Державний концерн «Укроборонпром» представив понад 30 зразків військової техніки, що виробляється, ремонтується та відновлюється його підприємствами-учасниками, а також новітні розробки виготовленні з врахуванням досвіду ведення війни на Сході країни.
Цього року до Дня Незалежності Концерн представив:
Основний бойовий танк «Оплот» створений в 1994 р на основі танка Т-80УД, але відрізняється від нього рядом удосконалень. Зокрема, новою зварювально-катаної вежею; вбудованого динамічного бронею нового покоління; двигуном потужністю 1200 к.с. замість 1000-сильного двигуна, встановленого на Т-80УД; тепловізійним прицілом, а також рядом інших систем, якісно поліпшили вогняні, ходові та захисні властивості танка.
Бойові машини «Булат» – це результат глибокої модернізації танків Т-64Б фахівцями флагманського бронетанкового підприємства «Укроборонпрому», легендарного заводу ім. Малишева. Вдосконалена система управління вогнем дає можливість вести прицільний вогонь снарядами та керованими ракетами. Підвищена мобільність, додатковий захист корпусу та башти, вбудований динамічний захист машини – все це ефективно захищає український вояків та посилює бойову міць танка. Десятки «Булатів» вже були передані «Укроборонпромом» на передову.
Основний бойовий танк Збройних Сил України Т-64БВ. За твердженням військових, Т-64БВ відмінно показав себе у протистояннях в ході проведення антитерористичної операції. Танк оснащений комплексом озброєння, що дозволяє вести вогонь керованими ракетами на дальність до 4000м.
Танк Т-80, ці машини повернені до бойового складу Збройних Сил України силами підприємств Державного концерну «Укроборонпром», нині вони є на озброєнні танкових підрозділів Високомобільних десантних військ. Танк оснащений гарматою калібру 125 мм та може розвивати швидкість руху до 70 км. на годину.
Модернізовані танки Т-72А успішно протистоять російський техніці, що намагається посилити терористів на Сході нашої держави. 130 таких модернізованих танків вже передані до ЗСУ, ще біля 70 сформують 2 танкові групи у майбутньому. Т-72 призначений для вирішення бойових завдань військ, найперше у наступі й обороні, як масовий ефективний засіб ведення активних, рішучих і динамічних бойових дій на суші в умовах, як звичайної, так і ядерної війни. Практична скорострільність гармати до 8 пострілів за хвилину. Кулемет ПКТ спарений з гарматою. На башті встановлено зенітний 12,7-мм кулемет НСВТ, а з її боків — димові гранати. Бронювання в лобових частинах корпусу і башти — комбіноване.
Бойові машини піхоти БМП-2 пройшли капітальний ремонт та модернізацію на підприємствах Концерну. Техніка має високі показники маневреності, підвищену мобільність та захищеність екіпажу. Озброєння БМП-2 дозволяє вести вогонь по різноманітним цілям, включаючи танки та бойові вертольоти. Бойові машини піхоти системно посилюють українську армію та гідно показали себе під час бойових дій.
Бойові машини десанту БМД-2 – це броньована гусенична плаваюча машина, що може десантуватися з літаків військово-транспортної авіації. В результаті модернізації цих машин підприємствами «Укроборонпрому», вони отримали потужний комплекс озброєння. Фахівці Концерну в процесі капітального ремонту модернізували й командирський варіант БМД на «Житомирському бронетанковому заводі» та поставляють їх до армії.
БТР-80 – бойова колісна плаваюча машина, яка призначена для транспортування мотострілкових підрозділів і вогневої підтримки їх на поле бою, ведення бою з машини.
БРДМ-2 – це бойова колісна плаваюча броньова двохвісна машина з усіма ведучими колесами. Під час модернізації вона отримала високі динамічні показники, великий запас ходу та підвищену прохідність. Корпус виготовлений з кулестійкої броні та здатен надійно захистити екіпаж навіть від гранат та мін.
Бойова колісна плаваюча машина БТР-3, має броньовий захист, високу маневреність, озброєння (з комплексом керування), здатна швидко виявляти, розпізнавати та уражати наземні (у т.ч. і броньовані) та низько летючі цілі з високою ефективністю, призначена для застосування в мотострілецьких підрозділах військ (сил). Бронетранспортер здатний слідувати за танками, з ходу долати окопи траншеї та водні перешкоди.
