ВМС ЗСУ жаліються: РФ перекрила близько 70% акваторії Азовського моря

36

Російська Федераціяпродовжує провокативні дії проти України. Станом на 10 грудня Російською Федерацією перекрито близько 70% акваторії Азовського моря.

Наразі росіянами розміщено навігаційні попередження (ПРИПи) про обмеження судноплавства у визначених районах начебто у зв’язку з проведенням артилерійських стрільб в районах поблизу м. Маріуполя, м. Бердянськ та м. Генічеськ.

Подібні перекриття районів відбуваються систематично та перешкоджають вільному судноплавству в Азовському морі. Оголошення навігаційних попереджень Російською Федерацією в Азовському морі у безпосередній близькості до пунктів базування українських ВМС та цивільних портів є відкритою провокацією.

Подібні дії агресора вкотре демонструють намагання РФ перетворити Азовське море на своє внутрішнє “озеро”.

mil.gov.ua

P.S.

Про вчорашній інцидент в Азовському морі, точніше — про військово-інформаційну істерику РФ на рівному місці. Отже, основні тези:
1. В період нещодавньої ескалації за запитом ВМСУ були перекриті морські райони в Азовському морі поблизу Маріуполя, Бердянська, Кирилівки, проведення стрільб. І це абсолютно вірно (це десантонебезпечні ділянки) — фото.
2. З вересня 2018 року (коли пошуково-рятувальний корабель «Донбас» — разом з буксиром ВМСУ «Корець» несподівано пройшли Керченською протокою до Азовського моря, а водночас до Маріуполя були перевезені перші катери ВМСУ типу «Гюрза-М») ВМС України розпочало ескортування торговельних суден, що йдуть з/до українських портів Маріуполь та Бердянськ. Внаслідок цього припинилися зухвалі затримання таких суден Береговою охороною РФ під час руху в Азовському морі. (тобто в РФ тепер до «Донбасу» особлива любов😉).
3. Орієнтовно близько 21:00 — 21:30 (київський час) вчора 09.11.2021 ракетний катер (!) ЧФ РФ «Шуя» (бортовий номер 962), що перекинутий до Азовського моря для посилення і без того чималого угруповання кораблів та катерів Берегової охорони РФ, погрожував українському кораблю «Донбас» застосуванням зброї, якщо він не змінить курс. Українським військовим морякам не вперше чути такі погрози, не вперше відповідати аналогічно, не вперше їх ігнорувати.
4. В цей же час береговий пост Морської охорони України на спеціальній відкритій радіохвилі передав кораблю Берегової охорони РФ «Коршун» (бортовий номер 373. шифр Гюйс, проект 03050), що знаходився в морі, вимогу довести до корабля ЧФ РФ, бортовий 962 ( ракетный катер «Шуя») про правовий статус Азовского моря, а також про те, що загроза застосування зброї з боку №962 є незаконною.
5. Корабель ВМСУ «Донбас» продовжив йти своїм курсом, а потім повернувся на базу.
6. Подібні інциденти вже давно не новина — просто про більшість з них зазвичай ніхто нікого не інформує. Тобто, оперативне включення до цієї «гри» провідних інформагенцій РФ — є нічим іншим, як інформаційно-психологічною спецоперацією (ІПСО). Формують настрої — як у РФ, так і за кордоном на фоні відомих подій.
Andrii Klymenko

Посольство США вважає російські обвинувачення в нібито провокації з боку ВМС ЗСУ в Керченській протоці частиною кампанії РФ щодо відвернення уваги від власної агресії.

«Донбас» має повне право ходити у водах України. Неправдиві звинувачення Росії є частиною її невпинної кампанії з відволікання від її останніх агресивних провокаційних дій. Нові незаконні обмеження в Керченській протоці та Азовському морі – черговий акт агресії проти України», – наголошує пресслужба Посольства в Twitter.

Поделиться:
Загрузка...