До 2026 року загалом до України мають поставити 24 ЗРК
Україна отримає ще 17 ЗРК IRIS-T для відбиття російських атак — Шольц/Фото: Getty Images
Німеччина має намір направити Україні ще 17 зенітних ракетних комплексів IRIS-T для відбиття російських атак. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц.
У повідомленні агентства Bloomberg йдеться:
Канцлер Олаф Шольц прийняв постачання передової системи ППО для збройних сил Німеччини і підтвердив замовлення ще на п’ять одиниць, а також на 17 додаткових одиниць для України для відбиття російських атак
Шольц уточнив, що чотири установки відправлять Києву до кінця року, а решту — починаючи з 2025 року. Канцлер нагадав, що сім установок раніше вже прибули в Україну.
Представник німецької влади роз’яснив, що до 2026 року загалом до України мають поставити 24 ЗРК IRIS-T — 12 у модифікації для дій на малій дальності і 12 — у модифікації для середньої дальності. Закупівлі для бундесверу шести ЗРК IRIS-T обійдуться в EUR950 млн.