Бронетранспортер БТР-4 призначений для транспортування особового складу мотострілкових підрозділів і їх вогневої підтримки в бою. БТР використовується для оснащення підрозділів здатних вести бойові дії в різних умовах, у тому числі в умовах застосування противником зброї масового ураження. БТР може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування і морської піхоти. БТР може виконувати поставлені завдання як удень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур навколишнього повітря від -40 до +55 ° С.
ТБКМ «Дозор-Б» призначений для захисту екіпажу та десанту від вогню стрілецької зброї, осколків снарядів і мін, а саме: від 7,62-мм бронебійних куль з відстані 30 метрів та уламків 150-мм осколочно–фугасного снаряда, підірваного на відстані 50 метрів. Може використовуватися для оснащення спеціальних підрозділів збройних сил та сил швидкого реагування як транспортний засіб або як носій будь-якого озброєння та військового обладнання; застосовується при виконанні військових та миротворчих операцій як за наявності мережі автомобільних доріг, так і в умовах бездоріжжя.
Дослідно-конструкторська робота РСЗВ БМ-21 «Верба», за словами розробників, це нове покоління відомих «Градів». Модернізована система розміщена на шасі КРАЗ та оснащена кабіною на 5 місць. Керування вогнем, прицілювання та навіть перезаряджання здійснюється в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання солдатів в її роботу. Маса нової системи залпового вогню сягає майже 20 т, але вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год.
Самохідні гаубиці 2С3 «Акація» капітально ремонтуються на Шепетівському ремонтному заводі ДК «Укроборонпром». «Акація» призначена для знищення бронетанкової техніки, артилерії і мінометів, а також живої сили противника, руйнування його польових споруд і загороджень, боротьби з танками та іншими броньованими засобами. Оснащена 152-мм гаубицею, яка здатна вести вогонь на відстані біля 17-20 км, в тому числі – сучасними керованими снарядами типу “Квітник”. Бойова машина вагою у 27,5 т. може рухатись зі швидкістю до 60 км/год, завдяки чому досягається висока мобільність та гнучкість застосовування на полі бою.
Ракетні системи залпового вогню 9П140 “Ураган» призначені для ураження живої сили, легко броньованої техніки в місцях зосередження і на марші, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку і об’єктів противника, а також дистанційного встановлення мінних полів. Дальність стрільби «Ураганів» – понад 35 000 м. Взагалі, якщо брати відремонтовані зразки ракетно-артилерійського озброєння, то його засоби зв’язку повністю укомплектовані сучасним обладнанням фірми “Моторолла”.
Реактивні системи залпового вогню 9К58 «Смерч» – одна з найбільш далекобійних вогневих систем в світі, снаряди 300-мм калібру уражають ворожі цілі на максимальній відстані 70-90 км. Час повного залпу – 38 секунд, а площа ураження сягає до 70 га.
2С1 «Гвоздика» призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів в мінних полях та польових загородженнях.
«Гіацинт-С» призначена для придушення і знищення засобів ядерного нападу, ураження органів управління, тилів, живої сили й бойової техніки супротивника в місцях скупчення і в опорних пунктах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.
Гармата «Гіацинт-Б» призначена для придушення й знищення живої сили, вогневих засобів і бойової техніки противника, що знаходяться на марші, в місцях скупчення та опорних пунктах. Гармата придатна до використання в різноманітних погодно-кліматичних умовах.
МСТА-С призначена для знищення тактичних ядерних засобів, артилерійських і мінометних батарей, танків та іншої броньованої техніки, протитанкових засобів, живої сили, засобів ППО і ПРО, пунктів управління, а також для руйнування польових фортифікаційних споруд та перешкоджання маневрам резервів противника в глибині його оборони. Може вести вогонь по спостережуваних і неспостережуваних цілях із закритих позицій і прямою наводкою, включаючи роботу в гірських умовах. При стрільбі використовуються як постріли з боєукладання, так і при подачі з ґрунту.
Гаубиця МСТА-Б, в якій реалізовані наступні конструктивні рішення: трикамерне дулове гальмо ефективністю до 63%; двошвидкісні механізми наведення, що забезпечують кути вертикального наведення до 70° і наведення по горизонту при ухилах до 5°; механізм заряджання з кидковим пружинним досилачем снарядів, що зводяться від відкотних частин до спрямувальних лотків, з приводом від затвора; автоматичне відключення підресорювання коліс при розведенні станин.
