Віталій Портников: «Олігархи» виховують українців

81

Підпал будинку колишнього глави Нацбанку Валерія Гонтаревої, як і всі інші негаразди, які звалилися на неї та її родину в останні місяці — це просто виховний процес

Так олігархічні клани після недовгих п’яти років відносної свободи знову повертають українське суспільство до звичного йому стану олігархічного рабства.

Гонтарева під час свого перебування в Нацбанку пішла на санацію банківської системи не від хорошого життя, а на вимогу Заходу.  Без цієї санації, без націоналізації «Привату» просто не було б західної фінансової допомоги.  І без цієї допомоги українська економіка просто загинула б — і це в першу чергу позначилося б на інтересах тих самих «маленьких українців», які потім привели до влади тих, хто ненавидить Гонтареву за те, що вона зробила.

Але справа не тільки в Гонтаревій. Всіма цими підпалами всім іншим чиновникам просто сигналізують: слухати треба не Захід, слухати треба нас.  І приймати такі рішення, які не обмежують наші інтереси.  Навіть на шкоду будь-яким домовленостям із Заходом.  Навіть на шкоду національним інтересам.  Якщо стоїть вибір між нашими грошима і економікою — плюньте на економіку.  Якщо стоїть вибір між нашим бажанням заробляти в Росії і Україні — плюньте на Україну.  Україна — ніщо.  Гроші — все.

Я не сумніваюся, що велика частина українських чиновників — цих професійних пристосуванців — урок засвоїть, чого б не засвоїти.  А тих, хто виявиться не здатний засвоїти — просто виженуть.  Ну або на них чекатиме доля Гонтаревої — хоча аж ніяк не у кожного українського чиновника є здібності і можливості знайти роботу в Лондоні.

А з «маленькими українцями» попрацює телебачення.  Щоб вони не думали, що їх в черговий раз обдурили, їм покажуть якийсь черговий телевізійний серіал.  Ну або замінять виконавця головної ролі на Банковій — які проблеми!  Тепер роль президента зможе виконати кожен.  Єдина обов’язкова умова — розуміти роль олігархів в економіці.  І займатися деолігархізацією так, щоб нікого не образити.  А деяким навіть дати можливість примножити капітал.  Адже скоро буде земля і нові заводи.  Не хотілося б, щоб у українців були ілюзії щодо того, хто все це купить.

Але ілюзії будуть, я не сумніваюся.  Кріпак, у якого є віра в те, що він сам вирішує свою долю, є набагато зручнішим для «господарів життя», ніж кріпак, який розуміє своє рабське становище.

Адже у такого кріпака може хоча б з’явитися бажання здобути свободу.

Віталій Портников

P.S.

Якщо ви хочете побачити справжню ботофабрику, яка працює по методичках, то маєте зараз таку можливість.

Спитайте тих, хто заносить меседж, що свій будинок підпалила сама Гонтарєва, звідки вони взяли таку геніальну версію? Хто їм підказав?
Звідки вони взяли, що Гонтарєва хоче політичного притулку в Великобританії? Звідки вони взяли, що політичний притулок їй взагалі потрібен? Звідки вони взяли, що вона подає якісь документи, а не подала їх 2 роки тому і не отримала громадянство? Ті всю люди від неї інформацію про документи отримали?

Звісно, серед тих, хто це поширює є і звичайні дурні, які вважають, що вони в струї і передають чужі висери від свого імені.
Тим не менше, тренд досить показовий.

Найгірше в тій ситуації навіть не те, що люди переступили через межу дозволеного, межу людського, без будь-яких доказів, аргументів чи фактів, з допомогою очевидно брехливих маніпуляцій, звинувачуючи заподіянні шкоди людину, яка сама постраждала. Тим самим вигороджуючи справжніх злочинців.
Це за межею.

Найгірше в тій ситуації те, що ці люди зараз самі інсталюють злочинний режим.
Бо ж хто їм сказав, що завтра не спалять їхнє авто чи будинок, хто сказав, що завтра їх не поб’ють, виправдовуючи злочин тим, що «він хотів політичного притулку» чи «в нього впала кількість лайків у фейсбуці, а він себе побив, щоб привернути увагу і збільшити популярність»?

Mason Lemberg

Поделиться:
Загрузка...