Як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами

28
Як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами? Історія відома, але достойна нагадування, аби народ не забував своїх героїв.

За пару років до прийняття Декларації про незалежність України, у 1988 році, тодішня, ще радянська, комуністична влада у зв’язку з 1000-літтям Хрещення Київської Русі прийняла неочікуване рішення — відновити у стародавній фортеці монастирське життя. Це рішення було продиктоване псевдодемократичними процесами у СРСР, що увійшли в історію як «ПЕРЕСТРОЙКА» (Перебудова).
Леонід Кравчук, тодішній завідувач ідеологічного відділу, а з жовтня 1989-го і секретар ЦК КПУ пустив до Лаври український православний клір, який у 1991-му очолив колишній екзарх України в РПЦ, а на той момент вже поборник відновлення української автокефалії Філарет (Денисенко).
Але недовго музика гравала!
Вже у 1992-му перший президент України під тиском президента Росії Бориса Єльцина запустив до Лаври цілий потяг предствавників силових структур, які під виглядом монахів захопили Київську Лавру, а під шумок ще й Фролівський і Покровський монастирі і багато інших церков.
Загарблення відбувалося під пильним оком горезвісного київського ОМОНу.
Слід нагадати, що Леонід Макарович, який як відомо заборонив в Україні Народний рух, з 1981 по 1987 роки під приводом соціально-культурних цілей перетворив 893 українські храми на заклади радянської «культури».
А з 30 липня 2020 року він так само «успішно» представляє інтереси України в ТКГ. Виходячи з біографії цього Героя України з 2001 року можна не сумніватися, чим закінчиться цей переговорний процес.
Але, як то кажуть, ще не вмерла України ні слава, ні воля…

Євген Рибчинський

Роль Кравчука справді велика — він обміняв військовий флот в Криму на газ, на міражі обміняв атомну зброю і не дав обрати справжнього президента.
Якби не Кравчук, не було б нинішнього Росії, війни і розмов про вступ в НАТО і ЄС чи НАТО — ми б давно були там…
Кравчук зробив свою роботу — він на багато років зберіг в Україні посткомуністичний анклав…, який ми спробували зруйнувати аж у 2004, а зруйнували лише в 2014… і то поки не зрозуміло чи назавжди(
З днем народження, пане Міжкрапельками!
Поделиться:
Загрузка...