Буксируєма гаубиця Д-30 призначена для виконання таких основних завдань: знищення й придушення живої сили противника, відкритої і тієї, що знаходиться в укриттях польового типу (у окопах, бліндажах, землянках); знищення й придушення вогневих засобів піхоти противника; руйнування деревоземляних вогневих точок та інших споруд польового типу; різання проходів в мінних полях і дротових загородженнях; боротьба з артилерією, мотомеханізованими засобами і танками противника.
Протитанкова гармата М-12 «Рапіра» призначена для виконання таких основних завдань:боротьба з танками та броньованими засобами в т.ч. артилерією, мотомеханізованими засобами противника; руйнування вогневих точок та інших споруд. Калібр 100мм, скорострільність, 6-14 пострілів / хв.
«Піон» є однією з найпотужніших самохідних артилерійських установок у світі. Завдяки застосуванню досить ефективних противідкотних пристроїв, ведення вогню з гармати може здійснюватися в досить широкому діапазоні кутів наведення. Режимна скорострільність сягає 50 пострілів на годину. Завдяки величезній потужності 203-мм гармати її боєприпаси можуть застосовуватися для ураження майже всіх типів об’єктів, за винятком сильно поглиблених/захищених позицій та укріплень.
Зенітний ракетний комплекс «Стріла-10», котрий відремонтований на державному підприємстві «Граніт», що в складі Держконцерну «Укроборонпром». За своїми характеристиками комплекс дозволяє прикривати механізовані та танкові підрозділи в ході бою від можливого ураження з повітря, а також уражати повітряні цілі на висоті до 3 000 м.
Зенітна гарматно-ракетна установка «Тунгуска» є високомобільною технікою з ефективним ракетним і артилерійським озброєнням. Має можливість ведення стрільби без зниження швидкості забезпечується застосуванням гідромеханічної трансмісії з гідрооб’ємним механізмом повороту, гідропневматичною підвіскою із змінним кліренсом і гідравлічним механізмом натягу гусениць.
С-З00ПС забезпечує ураження сучасних і перспективних літаків, крилатих ракет, балістичних та інших цілей, що летять зі швидкостями до 1200 м/с в зоні до 75 (90) км по дальності на висотах від 25 м до практичної межі їх бойового застосування, в умовах масованого нальоту, у складній тактичній і завадовій обстановці. Система всепогодна і може експлуатуватися в різних кліматичних зонах.
Зенітно-ракетний комплекс 9К33 «Оса» – комплекси призначені для прикриття сил і засобів мотострілецьких та танкових дивізій від повітряних засобів нападу противника у всіх видах бойових дій. Працюють за будь-яких погодних умов. Капітальний ремонт, відновлення та модернізацію здійснює «Балаклійський ремонтний завод».
Зенітно-ракетний комплекс 9А330 «Тор» – всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Система «Тор» призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об’єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, авіабомб що планують (керованих авіабомб), літаків і вертольотів, в тому числі і виконаних по технології «стелс». Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і повністю автоматичному режимі. При цьому система «Тор» сама контролює окреслений повітряний простір і самостійно збиває всі повітряні цілі, що не упізнані системою «свій-чужий».
Нагадаємо, що ДК «Укроборонпром» оснащує українську армію новою та сучасною технікою, впроваджує стандарти НАТО та кооперує зі світовими лідерами-виробниками озброєнь. За результатами двох років підприємства Концерну виготовили для Збройних Сил України та інших структур 15 903 одиниці зброї та техніки.
ukroboronprom.com.ua
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 25.04.2025 1. російський ММК фіксує обвал прибутку і негативний грошовий потік…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Нам тут грандіозний комплімент зробили. Детектор медіа повідомив, що за весь 2024 рік, з п'яти каналів, що залишилися в мономарафоні,…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.04.2025 1. російська економіка підходить до межі — навіть Фонд національного…
Пані Олена Зеленська! Я хотів би сказати, що ви робите значні успіхи в соціальних мережах і ведете їх набагато краще,…
До складу 8 корпусу Десантно-штурмових військ ЗСУ увійшли шість бойових бригад, що воювали ще під час АТО/ООС, так і сформовані…