часто вже й воюють, але згадана новація дозволяє переформатовувати Нацгвардію так само, це відбувається на росії. Те, що робить Зеленський, — це дуже часто копіювання з російського. От там є особливий тріюмвірат — не Вооружонних сіл россійской фєдєраціі, а різних силовиків, які мають особливі можливості, особливі права і фактично реальні армії. Зеленський хоче, на противагу ЗСУ, створити кілька армій — невідомо для чого! Та підсильте, об’єднайте все під командуванням ЗСУ, розвідку їм верніть! Але ні — розвідка перебуває під Міністерством оборони, Повітряні Сили можуть взагалі перевести під СБУ, аеророзвідку (дрони) хочуть перетворити на окремий рід військ, що його забере під себе СБУ. На мій погляд, це є руйнування Збройних Сил України, яких не любить і дуже боїться Зеленський.