Як представник президента підіграв Москві на переговорах про транзит російського газу через Україну

225

Знаєте як народний депутат України, представник президента Зеленського у Кабміні та голова комітету ВР з питань паливо-енергетичного комплексу підіграв Москві на переговорах про транзит російського газу через Україну? Зараз розповім.

На всіх попередніх переговорах Україна мала козир, з яким Москва зробити не могла ну от просто категорично нічого. Козир цей – те, що по українському транзиту газ ішов не тільки для країн Європи, а й для Молдавської ГРЕС, яка належить російській державній компанії «ИНТЕР РАО» і яка забезпечує електрикою Придністров’я, по факту анклав окупований російськими військами на території незалежної Молдови. Всі погрози Москви перекрити транзит свого газу через Україну донедавна буксували через перспективу зникнення електрики у Придністров’ї. Але тепер…

19 вересня Верховна рада прийняла поправку, якою дозволила імпортувати електроенергію з Росії і Білорусі. Автор поправки – депутат Андрій Герус, палкий борець зі схемою «Роттердам+» та з ринком електроенергії в Україні. Ці його активності сильно подобаються олігарху Ігорю Коломойському, чиї феросплавні заводи від цін на електрику залежать принципово. Ще тоді експерти голову сушили: інтерес Коломойського – зрозумілий, а Москва чому взялася брати на буксир бізнес олігарха, проти якого в Росії порушена кримінальна справа через діяльність Коломойського на посаді голови ДніпроОДА під час гарячої фази АТО в 2014 р.?

Тепер відповідь очевидна. Молдавська преса повідомляє, що Москва «домовилася з Україною» про транзит електроенергії до Придністров’я. Тобто електрику будуть купляти не лише для підприємств «дорогого Ігоря Валерійовича», а й для транзиту для Русскага міра у Придністров’ї – аби воно, сердешне, зі світлом було.

Крім підтримки сепаратистів Придністров’я поправка Геруса створила Україні велику проблему – під питанням підключення України до європейської енергомережі у 2023 р., що мусить відбутися в межах інтеграції України до Європи. У 2022 р. Україна мусить повністю відключитися від енергосистем Росії і Білорусі і підключитися до енергосистеми ЄС. Тепер ця перспектива під питанням. І це ще не межа.

Прямо зараз поправка ім. нардепа Геруса стала проблемою для переговорів України по транзиту газу з РФ. Москва більше не зв’язана постачанням газу для Придністров’я. Москва ще й про Північний потік-2 щойно з Данією домовилась. Москва нахабніє і висуває нові й нові вимоги. Москва нав’язує Україні свої умови.

Зате – Валерійович з профітом.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.S.

Я тут недавно встановив, що досі існують люди, впевнені, що Яценюк розікрав гроші на прикордонну стіну. А 1+1 днями знову розповів, що міномет Молот вибунув свого часу в армійців тому, що Пашинський присвоїв гроші на його розробку і виробництво. Ну, а історія з Роттердамом — це вже взагалі легенда. Саме Порошенко, віщали нам навіть із електропрасок, у змові з Ахметовим грабує українців через завищену ціну на вугілля. І от що цікаво: всі ці схеми з точки зору доведення корупційності були цілком позірними, базувалися на припущеннях, оціночних судженнях чи навіть просто вигадках. Але «заходили» зубожілим, як діти в школу.

А погляньмо на факти. Символ української корупції попереднього періоду Центроенерго, котре, за твердженням усіх викривачів, знаходилося під опікою «порошенківського мегакорупціонера» Кононенка, стало в той період одним із прибуткових держпідприємств і серйозним платником податків. Відтоді, як влада змінилася, воно має вже півтора мільярди збитків. Причина проста: воно купує в компаній Коломойського вугілля (з Росії!) за ціною суттєво вищою за Роттердам, а постачає його (Коломойського) підприємствам електроенергію за спеціальним заниженим тарифом. Все це буквально на очах у суспільства, котре цією відвертою, нахабною корупцією Зеленського майже не переймається — бо про це не розповідає телевізор (принаймні, впливові рейтингові канали).
Знаєте, що найсмішніше? Я декілька років поспіль мало не щодня намагався вселити в людей сумнів, що картинка дійсності, яку їм формують олігархічні чи прокремлівські медіа, є об‘єктивною. На жаль, марно. Змагання з телевізором здатний виграти тільки інший телевізор. Або холодильник. Хоча і він поки що великого успіху не має. До пори до часу.

Karl Volokh

Поделиться:
Загрузка...