Категории: Экономика

Власть не справляется с отопительным сезоном

Власть не справляется с отопительным сезоном. Список «областей-банкротов» продолжает расти.

Больницы, школы, детсады, военные части и другие бюджетные учреждения вместо ожидаемых 13,6 грн за кубометр газа оказались вынуждены платить около 35-45 грн. И такие суммы не предусмотрены в местных бюджетах.

О провале отопительного сезона сообщили уже во Львовской, Закарпатской и Хмельницкой облгосадминистрациях. На Львовщине газовая инфраструктура пока заработала только на 23,4%, а большая часть бюджетных учреждений до сих пор не заключили договоров.

Кроме того, угроза срыва отопительного сезона назрела в Одессе и Николаеве. Так, по данным «Одессагаз‎а», 221 заведение социальной инфраструктуры уже получили письма с предупреждениями об отключении газа.

Одновременно, доктор Комаровский сообщил о «пользе холодных батарей». Следующим советом будет прикладывание фотографии Зеленского к наиболее замёрзшим местам?

Украинцы из-за роста цен перешли в режим строгой экономии. Результаты соцопроса исследовательской компании Gradus показали, что среди жителей городов Украины с населением более 50 тыс. 90% заметили рост цен на товары за последние несколько месяцев (90%).

А 39% наших соотечественников начали экономить на товарах и выбирать более дешевые предложения.

На этом фоне украинцы задолжали за коммуналку десятки миллиардов, а точнее — 62 900 000 000 грн по состоянию на конец августа, что на 7,6 миллиарда больше, чем в августе 2020.

Ждём информации от Мосейчук, как намазывать на хлеб «высокие» рейтинги Владимирсаныча.

Helgi Sharp

Україна не готова до опалювального сезону, люди стоять у чергах за дровами, – Сюмар

Народна депутатка від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар прокоментувала підготовку до опалювального сезону в Україні

Фото: Прес-служба «ЄС»

За її словами, нинішня влада не переймається тим, що реально турбує людей. Йдеться про загрози енергетичного колапсу напередодні опалювального сезону.

Про це вона сказала в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Люди сьогодні говорять, де купити дрова. Черга за дровами стоїть по два-три тижні. Якщо міністр не готовий на початку опалювального сезону звітувати скільки у нас вугілля – його в чотири рази менше, ніж потрібно сьогодні. Що у нас із запасами газу? В нас немає достатньо запасів газу». – наголосила Сюмар.

За словами нардепки, для одного опалювального сезону потрібно мати близько 21 мільярду кубометрів газу. Станом на зараз в Україні є 18 мільярдів, при цьому, чотири мільярди – технічного газу та ще шість мільярдів – приватного.

«Ми собі наплодили ворогів. Після конфліктів в «Нафтогазі», який став збитковою структурою, де звільнилася Наглядова рада. Після інших «успіхів» у зовнішній політиці, операція Росії із повернення газового зашморгу на Україну може бути успішною. Ми сьогодні окрім газової і енергетичної кризи на порозі газового реваншу», – підкреслила вона.

Сюмар також додала, що Україна за сім років отримала справді енергетичну незалежність.

«Це далося дуже важко. І сьогодні ми можемо повернутися в повну залежність від Росії. А залежність закінчиться вимогами про воду в Крим, про проведення виборів і політичними вимогами. Давайте подумаємо, що ми можемо спільного зробити, аби завадити цьому російському сценарію», – закликала депутатка.

Вона наголосила що потрібно модернізувати систему енергоефективності. Сюмар нагадала, що нинішня влада отримала від попередньої виграний позов проти російського «Газпрому».

«Понад 4 мільярди доларів від «Газпрому», на який в принципі раніше можна було купити дешевший газ за 200-300 доларів. Зараз є гроші від МВФ, подарункові, тут варто подумати про стратегічні речі, які потрібні для країни», – зауважила нардеп.

Окрім цього Сюмар пригадала про субсидії для населення та зростання тарифів на комунальні послуги.

«Ціна на електрику зросла, якщо це було 90 копійок, то зараз це 1,44 гривні. Люди, які топили електрокотлами для того, щоб економити на газі, вони думають, чи зможуть вони собі це дозволити. Сьогодні треба підтримати нашу ініціативу, законопроєкт №6006, який передбачає розподілити ці гроші на забезпечення субсидій, на протидію ковіду, на виплату боргу перед військовослужбовцями», – резюмувала вона.

Теги: HelgiSharp

Последние новости

Уражено головну електропідстанцію окупованого Севастополя, — командувач СБС Мадяр

У тимчасово окупованому Севастополі воїни Сил безпілотних систем уразили головну електропідстанцію. Про це повідомив командувач Роберт Бровді (Мадяр). "Ждет Севастополь, ждет Камчатка,…

10 минут назад

Наслідки удару Сил оборони по автівці з військовими РФ: один спалений, інший — без голови

У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує наслідки удару Сил оборони по російській автівці. Внаслідок ураження у спаленій техніці окупант…

12 часов назад

В окупованому Криму уражено понад 60 цілей РФ

Українські ударні безпілотники середнього радіуса дії вразили понад 60 російських цілей у Криму та на окупованих територіях, зокрема ППО, нафтові…

13 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

1 день назад

Уражено центр космічного зв’язку у Московській області

Уражено центр космічного зв'язку у Московській області, полігон підготовки операторів БпЛА та логістичну інфраструктуру ворога. Результати ураження порту "Кавказ" ⚡️21…

2 дня назад

Завод, що виробляє електроніку для російських ракет Іскандер та Х-101, уражено у Воронежі, — Генштаб

Сили оборони уразили у Воронежі завод із виробництва електроніки для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Для…

2 дня назад